Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valahol hallottam hogy a...

Valahol hallottam hogy a félelmeket gyakorlással le lehet győzni. Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Szóval biztos sokan vannak így vele hogy félnek dolgoktól. Én konkrétan más emberektől, minden cselekedetem mögött azt látom hogy ezért még valaki meg fog verni.

Nem tud valaki tanácsot adni hogy tudnám ezt az érzést legyőzni? Köszönöm előre is ! 20/F


2010. dec. 17. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igazából megértéssel lehet legyőzni a félelmedet, de ha elindulsz ezen az úton, akkor legyőzöd konkrétan önmagadat, azt az önmagadat, aki fél, idegeskedik és sorolhatnám. azt pedig hogy mit kell beláss...nos elég komoly dologról van azért szó, de kezdetnek legyen annyi elég, hogy játszd le magadba, hogy nincsen egyáltalán okod félni, mivel avval nem változik meg semmi, jobb nem lesz a helyzet, csak rosszabb, magadat emésztve, nem jutva előrébb, meg kell értsed azt, hogy a félelem igazából egy felesleges pótcselekvés. de ez az elme "harca", külső segítség nincsen, csak önmagadon tudsz segíteni például az előbb leírt módon. egyébként ennél van tovább, hogy még biztosabb légy magadban, de ha most így felhoznám akkor lehet egyből elítélnél. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem ítélnélek el, nagyon kíváncsi lennék rá! ez az érzés annyira elnyomja az egyéniségemet és önmagamat hogy bármire képes lennék hogy ez megszűnjön, szóval kérlek mondd el :)
2010. dec. 17. 17:53
 3/13 anonim ***** válasza:

a kérdés, hogy tudod e miért van az emberben alapban ott a félelem? ugye mert azt hiszi baja eshet. de a kérdésem hozzád hogy - de most gondold végig szépen nyugodtan - neked mi bajod eshet? árthat e neked valaki? nem a fizikumodnak, hanem annak a tudatnak, hogy "Én"?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából ez jogos feltevés...mint személyiségnek, nem árthat senki. De belegondolva ha elképzelek egy olyan szitut hogy állok 5ember előtt, és mind nekem akar esni, az elég nagy pánik. Lelki bajt okozna szerintem. még régebben egy cigány le akart késelni a semmiért kb, párszor meg is ütött(nem arcon) és az elég mély nyomot hagyott. Lehet ezmiatt van a félelem. De fizikálisan sajnos elég sebezhető az ember, és ottvan még a fájdalomtól való félelem is.
2010. dec. 17. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:

akkor ezek szerint saját fizikumodat félted, mert azt hiszed, hogy a személyed/tudatod ahhoz van oly módon kötve, hogy annak(fizikumnak) alá van rendelve.

kérdésem.

te magad bevallod, hogy a tudatodnak nem árthat senki sem, csakis önmagad. és te most éppen ezt teszed, mivel a félelem maga nem létezik. azt te generálod meg magadnak, mivel azt hiszed bajod eshet, holott ez tévedés. neked(szellemednek, értelmednek) nem eshet baja, te is tudod, mert leírtad. hiába érzi a fájdalmat az elméd, meg nem sérül. próbáld magad az elméddel azonosítani, mert azt nem tudja bántani senki sem. mert ha fizikumoddal vagy elfoglalva, akkor jön a pánik, ezt te is érzed, és észrevetted. az elméd csodákra képes, mivel minden olyan amilyennek gondolja az egyén...szóval ha te magadat az elmédnek tartod, ami használja csak a fizikai testet és képtelen elpusztulni, akkor bizony legyőzöd a félelmet a fizikai bántásoktól...de kérdés, hogy mondjuk lenne egy barátnőd félnél e elveszteni? mert tudod a félelem nagyon sok mindenre kiterül...nagyon sok mindenhez hozzáköti az ember. lehet most ezektől a verekedés és ilyesmitől való félelmedet legyőzöd, de ki tudja, hogy nem e jön elő valami másnál is később.

a kérdésem, hogy te komplettül a félelem érzetét akarod legyőzni, vagy csak ezt a részét akarod letudni magadban?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, valóban egybekötöm az elmémet a fizikummal. Talán mert ha a test elpusztul vele együtt az elme is. És bizonyos testi sérülések esetén sérül az elme is. De talán valóban most hogy szóbakerült a fájdalomtól félhetek? Egyébként az a durva, hogy kondizok, és nemvagyok nádszál. Kigyúrt sem, úgy kb 1év kondi. És mégis féltem maagam, nemértem miért, tudatos válaszom nincs rá. Ez valami belső tudatalatti dolog, amit nemlátok, csak jön belülről. Egyébként egy kérdés, Agykontrollos vagy? :)
2010. dec. 17. 18:48
 7/13 A kérdező kommentje:
A másik kérdésre, hogy ha van barátnőm, és az attól való félelem hogy elvesztem. Nos, pár éve csak kudarcok értek ilyen téren, így ahoz teljesen hozzászoktam, és számítok automatikusan rá. Már alig van rám hatással egy pofáraesés:)
2010. dec. 17. 18:52
 8/13 anonim ***** válasza:

nos te honnan vetted, hogy a test halálával az elme is megszűnik? az az igazság, hogy te döntöd el, hogy mit gondolsz, ugyanis vizsgálatokkal és mérésekkel nem lehet bizonyítani, hogy az elme meghal a test elpusztulásával, az hogy mindennek vége hiten alapszik, de nem bizonyítékon, mivel az nem bizonyíték, hogy nem jött vissza senki, persze hogy nem jött, mert azt a fizikumot mér nem használhatta az egyén ,ezért újra van szüksége a visszatéréshez....egyébként helyben is vagyunk, mivel a félelem érzetet ez a dolog okozza sunyin, ez a tévedés, hogy az ember úgy gondolja meghalhat, ezért félti fizikumát...ha úgy állsz hozzá teljes eszedből, hogy Te magad, az hogy "Én", az örökké él, akkor legyőzheted a félelmet ezektől a dolgoktól, az más napra tartozik, hogy szerettek(akár tárgyak is) elvesztésétől mennyire fél valaki, mert az egy másik dolog miatt van jelen.


egyébként nem, nem vagyok agykontrollos, én ember vagyok, bár az agykontroll dologban vannak igazságok, és nem is kevés. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez fejben dől el. Hinni és akarni kell, hogy le tudod győzni a félelem érzését. És reménykedni.
2010. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És te hogy érted el azt hogy ne félj semmitől, mindig is ígygondolkoztál, vagy valami "megvilágosított?" ha igen, érdekelne a személyes tapasztalat :)
2010. dec. 17. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!