Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy pénzért szexeltem? Lelkileg teljesen megnyomorít.

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy gondoskodó és támogató családban nőttem fel, ahol mindig lehetett a szüleimre számítani. Sosem voltam elkényeztetve, kellő szigorral neveltek, de a szabadságot is megadták, dönthettem a saját dolgaim felől. Ált. és középiskolában mondhatni nagyon sikeres életet éltem. Jó tanulmányi eredmények, rengeteg hobbi és versenyeredmények, pozitívnak ígérkező jövőképpel. Aztán ahogy leérettségiztem és a fővárosba kerültem tanulni, egyfajta süllyedő hajóra kerültem lelkileg. Valahogy nem voltam felkészülve a nagyvilágra és az azzal járó bizonytalanságra és akadályokra. Emellett kiábrándultam abból, amit tanulni kezdtem, rájöttem, hogy nem ez a jövőm, viszont új irányt egyszerűen nem tudtam kitalálni, aminek láttam volna anyagilag is az értelmét és élveztem is volna. A lényeg, hogy a korábban megszokott sikeres valaki helyett egy csődtömegnek éreztem magam, aki nem tudja mit akar és semmiben sem talál motivációt. Egyre kedvetlenebb és fáradékonyabb lettem és totál elszeparáltam magam az emberektől, el is költöztem a közös albérletből egy garzonba, abbahagytam a tanulmányaim és dolgozni kezdtem, hogy kitaláljam mi legyen. Közben depressziós lettem (ezzel nem voltam tisztában), teljesen elhanyagoltam a lakásomat, rendetlen és koszos volt. Emellett napközben álmos voltam, éjszaka pedig nem tudtam aludni, ezért iszonyat nehéz volt helyt állni a munkahelyen. Rendszeresen elkéstem, meg kijártam a wc-be szundizgatni, hogy kibírjam a napot. Ráadasul azt éreztem nem tartok sehova és semmi erőm és motivációm nem volt dolgozni, életkedvem pedig még annyira sem. És hónapról hónapra éltem, mert nem kerestem sokat, ezért néha néha kölcsön kellett kérni az ismerőseimtől.


A lényeg, hogy nem részletezem, hogy hogy jutottam idáig, de megismerkedtem valakivel, aki pénzt ajánlott azért, hogy szexuális viszonyt folytassak vele. Hozzátenném, hogy korábban is rengeteg ajánlatot kaptam, de megsem fordult a fejemben, hogy ilyet műveljek, mert mindig is méltatlan dolognak éreztem. Viszont sajnos akkor belementem ebbe. Egyszerűen nem tudom felidézni milyen idióta, elkeseredett gondolkodásom lehetett, hogy azt hittem, hogy ez jó megoldás lehet. Ugyanis azt terveztem, hogy egyrészt a pénzből visszafizetem a kölcsönt, másrészt meg megszedem magam és tőkével máris könnyebb valamit kitalálni, akár tanfolyam vagy vállalkozás vagy akármi. De totál torzul gondolkodtam, nem mérlegelve ennek a hátulütőit. Viszont én akkor már egy ideje öngyilkosságon gondolkodtam a kilátástalan helyzet miatt, és úgy voltam vele, hogy vagy ez, vagy inkább kinyírom magam, mert így képtelen vagyok élni tovább. És nem önmagában a bizonytalanság és kudarcélmény volt a probléma, hanem az iszonyat fáradtság és erőtlenség, amitől képtelen voltam vinni az életemet. Ezért nem éreztem más megoldást. Ráadasul nem szóltam erről senkinek (igazából ezzel rontottam el a dolgokat), mert szégyelltem a szüleim előtt, hogy ilyen hasznavehetetlen és lusta vagyok. Pedig utólag végiggondolva biztosan megértők lettek volna. Mindegyis. A lényeg, hogy elkövettem életem legnagyobb hibáját és belementem, és ezen felbuzdulva összesen 3 ilyen anyagilag támogató kapcsolatom lett, sajnos. Viszont egyetlen hónapig bírtam.


