Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gáz, hogy tini létemre nem...

Gáz, hogy tini létemre nem drogozok, nem piálok, nem cigizek? Illetve, hogy “dolgozok”?

Figyelt kérdés

Én egy kis részt roma származású vagyok. Anyum nagymamája roma volt. A bőrömön nem látszódik, de a tényt - hogy van bennem cigány/roma vér - felvállalom. Mindig is a romák közé húzott a szívem, valahogy velük egy hangon is vagyok. Sokan rám mondják, hogy “cigányosan” viselkedek. Ami annyi az ő részükről, hogy felvállalom magam. Nem lopok, nem csalok, nem verekszek. Csak nyitott vagyok. “Ami a szívemen az a számon”.


Van az eset, hogy családomnak van egy telke. Oda én és apukám ki szoktunk menni, dolgozni. Most éppen felújítjuk a házat. Festés, vakolat bontás, kert rendbe szedése. Csak van a probléma, hogy én közgazdasági technikumba járok, kb négyes átlagom van. Az osztálytársaim a bulizós/kevésbé tanulós típusúak. Engem meg lenéznek, mert én nem teszem, és azzal jönnek, hogy nem vagyok eléggé magyar, se eléggé roma/cigány. Nem vagyok magyar, mert “cigányosan viselkedek” (lásd fentebb), illetve nem vagyok cigány mert a bőröm világos.


Ez probléma, vagy gáz, hogy “dolgozok” a bulizás helyett?

Nem akarom, hogy lenézzenek ezért, mit tudnék tenni ez ellen? Vagy maradjak olyan amilyen vagyok?


Köszönöm szépen!


2023. jún. 2. 07:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve annyit elfelejtettem írni, hogy 16 éves fiú vagyok, kilencedikes.
2023. jún. 2. 07:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradj olyan, amilyen vagy! Ne törődj a cikizőkkel! Ők azért bántanak, mert nem tudnak olyanok lenni, amilyen Te vagy.
2023. jún. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gàz sőt tiszteletre méltó
2023. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:-)
2023. jún. 2. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Számomra kifejezetten szimpatikus vagy.


Jómagam is kilógtam korombeliek közül, ám mai napig az átlag mentalitásuak közül is.


Életemben 2x volt cigi a számban, kipróbáltam. Egyik sima cigi volt, a másik egy kellemes illatú drágább fajta, de ízre ugyanolyan kellemetlen.

1-1 slukk és off.


Anno ritkán ittam, az is üdítővel kevert rumfélék és kialakítottam egy olyan társaságot, ahol nem a vedelés volt a lényeg, mint másoknál.


Osztálykirándulásokat 9. osztálytól offoltam, mert csak pia, szex, egyeseknél drog...

Akkori dokimnak őszintén elmondtam, hogy taszít mindez és inkább igazolással ellógnám. Korrektségem miatt meg is kaptam mindig.


Helyette azzal a pár kiválasztott baráttal összedobtuk a kis pénzünket, ami kirándulásra ment volna és elmentünk balatonozni.


Forró csokitól lágyabb alkoholfogyasztásig. 4-8cl max.

Vagy forralt bor, de abból kb kipárolog.


Mára már illem kortyot is visszautasítom, nem kívánom.

Volt, aki tiszteletlenségnek vette, de legtöbb helyen nem csináltak ebből ügyet.


Nem cigizek, jelen baráti köreimben is csak 2 ember cigizik, de ők mindig rendesek és odébb állnak vagy kimennek külön rágyújtani.


Az agynak, testnek amúgy se egészségesek ezek.


Sőt, kifejezetten igénytelen, visszataszító tud lenni a pl cigiszag.


Kézfogás után is érzem a kezemen a dohányzó embert.

(Említett 2 dohányosom, ha pl tali előtt cigizett, bocsit kérnek és "most nem puszilgatlak" - és tudjuk mi van. Tisztelem őket alapon, ez miatt is,hogy odafigyelnek. )


Vagy mondok kellemetlenebbet:

Egyik exemnek régen elnéztem, hogy cigizik (egy ideig hazudott, tagadta, de nem vagyok h.lye), amikor "oda" került a sor... A kezén maradt nikotin irritálta a hüvelyemet. Akárhogy mostam se múlt el a kellemetlen érzés.

Szakítás egyik fő oka volt a cigi.


Képzeld, még kávézni se kávézok. Mindig aranyosan kérdezik, kérek-e s válaszom:

Köszi, de még mindig nem.


Visszatérve: jó olvasni, hogy rendesen tanulsz és hogy nem vonz a cigi, alkohol.


S nem, nem ciki.


Nálam hatalmas pont az emberek részéről. Főleg, hogy mindent jobban érzek az átlagtól a szenzoros érzékenységem miatt.


Tartsd meg a jó szokásaidat!😃 Idősebb korban előny is.

Csak pár pl: aki józanul is ki tud kapcsolni az egy nagyon jó dolog.


Vannak kiadó ingatlanok, ahonnan tiltva vannak a dohányzó személyek.


Egy cigimentes kellemes illatú személlyel szívesebben tárgyal az ember. Stb.


No és nem megy felesleges önkárosító anyagokra a fizetésed egy része.


Édesanyám bevallotta, havi 45ezer csak a cigije.

Szeretne elmenni kikapcsolni nyaralni, de nincs rá kesse... Hát az éves cigi árából el tudna menni. (540.000 ft)


Több szemszögből is előnyösebb a nem fogyasztók oldalán állni ezekben a témakörökben.


Kellemes szép napot és sok sikert a továbbiakban! ^^


30N

2023. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hármastól kérdezem!

Ez miért tiszteletre méltó?😅

2023. jún. 2. 09:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Én azt akarom elérni, hogy büszkén vállalhassam fel a romaságom. Hogy én bennem megvan a vér, de mégiscsak elértem valamit. És, hogy nem a származásod predesztinálja az életedet. És, hogy azok a romák, akiken nem látszódik a bőrén (mint nekem), hogy azok, ők is felvállalják a roma identitásukat.
2023. jún. 2. 10:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Ötös, köszi szépen! Neked is sok sikert!
2023. jún. 2. 10:39
 9/10 A kérdező kommentje:

Annyi zavar magamban, hogy néha kijön a vérem és baromkodok, meg eéggé cigányosan viselkedek. Meg amúgy tényleg kimondom amire gondolok. Felvállalom a véleményem, és hangos vagyok, meg sokat mozgok. Tökre tele vagyok egy csomószor erővel. Kicsit túlmozgásos vagyok.😆😅


Ez mennyire zavaró amúgy? Hogy tényleg kb bármit kimondok. És nincs nagyon szégyenérzetem. Mert néha énekelgetek az utcán, haverokkal vagy ilyesmi. És kb bárkivel el tudok beszélgetni.

2023. jún. 2. 10:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Meg amúgy az a baj, hogy én csak a suliba figyelek. Otthon szinte sose tanulok. Nem tartom annyira nagyra az iskolát. Én csak önmagamat akarom megvalósítani. És így suliba figyeléssel megy a négyes.xddd

Én úgy nézem, hogy a suli azért van hogy tanulj, otthon meg azért van, hogy azt csináld amit akarsz. Szüleim úgy vannak vele, hogy ameddig négyes-ötös vagyok, addig azt csinálok amit akarok. Tényleg azt ami akarok. Nem érdekli őket annyira, hogy mit teszek.xdd

Nekik csak a jegyeim a fontosak. Mert “kell nyomni a sulit”. Anyámnak sportgimi a nagy végzettsége. Apámnak meg közgazdász végzettsége van.

2023. jún. 2. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!