Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gáz, hogy ez engem nem zavar?

Gáz, hogy ez engem nem zavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves párkapcsolatban élő meleg férfi vagyok, nem igazán tudom melyik kategóriába illik a kérdés, ezért gondoltam itt teszem fel. Bocsánat, kicsit hosszúra sikerült a leírás.


Sokáig én voltam a baráti társaságban, családomban a legfittebb, legegészségtudatosabb. 187 cm-hez 92 kiló szinte csak izom, nagyon szálkásan kocka hassal, vékonyabb csípővel. Viszont kicsit több mint 1,5 éve összeköltöztünk a barátommal és azóta híztam 15-16 kilót. Azért írtam ki a kérdést, mert az elmúlt hetekben 6 alkalommal biztosan megkaptam barátoktól, rokonoktól hogy hát mennyire megváltoztam, ez nem jó így, aggódnak értem, “mi történt?”. Tudom, hogy meghíztam, lett egy mostmár láthatóbb pocakom, de szélesebb lettem mindenhol viszont ez engem nem zavar. Nem hagytam el magam, ugyanúgy járok sportolni, oké híztam ki nadrágot, pólókat, ingeket, de nem tréning gatyákra meg szakadt pólókra cseréltem ezeket hanem vettem mindenből nagyobbat, továbbra is ápolt vagyok, az izomtömegem megmaradt, erőnlétem és állóképességem nem lett rosszabb, nem eszem egészségtelen ételeket, meg a túlsúlyt leszámítva egészséges vagyok, minden egészségügyi értékem jó... Persze lehet nagy a kontraszt, de kezdem erősnek érezni a legtöbb barát, családtag hozzáállását, meg nem is nagyon tudok mit mondani ezeken a kellemetlen beszélgetéseken. Volt aki bevonta a barátomat is ebbe az egészbe, ugyanis ő szakács és hogy biztos milyen rossz hatással van ebben rám és miatta híztam el. Nem mondom, lehet benne van ez is, de szeretem amit főz, süt és legtöbbször én is kérem meg rá, persze örömmel teszi, de nem traktál és én eszem meg. Sokkal inkább azért jöttek fel a kilók, mert elkényelmesedtem azon a téren hogy már nem érzem azt hogy a meleg közösségbe csak úgy tudok/lehet érvényesülni, ha “tökéletes” testem van. Végre van egy stabil kapcsolatom és magam után nekem az a fontos hogy a barátomnak tetszem mert joggal mondhatná rám hogy így már nem, de erről beszélgettünk többször is és egyáltalán nem zavarja. Tényleg tetszik neki a testem, ezt ki is mutatja, meg kapok bőven visszacsatolást, tehát nem kamu. Ugyanúgy érzelmesen nyúl a hasamhoz most is, mint amikor nem pocakom volt hanem a kemény hasizmom.

De közben a barátok, család által is rögtön ez volt, hogy mi van ha elhagy és biztos nem igaz hogy így is tetszem neki, vagy ha bármi miatt valamiért szakítunk, nem találok így már senkit se. És mintha nem akarnák elfogadni, hogy nem szeretnék mást és nekem jó ez így. Múlt héten voltunk egy wellness hétvégén családdal, ahol konkrétan ram szóltak hogy túl sokat eszem. Akkor már csak azért is szedtem még egy tányérral a svédasztalos vacsoránál...

Értem hogy csak aggódnak, jót akarnak és törődnek velem, de szerintem most szinte átlagos testalkattal rendelkezem (hazai viszonylatokhoz képest biztos), nem vagyok látványosan elhízott, amúgy a barátomnak is hasonló testfelépítése van (izmos, de nem szálkás) és elhiszem hogy igazat mond hogy ez őt kicsit sem zavarja. De kezd sok lenni a félrehívás, kéretlen segítségnyújtás meg konteók hogy mi miért történt és ezekre nem tudom hogyan kéne reagálni. Abban igazuk van, hogy ez nem jó irány összességébe, tehát nem kéne tovább híznom, de abba se akarok energiát feccölni hogy visszafogyjak. Átlagos szerintem a jelenlegi testalkatom, izmos is amellett hogy oké kövér, ez van, de jól érzem magamat a bőrömbe, viszont nehezen megy az hogy ezt másokkal megértessem.


Mit lehet ilyenkor mondani, csinálni ha megtalálnak ezekkel a témákkal? Az hogy egyszer már felhozták, nem jelenti azt hogy vége, mert következő találkozásnál újra ez lesz a téma..



2023. jún. 3. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézd, neked és a párodnak mi a jó.

Ha szeretitek egymást,együtt éltek, akkor mással ne foglalkozzatok!


Bár sokan elmondhatnánk ezt,hogy együtt élünk azzal,akivel szeretjük egymást...Mindegy hány kilóval,stb...

Senki véleményét ne engedjétek be a kapcsolatba, csak egymásra figyeljetek! Ha a párodnak gond lenn, már szólt volna.

2023. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hali ugyanebbe a helyeztbe vagyok mint te csak én még nem költöztem össze a párommal, viszont már úgy hogy gyakran találkozgatunk elmegyünk enni stb ettől már eléggé meghíztam de neki meg pont hogy bejönnek a nagyobb darab srácok és nekem is bejön a pocak. Szívesen beszélgetek erről veled vagy bárkivel. 😊 Szép napokat addig is.

22/F 180/115kg

2023. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazad van első, nagyon figyelek amúgy arra hogy ez ne határozza meg a kapcsolatunkat, pl a barátomat nem is nagyon avatom be ebbe, csak említés szerűen de a sok baromságot nem meséltem el, nehogy úgy érezze hogy neki változtatnia kéne valamin vagy értitek. De közbe ezekkel a kéretlen segítségekkel meg mit lehet kezdeni? Mármint tényleg azt se tudom ezekre mit lehet válaszolni, azon kívül hogy aranyos vagy, de nem kell aggódnod. Mikor az első felét általában nem is gondolom komolyan...

2023. jún. 3. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy álltalános probléma.

Függetken attól, hogy meleg, vagy heteró a kapcsolat.

Amiģ az ember egyedül van, addig fokozottan figyel magára, fontos hogy vonzzam magam köré a tekinteteket.


Amikor viszont összejön egy kapcsokat, akkor az ember lenyugszik. Végre megvan a párom, jöhet a boldogság.

Jöhetnek a laza kis szombat esték, terülj terülj asztalkám, jó kis Tokaji tütükével, sós nasival, egy jó film mellett.


Elkényelmesedik az ember, lemennek a társkeresési gondok, a feszültsegek, a frusztrált ideg állapot.

Jön a szerelem, a boldogság, a jó élet, és bárki bármit is mond, a szerelem az kalória, tehát hízlal.

Az már persze hab a tortán, hogy a te aranyos kis lovagod szakács.

Hát persze, hogy kedvébe jár az ő kis mackójának.

Finomakat süt, főz, na így aztán nagyon könnyen jönnek ám a kilócskák.

Nehéz ám kibontani a müzlis dobozt, amikor az asztalon gőzölög a finom sült kacsa.

Ezt az aranyos kis szakács mucikát vedd rá, higy esténként néha menjetek el kicsit futni, kocogni.

😁😆😅

2023. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:

Egy kicsit probléma.

Az elkényelmesedés megöli a párkapcsolatokat.

2023. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Izületeidet megöli.le kell adni a túlsúlyt
nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!