Utána kaptam észbe, hogy mekkora marhaságot csinálok és ez így nem mehet tovább. Ebben segített az akkori udvarlóm is, aki pont olyan kilátástalan, céltalan helyzetben volt mint én, annyi különbséggel, hogy nem aljasodott le, hanem legalább tisztességesen dolgozott. Elmondtam neki, hogy miben vagyok, de nagyon megbántam, ő pedig nagyon megértő és segítőkész volt. Szóval felhagytam ezzel az egésszel, én is elkezdtem dolgozni és összeköltöztünk. Nagyon motiválóan hatottunk egymásra, mert kitaláltuk, hogy mit szeretnénk tanulni, ráadasul együtt anyagilag is könnyebb volt, emellett főleg lelkileg nyújtott nekem nagy támaszt, sok erőt merítettem belőle. Jó pár évig együtt voltunk, én is sokat segítettem neki a tanulmányaiban és anyagilag is, mert végül jobban kerestem nála. A lényeg, hogy tökéletesen kiegészítettük egymást, de elmúlt szerelmünk, ezért szakítottunk, de barátilag váltunk el. Én teljesen révbe értem, lediplomáztam, azóta a mesterszakot végzem, a pályán dolgozom és pozitívak a kilátásaim.


Viszont. Az a helyzet, hogy én azt hittem hogy ezt a szégyenfoltot feldolgoztam már és nem befolyásolja a jelenemet. Azonban lett egy kapcsolatom, ami iszonyat viharos volt, ennek részleteibe nem megyek bele, mert külön regényt érdemel. A lényeg, hogy eléggé birtokló típus volt és érzelmileg nagyon függő és zsaroló, jó kis indulatkezelési problémákkal megtűzdelve. Amikor elmondtam neki őszintén a múltamat nem fogadta jól, de nem maga a tény miatt, hanem hogy én miért hazudtam el ezt eddig. Ezen nagyon kiborult, hiába ecseteltem, hogy ez azért nem első randis téma és nem könnyű róla beszélni. Viszont látszólag megértő és elfogadó volt és mondta, hogy nincs ezzel gondja, csak fájt, hogy nem mondtam el neki hamarabb. Oké. Viszont. Ahogy mondtam elég viharos és toxikus volt a kapcsolatunk (a toxikusságot csak utólag vettem észre) és veszekedéssekkor nagyon csúnyán beszélt velem, degradálóan és tiszteletlenül. A lényeg, hogy ilyenkor hogy fájdalmat okozzon és megszégyenítsen, rendszeresen a képembe vágta a múltamat és csúnyán kritizált és ítélkezett felettem. Ami nagyon rosszul esett, hogy sokszor próbált a szüleimmel szégyent kelteni bennem, hogy mit szólnának ehhez meg ahhoz. Sőt egyszer meg is fenyegetett, hogy tönkreteszi ezzel az életem, hogy kitálal erről. Azóta nagy nehezen szakítottunk, ugyanis foggal körömmel meg akart tartani és az önértekelésem letiprásával egy darabig sikerült is. Viszont hiába szakítottunk már több hónapja, én azóta olyan szinten moslékul érzem magam, hogy ezt nem tudom elmondani. Állandóan kattognak a fejemben az exem ítélkező mondatai, ami miatt olyan erőssé vált bennem a szégyen a múltam miatt, hogy egy alja, nem tisztelhető, nem szerethető valakinek érzem magam és folyamatosan az kattog a fejemben, hogy egy lusta, gyáva kis k*va vagyok. Emellett iszonyatosan kiszolgáltatottnak érzem magam, hogy a toxik exem ilyen infókat tud, még akkor is ha nem él vele vissza. Egy ideje megint öngyilkosságon gondolkodom, mert megmérgezi az életkedvemet. Egyszerűen nem tudok örülni és élvezni, és nem tudom hogy fogok újra bárkiben is megbízni, hogy ezt elmondjam neki. Hozzátenném azzal semmi bajom nincs, hogy ha elmondom ezt valakinek, akkor szakít velem, mert totál el tudom fogadni, hogy neki ez nem fér bele. Én attól tartok, hogy látszólag elfogadja, aztán meg visszaél vele, hogy fájdalmat okozzon. De amúgy is mindegy ezen gondolkodni, mert ilyen lelkiállapotban ismerkedni sem kezdenék el. Csak azon filózom, hogy mivel lehetne ezt a szégyent és fájdalmat megszüntetni. És sokszor úgy áll a széna, hogy nem érzem, hogy ebből van kiút, sose fogom már magam újra tisztelni és felépíteni az önbizalmam és az életkedvem. Így meg nem érdemes élni, meg nem is lehet. Pedig annyi minden van, amire büszke és amiért elégedett lehetnék, de ez a tett és szégyen felülír mindent.


