Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány vagy realitás?

Önbizalomhiány vagy realitás?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, egyedülálló, bár már volt egy hosszabb kapcsolatom, aminek örülök, hogy vége. Újabban azt vettem észre, hogy ha ránézek egy lányra, akkor miután eldöntöm, hogy jól néz ki, egyből az jut eszembe, hogy ennek a lánynak én nem lennék jó, nem tudnám boldoggá tenni. Egészen pontosan arra gondolok, hogy ez a lány biztosan egy divatos, gazdag srácra vágyik, aki elviszi buliba, beülteti a kocsijába és nyáron drága helyre megy vele nyaralni. Ehhez képest én elég visszafogottan öltözködöm (tisztán, de a divat nem érdekel), gazdag nem vagyok, és bulizni sem járok, helyette a csendesebb elfoglaltságokat szeretem. Szerintem udvariasan és következetesen viselkedem, elég intelligens is vagyok, a humorom kicsit sajátos, valakinek bejön, valakinek nem. Úgy érzem, csak olyan lányoknál van esélyem, akik nekem nem kellenének, mert butuskák vagy éretlenek. És ilyenkor néni büszkeséget érzek, hogy nekem ennél jobb kell. Van hasonló tapasztalatotok? Reális ez a viszonyom a nőkhöz vagy önmagam csapdájában vagyok?
2010. okt. 11. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
nem hiszem hogy önbizalomhiány, de szerintem irreálisan látod a nők vágyait. édeskevés nekik a verda, meg a divatos cucc, csak érdekesnek kell lenni, szórakoztatni őket, a többi az mindegy.
2010. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
valakinek fontosak ezek a dolgok, a legtöbb lánynak, olyan felszínesek, de ők is, mint mindenki a belső értékere figyelnek fel legelőször, meg kell hogy fogja őket valami, hogy érdekelni tudd őket és akkor nem felejtenek el
2010. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Számodra a jelen pillanatban ez realitás, mivel a saját valóságodat te teremted meg.
2010. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
az utolsó válasz egyszerűen zseniális.
2010. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két válaszoló hozzászólását. Szívesen olvasnék bővebb válaszokat is, ha esetleg valaki magába fojtotta volna az írnivalóját. :)

A harmadik válaszoló valóban nagyot mondott, kapott is egy piros mancsot. Esetleg ha bővebben kifejtené, hálás lennék. Építő kritika felé nyitott vagyok.

2010. okt. 11. 23:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy a fejedben alacsony értékű emberként tekintesz magadra. Ezáltal ezt sugárzod kifelé, amit a nők - tudat alatt - megéreznek és eszerint kezelnek téged. Így megerősödik a magadról alkotott negatív kép és egy ördögi kör alakul ki (negatív énkép -> negatív reakciók -> még negatívabb énkép...). Szóval önmagad csapdájában vagy, ahogy írtad.
2010. okt. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már lényegesen érthetőbb. :)

Sajnos nem tudom, mi miatt van bennem önbizalomhiány. A karrierem kiválóan alakul, pedig nem is törtetek (nem is olyan a munkám), az érzéseimre igyekszem odafigyelni, ha gondom van valakivel, próbálom megbeszélni. Talán a szüleimtől kaptam, akiknek a házassága messze van az ideálistól, kölcsönös elégedetlenségben, beletörődve élnek évtizedek óta? Tőlük valóban sosem láttam, milyen egy egészséges férfi-nő viszony. Apám mintha aszexuális lenne, még strandon se kapja fel a fejét a monokinis nőkre, de anyámmal sem viselkedett úgy SOHA, mintha nő, az ő nője (szebben mondva felesége) lenne, csak anyaként nézett rá. Hümmm...

2010. okt. 12. 10:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Főleg felszínes, ha meg vagy győződve, hogy aki jól néz ki, az csakis pénzéhes lehet.
2010. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!