Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudhatom, hogy olyan...

Honnan tudhatom, hogy olyan ember vagyok e amilyen valójában lennék, vagy olyan, amilyenné a társadalom, az iskola és a szüleim tettek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi. A gének hajlamosítanak bizonyos viselkedésekre, de ezek részben vagy teljsene elnyomhatóak neveléssel. Tehát a környezet nem engedi, hogy olyan legyél, amilyen lehtnél. Mitöbb, ez lehetlen, egy idealizált környezet kéne hozzá, ahol semmilyen külső hatás nem befolyásol, és az ingerek hiánya sem őrjít meg.

Egy gyerek pedig olyan, mint egy üres lap, ugyanabból a kölyökből lehet pszichopata sorozatgyilkost, de akár békekövetet is nevelni.

Téged is nagyrészt az átélt élmények tettek olyanná, amilyen most vagy, kisebb részben pedig örökölt tulajdonságok.

2009. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz megmondani.Gondolj vissza kiskorodra hogy akkor milyen voltál mikor még a társadalom nem befolyásolt.Elmondom az én páldámat.Én egy maximalista ember vagyok.kb. 7-8 éves koromig nem törődtem a külsőségekkel.Mindig rengeteg ember dicsérte a hajamat.úGY ÉREZTEM RENDBEN van minden.Aztán bekerültem az iskolába.Addig nem értek negatív kritikák,hatások.Ott pedig pont abba kötöttek bele amibe biztos voltam hogy szép.Ai pedig a hajam volt egyfolytában csúfoltak miatta.Teljesen összezavarodtam úgy éreztem hogy hazudtak nekem hiszen mindig azt mondták hogy szép mostmeg azért csúfolnak?Hogy foghatja fel ezt egy 8 éves kislány?Ezenkívül nagyon szerettem olvasni.Az is bántotta a csőrüket.Ígyhát teljesen kifordultam önmagamból hogy megfeleljek a buta osztálytársaimnak.Vasaltam a hajam,eljátszottam hogy utálok olvasni és még sokminden más.Csatlakoztam a sznobokhoz.De ezzel együtt be is zárkóztam.Nem engedtem senkit közel magamhoz nem tudtam feloldódni sehol mivel féltem hogy ha megmutatom milyen vagyok akkor bántani fognak.Mostanába jöttem rá milyen is lennék.Tudom hogy meg kell változnom újra önmagam kell hogy legyek.Dolgozok is rajta csak nehéz megvalósítani.Hiszen ha megmutatom milyen vagyok akkor nem fognak elfogadni.Na mindegy ennek majd szentelek egy kérdést.Egyszerűen képzeld el milyen akarsz lenni külsőre,belsőre és valósítsd meg.Ne érdekeljen mit gondolnak rólad légy az aki vagy.
2009. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az légy aki vagy. Érezd jól magad."

szól a dal :)

2009. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Ne törődj vele, hogy mit mondanak, az vagy, akinek tartod magad, még akkor is, ha szembe fúj a szél"

így is szól egy dal :)

2009. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!