Köszi, ha végigolvastad, tudom, hogy hosszú lett.


28/N



2023. jún. 5. 16:09
1 2 3
 1/28 mindentudó99 ***** válasza:
23%
1 . Milyen körökben mozogsz hogy neked elmondásod szerint korábban is kínáltak pénzt szexért? Legtöbb nővel ilyen nem esik meg. 2. Miért nem írod le rendesen hogy szexoldalon hírdetted magad? Nem kell köntörfalazni. 3. Ha megbántad és felhagytál vele mi a francért mondod el minden hapsidnak? Tartsd magadba es ennyi. Különben nem marad melletted normális hapsi. Mivel normális hapsi nem állna össze iyen nővel. Szóval felejtsd el és ne beszélj róla senkinek
2023. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Soha nem tettem ki szexhirdetést. Egyrészt sokat jártam fellépni énekelni és egy-egy műsor után rámírtak ilyen ajánlattal. Emellett volt, hogy bébiszitter munkát kerestem és tettem fel hirdetést, és azokra jellemzően több erotikus felajánlás jött, mint normális. Szóval nem kellett ehhez olyan alja körökben járnom. Amúgy meg ez egy anonim kérdés, ha már ezt leírtam őszintén, azt is leírnám, ha én tettem volna fel hirdetést. Amúgy meg mit sem változtat semmit, mert akkor is elfogadtam az ajánlatot, amire mondhattam volna nemet.


Én se szívesen számolok be róla, viszont úgy érzem, hogy így tisztelem meg a másikat, ha teljesen őszinte vagyok. Másrészt ha véletlenül kiderülne utólag, amire kb. semmi esély, de benne lehet a pakliban, akkor totál dőlne minden. Sokkal kellemetlenebb lenne, mintha őszinte lettem volna.


De lehetséges, hogy felhagyok ezzel és eltemetem magamban, mintha meg sem történt volna. Csak akkor meg félek, hogy a lelkiismeretem nem hagyna békén.


Egyébként az azelőtti exem tök normális pasi volt, és tudott mindenről és nem ítélt el ezért. Szerintem nincs kizárva ez a dolog. Azért nem embert öltem, ráadasul nagyon hamar felhagytam ezzel és nagyon megbántam és soha nem lennék rá képes többet. Nyilván elfogadom, ha ez valakinek nem okés, de azért nem gondolnám, hogy ettől ki van zárva egy normális férfi lehetősége, ugyanis már rég nem az az ember vagyok, sőt előtte sem voltam az. Sajnos akkor kibicsaklott a lábam alól az élet, de tanultam belőle és mindennap bánom.

