Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyton összehasonlítom magam...

Folyton összehasonlítom magam más emberekkel, és nem érek semmit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egész életemben azt érzem, hogy semmi értelme az életemnek, és hogy nem érek semmit. Egy csődtömeg vagyok, aki valójában nem ért semmihez, és nem is jó semmiben.

Ha pl. munkahelyekre beadom a jelentkezést, akkor rögtön arra gondolom, hogy miért engem vennének fel, mikor vannak tőlem sokkal jobbak is, és mindig mást is választanak.

Ha találkozom ismerősökkel is, folyton azt érzem, hogy nekem előttük szégyellnem kell magam, és amúgy belül szégyenkezem is. Előfordult már, hogy mások előtt cikis helyzetbe kerültem, és utána napokig bűntudatom is volt amiatt, mert annyira béna vagyok.

Ha összehasonlítom magam másokkal is, hozzájuk képes is egy nagy nulla vagyok. Mikor látom, hogy mások milyen sok lájkot kapnak a képeikre, bejegyzéseikre, meg sok köszöntést kapnak, én meg nem sokat, akkor is látom, hogy mennyire keveset érek. Ugyanis like egyenlő a népszerűséggel, kedveltséggel.


2023. jún. 3. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tévedés , mert mindenki egyedei és sok egyéb témában jobb mint mások , ha egy sikeres befutott ember végeredményehez hasonlitjuk magunkat akkor bukta mert nem láttad a kezdeteket küzdelmeit tetteit ami ide vezette . Nem egyszerű .
2023. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt le kell vetkőzni azonnal, mondjuk ezt hívjuk nevén: önértékelési probléma. Pszichológus tud segíteni benne.

Amit én javaslok, csinálj valami hobbit amit szeretsz, szenvedélyből és tűzz ki vele célokat.


A munka terén nézz utána az adott szakmának mélyebben, a web mivolta miatt hatalmas információ áll rendelkezésre, amit a többség nem használ ki. Szóval simán előnnyé lehet kovácsolni.


Az meg hogy más hogy halad. 1-essel némileg egyetértek viszont, nem rendelkezik mindenki azonos képességekkel. Valaki töredék erőfeszítéssel is többet elérhet, ez nem vitás. Ami viszont tény, hogy szorgalommal és odaadással bármi elérhető, attól még neked valamibe több energiát kell beletenned nem vagy feltétlen rosszabb, sőt...



Ja és még valami, a külső látszat nem minden. Attól még valakit kívülről jónak látsz, nem feltétlen látod mi folyik a háttérben. Szóval nem minden lehet olyan amilyennek látszik, a sikeres karrier sem garantál önmagában boldog életet és az is lehet boldog aki elért valami kisebb pozíciót viszont családot sikerül alapítani és az teszi boldoggá. Ennek a megtalálása nehéz, és a média sajnos torzítja a dolgokat. Nagy kevés embernek adatik meg az, hogy minden téren megvan az egyensúly. Átlag halandó emberként szerintem értelemszerűen érdemes azokra koncentrálni amik valóban téged tesznek elégedetté, és nem a társadalmi elvárásoknak kell megfelelni.


Sok közhely elpuffogtatása után remélem azért némileg hasznos válasz és sok sikert a javulásban!

2023. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek sajátmagához kell mérnie önmagát és ne kívül, hanem belül legyen a fókusz.
2023. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak olyannok,amibe lesznek nálunk jobbak.Ez az élet.Nyilván ez ellen nem lehet tenni.De tegyük fel elküldöd az önéletrajzod,és behívnak interjúzni akkor csakis rád kiváncsiak.Nem a másik jelentkezőkre abban a pillanatban.Összehasonlítani magunkat másokkal azaz egyik legrosszabb tulajdonságunk.Ez alapból ottvan.Az segíthet,hogy a tegnapi éneddel hasonlítgatod magad.Mit tettél ma,hogy jobb legyen neked?Nyilván ide lehet venni,hogy érdekel a téma,emiatt írtad ki a kérdést.
2023. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kérdés volt már. Az előzőt törölték?
2023. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Folyton összehasonlítom magam más emberekkel"

Mindig lesznek valamiben jobbak, és gyengébbek.

"más emberekkel" - Kik ők? Miben jobbak nálad? Te miben vagy jobb náluk? Ne csak a jobbakat nézd, sok terület/helyzet van, amiben/amikor te vagy a jobb.

Ha már feltétlenül versenyezni akarsz, jó, ha ismered az erősségeidet.

2023. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!