Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ügyetlen, szórakozott, béna,...

Ügyetlen, szórakozott, béna, figyelmetlen csaj vagyok. A teljes koncentráció számomra képtelenség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amit tudok, elhagyok. Ha valamitől nagyon félek, az tuti bekövetkezik (pl. rossz helyen szállok le, egyáltalán nem szállok le egy buszról, elveszítem, amire nagyon vigyáznom kéne, hülyeséget kérdezek és/vagy válaszolok). Közlekedni idegen helyen nem tudok, mert eltévedek. Előre félek, mi lesz, ha egyetem miatt Budapesten fogok élni. Jesszus, káosz ott a közlekedés... Ha mesélnek, néha az elmém kivágja a felét a fenébe és később fogalmam sincs, mire mondtam igent... Volt, hogy volt egy békés délelőttöm, bekészítettem egy filmet, főztem magamnak egy kávét és már előre örültem a békének. A fél délelőttöm azzal ment el, hogy a kávét kerestem a lakásban... Ha valami aggaszt, hogy esetleg elszúrom, akkor garantált, hogy elszúrom. (olyan nincs, hogy ne aggasszon, mert nekem mindig van miért aggódnom...) Többször kaptam már olyan mondatot, hogy: ez is csak veled történhet meg. Általában suliban a tankönyveim lapjai hullámosak, mert minden évben legalább egyszer kiborul az üvegem, rájuk öntök valamit, stb... Elkezdhetek készülődni két órával is a busz érkezése előtt, felesleges, mert biztos, hogy futni fogok rá - rossz esetben lekésem. Valami mindig becsúszik az utolsó pillanatban, ami megakadályoz a békés közlekedésben. Ha valaki elesik, vagy megbotlik sok ember előtt, az én vagyok. Ha valaki eldob valamit, biztos, hogy engem talál fejbe. Ha valaki meg akar ijeszteni/szivatni, biztos, hogy hatszor jobban megszívom, mint ahogy az illető szerette volna... (ilyenkor bocsánatot kérnek, de attól még egy szerencsétlen vagyok) Mit tegyek?

A másik oldal viszont az, hogy jó vezető és szervező vagyok, talpraesettséggel sincsen gond, tornában a legjobb vagyok, kekeckedni nem szoktak velem idegenek, mert visszaválaszolok, vagy egy "megöllek" pillantással elintézem a dolgot, bunyózni tudok, lényegében mindenkitől meg tudom védeni magam, csak önmagamtól nem...


2010. nov. 3. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tanulás megy?
2010. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére minimális agymunkával is képes vagyok megtartani egy jó eredményt, ami itt gimiben még elég. De később gondjaim lehetnek, mert az, hogy leüljek délután 1-2 órára tanulni, elképzelhetetlen.
2010. nov. 3. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, mondjuk én füvet szívok.

nem kell csinálni semmit, így is lehet élni.

2010. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De nem jó érzés két órával később hazaérni egy szerencsétlen húzásom miatt. Irigylem azokat, akiknek a normális, ésszerű viselkedés természetes.
2010. nov. 3. 13:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Járj sportolni vagy táncolni. Mindegy, hogy mit, csak az a lényeg, hogy neveljen rá a koncentrálásra. Például nekem rengeteget segített az, amikor anyukám beíratott balettozni - nem lettem ugyan balerina, de egyrészt a mai napig sokkal lazább vagyok, mint mások, másrészt ott a tanárnő gyakorlatilag "belénk vert" rengeteg dolgot. Az első tanárnő még kedvesen, de aztán kaptunk egy újat, onnan rendszeresen sírva jöttem ki, úgy kiabált. De az eredménye meglett, mert a fellépéseken tökéletesen tudtam a táncokat.

Most már vagy tíz éve abbahagytam a balettoe, ha rám nézel, meg nem mondod, hogy valaha is csináltam. De a mai napig érzem, amit belém nevelt. A koncentrációt, kitartást, türelmet, ad abszurdum a fájdalom elviselését. És ez ma rengeteget segít nekem.


Mondjuk elmehetnél szertornázni, elvileg az is fejleszt. Vagy tájfutásra, bár az esetedben kicsit veszélyes lehet. A csapatsportok ilyen szempontból annyira nem jók, olyat válassz mindenképp, ahol egyénileg kell csinálnod a dolgokat. Ha nem idegenkedsz, akkor a színpadi tánc is szóba jöhet. Az is sokat segítene.

2010. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha sportról van szó, nincs semmi gond! Volt részem küzdősportban, csapatsportokban - labdajátékok, futni is szeretek, itthon sokat táncolok, elég hajlékony vagyok, spárgázni tudok, sokat tornázok, stb... szóval ha sportról van szó, hirtelen nagyon jó leszek/szeretnék lenni és semmi nem akadályoz meg. Az életben vagyok nagyon esetlen.
2010. nov. 3. 13:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Hello! Én is ilyen vagyok... Szerintem tök jófej csaj lehetsz! :) Kicsit figyelj jobban oda a dolgaidra! Nincs veled semmi baj, kicsit szórakozottabb vagy az átlagnál és szerintem ez tök jó!
2010. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves a véleményed. :) Csak legalább annyira szeretnék megváltozni, hogy ne legyenek ebből folyton hátrányaim. (épp most csináltatok új személyit, mert a régit elhagytam... :S -.-")
2010. nov. 3. 14:19
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Öt pálesz után hányok a mákos gubától.
2010. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez mással is előfordult már.
2010. nov. 3. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!