2023. jún. 5. 17:30
 3/28 A kérdező kommentje:
Egyébként ha már ennyire érdekelnek a részleteket (amiket szándékosan nem írtam, hogy ne legyen még hosszabb az írás), az első afférommal konkrétan az éneklésemmel kapcsolatban ismerkedtünk meg. Vele konkrétan össze is barátkoztam és segítettem neki egy-két projektjében, amiért fizetett is valamennyit, ekkor még nem volt köztünk semmi. Aztán ez a munkakapcsolat valahogy átalakult mássá, amit egyrészt hosszú lenne leírni, másrészt én magam is alig emlékszem a részletekre, mert jócskán eltemettem magamba, és ez nem őszintétlenség, tényleg nem emlékszem, hogy pontosan milyen kommunikáció történt köztünk, hogy végül beadtam a derekam. A másik kettő pedig a bébiszitteres álláshirdetésből lett, úgy, hogy egyébként először élből visszautasítottam őket, amíg munkát kerestem. Aztán az első afférom után, amikor már megvolt részemről az elmebaj, írtam nekik, hogy mégis élnék az ajánlattal. Ugyanis akkorra már kétségbe voltam esve, már az albérletemet sem tudtam kifizetni és több ismerősömnek is tartoztam. Ez persze nem kifogás tudom, de akkor ebben láttam a gyors megoldást.
2023. jún. 5. 17:50
 4/28 mindentudó99 ***** válasza:
39%
Felejtsd el és kész.
2023. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
91%
Szerintem felesleges túlgondolni azt, amit csináltál régen. Semmi durvát nem tettél. Különben pedig mindenkinek van az életében olyan szakasz, amire nem büszke.... Volt, elmúlt, ennyi. Ettől még ugyanúgy szerethető ember vagy és értékes. Ne foglalkozz egy nárcisztikus ex sértegetéseivel, csak manipulálni akart és teljesen tönkretenni az önértékelésedet és lelkedet, hogy egy otthoni kis pincsi legyél neki saját gondolat és akarat nélkül...
2023. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 NTBS ***** válasza:
73%

Én elmondanám a szüleimnek.

Akkor nem annyira tudják ellened felhasználni.

2023. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Én nem akartam mentegetni magam, csak elmondtam a körülményeket. És validációt sem vártam arra, hogy rendben volt, hogy így döntöttem. Én is elmondtam, hogy rohadtul nem volt okés és, hogy segítséget kellett volna kérnem. Amit kimondtál azzal nem mondtál újat, én is tisztában vagyok vele, hogyan nevezik, ha valaki pénzért szexel. A kérdésem az lett volna, hogy hogyan tudnék ezzel együttélni és nem az öngyilkosságba hajszolni magam a szégyentől. Az, hogy kimondom, hogy k*va vagyok egy cseppet sem könnyít a helyzeten, sőt leírtam, hogy ezzel mindennap marcangolom magam. Arra akartam valamiféle tanácsot és együttérző megértést kapni, hogyha minden zsigeremből bánom és visszaforgatnám az egészet, és soha a büdös életbe nem vetemednék ilyenre, akkor ezzel a tudattal hogyan tudnék teljes értékű életet élni, esetleg párkapcsolatot kialakítani. Illetve hogyan tudnék a jelenre koncentrálni és nem a múlttal azonosítani magam, mert nem az vagyok.
2023. jún. 5. 20:39
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
Ha magadtól nem tudod feldolgozni akkor pszichológus.Jobbat nem tudsz. Milyen fajta segítséget vársz itt most?
2023. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen, pszichológus lesz belőle. Egy kis emberi biztatást vártam, meg arra, hogy ez megbocsatható bűn és ettől függetlenül még lehet szeretni és tisztelni a másikat, stb. Ilyen megerősítések sokat segítettek volna azon, hogy elbillentsem az életigenlésemet igen irányba. Pszichológushoz is kell egyfajta lelkierő, hogy rávegyem magam és elmenjek, legalábbis nekem. Illetve számomra is felszabadítóan hatott ezt az egészet "vállalni", mégha anonim is.


Sajnos ha jobb napjaim vannak, nem érzem ennek annyira a súlyát, olyankor a pszichológus szükségességét sem érzem, mert azt hiszem tévesen sikerült túllendülnöm rajta. Aztán amikor rámtör a bűntudat, olyan hirtelen lenyom, hogy addigra már nincs lelkierőm segítséget kérni. Maradt az anonim gyakorikérdések.


De igazat adok, nem itt kell várni a megoldást, arra ott a szakember. De azért bíztam egy, kis emberi jóságban.:)

2023. jún. 5. 21:55
 10/28 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy jó lenne biztatást kapni,de szerintem a lelked mélyén tudod, hogy ez abszurd lenne.

Amit talán tehetsz magadért , bár nem tudom lehetséges e, hogy egyszerűen nem gondolsz rá,mintha meg sem történt volna életed azon része.

2023. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!