Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki gonosz, tudja magáról,...

Aki gonosz, tudja magáról, hogy az?

Figyelt kérdés
Aki rosszindulatú, jellemtelen, érzéketlen, az tudja magáról, hogy ilyen? Ha igen, nem érdekli? Ha nem, hogyhogy nem? Emberek hogyhogy nem képesek az önreflexióra? Esetleg megmagyarázzák maguknak, hogy bár rosszat tettek, nem szép, ahogy viselkednek, de végülis megérdemli a másik? Adott esetben a másik nem is tett semmi rosszat, mégis támadás éri.
2023. máj. 24. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%
én tudom
2023. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem tudják, legalábbis nem kellő mélységben, és empátiájuk hiányát erősítik önigazolásaik is, vagy a megszokásaik, vagy hogy efféléket tapasztaltak és láttak maguk körül, vagy más okokból szenvedtek, vagy érezték szenvedésnek. Vagy önzőek, vagy buták, vagy képtelenek előre látni dolgokat... stbstb ezek különféle keverékeik.


Ha kellő mértékben tudnák, akkor nem csinálnák. Vagy utána megbánnák és bűntudatuk lenne, elkerülve más hasonló eseményeket... nem pedig relativizálnák.


A pszichopatáknak is lehet bűntudatuk is, ha fel is fogják kellő mértékben a fentieket, ami elég nehéz náluk olykor. Bár ott inkább az is ott figyel, hogy mint problémát kerüljenek majd el.... nem egészen olyan bűntudat féle, azt azok önigazolják olykor mindenáron, hárítják, kisebbítik, stb...

2023. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi!:) sajnos sokat tanulmányoztam ezt a témát, exemen nehezen tudom túltenni magam:/ mármint azon, ahogy viselkedett. Egy-egy “vita” traumatikus volt számomra. Pedig állításai szerint soha senkit nem szeretett úgy, mint engem…


Rengeteget gyötrődtem lelkileg a kapcsolat alatt, mintha abszolút nem érdekeltem volna, mint lélek. Nehéz felfogni:(

2023. máj. 24. 21:34
 4/28 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, itt is volt ilyen. Írj üzenetet
2023. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

és


"Adott esetben a másik nem is tett semmi rosszat, mégis támadás éri."

ez biztos? az is lehet, hogy te nem látod, vagy ő túlzó módon lépett fel, vagy más bajaitól így jött ki


az is lehet, hogy te nem látod, vagy te önigazolod ezeket... és csak azt látod, hogy megbántottak valamivel... nehéz így egyoldalúan

2023. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
de írj üzenetben példákat
2023. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Vártam ilyesfajta választ. Én nagyon agyalós típus vagyok, pont ezért voltam vele , hiszen mindig végül megmagyaráztam, hogy hát miért viselkedik velem úgy ahogy.

Kulcsfontosságú volt, hogy mindig én voltam a felelős minden problémáért, mindig én voltam a negatív, a hülye. Elején leszögezte, a problémákról nem beszélünk… tekintélyelvű. Egyszer kérdeztem sírva egy konfliktus után kimerülve a nap végén miután még a másnapra való ennivalóját készítettem munkába, hogy őszintén, gondolkodtál azon, hogy mi zajlott köztünk? Mire a válasz az volt érzéketlenül, hogy “nem, mert én csináltam” (a vitát). A kapcsolat végére annyira elfáradtam, hogy mint “pók a falról” figyeltem a kettőnk dinamikáját, és bármit tettem, előbb utóbb mindent sértésnek vett, pedig szerettem volna, se sehogy sem tudtam megfelelni, és ő volt a bunkó. Bármikor nyitott lettem volna kultúrált konfliktusrendezésre, de mindig el akart nyomni.

2023. máj. 24. 22:23
 8/28 anonim ***** válasza:

hú bszdki... amúgy üzenetben írj!


"Elején leszögezte, a problémákról nem beszélünk…"

ez már wtf

2023. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze ez az érdekes, hogy ő érzi magát az áldozatnak és szerinte én baszogattam, terrorizáltam, pedig tudom magamról, hogy tojáshéjakon lépkedtem… és visszagondolva semmibe sem vett, és sosem felejtem a megfélemlítő fellépéseit ellenem, mikor sírtam az érzéketlenségét, a gúnyolódásait, hogy miket éreztem a lelkemben, hogy mennyire megtépázott, és hogy ő mennyire elvolt ilyenkor magában vagy a haverokkal ugyanúgy
2023. máj. 24. 22:30
 10/28 A kérdező kommentje:
Igazából… tényleg csak az érdekel hogy vajon az ilyen emberek lelki világa milyen lehet. Talán direkt is meg nem is ilyenek. Talán tényleg azt hiszik szeretik a másikat. Miért nem érez ilyen ember késztetést arra, hogy jobb emberré váljon? Márcsak az önmaga boldogságáért, hiszen az ilyen bensőséges kapcsolatot nem hogy senkivel, de magával sem tud kialakítani, nemde?
2023. máj. 24. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!