Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon rosszul vagyok lelkileg...

Nagyon rosszul vagyok lelkileg. Nagy válságban vagyok?

Figyelt kérdés
Útban van a második gyerek. Magyarországon meg nem találok olyan munkahelyet, amiből el lehet tartani őket. Ha Ausztriába megyek ki, akkor csak aludni járok haza, nem lesz magánéletem, mindenkitől elidegenedek itthon. Alig leszek otthon.
2023. máj. 28. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Valamit valamiért.


Nézd, bevállaltad a gyereket, értük pedig felelősséggel tartozol, főleg, ha ennyire instabil szülői és anyagi háttérbe hoztad őket világra.


Apja, nagyszülők vagy valaki, aki besegít?


Kevés infóval idegenként nem lehet sokat javasolni.


Jómagad vagy benne, ürítsd ki a stresszt a fejedből, gondold át és vedd elő a problémamegoldó képességed.

A gyerekeknek szükségük van Rád.



A gyermekvállaláskor a gyermek, család előrébb van prioritásban, ám ez nem zárja ki azt, hogy időnként elvonulj kikapcsolni.


Pl barátnőm gyerekére szoktam vigyázni, amíg elvonul és feltöltődik, hogy megújult erővel visszatérjen s helytálljon anyaként is.


Kellenek az ilyenek is.


Ettől nem lesz senki rossz szülő. Sőt, támogatom, mert az illető elméjét, lelkét fellfrissíti és pl nem a gyereken csattan a stressz.


Ha pl megengedheted magadnak, csinálhatod azt is, hogy a házi munkát másra bízod (akár ismerősre, családtagra vagy fizetett emberre), a meglévő idődet pedig minőségi időként eltöltöd gyerkőcökkel.


Ne félj megoldást keresni. A stressz és pánik nem visz előrébb, sőt csak felemészt, a gyerekekre pedig kihat.


Vigyázz rájuk. S tudom nem vagy toppon, légy erős és kitartás!


Szükség esetén, ha sok lenne, keress fel szakit, akivel megoszthatod dolgaidat.

2023. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!