Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Műszaki cikk eladóként is...

Műszaki cikk eladóként is lehetek majd az életben sikeres vagy ezt már eleve elszúrtam?

Figyelt kérdés

Műszaki cikk eladóként tanulok,most vagyok harmadéves.Egy év múlva megkapom a szakmát és szeretnék még plusz 2 évet maradni az érettségiért.Nagyon tartok tőle,hogy évek múlva egy alig fizető munkám lesz vagy egy szoláriumban fogok kikötni.Szeretnék egyetemet végezni,de fenn áll a kérdés,hogy érdemes egyáltalán?Esetleg,ha külföldre kimennék és ott dolgoznék ezzel a szakmával,az jobban megérné?Annyira tanácstalan vagyok a jövőmet illetően..az egyetlen,amire büszke lehetek,azok az eddig elért tanulmányi eredményeim.

Mit tehetnék annak érdekében,hogy a jövőben sikeres legyek?Hogy lehetek egyáltalán abban biztos,hogy lesz munkahelyem és nem az utcán kell majd élnem?!Érdemes lesz-e majd gyerekeket szülnöm ebbe a világba?Mindent olyan pesszimistán és szürkén látok,de azt hiszem,nem ok nélkül:(.Olyan hiábavalónak érzek mindent,semmi értelmét nem látom az életemnek.Miért kellet ideszületnem egyáltalán?:(Semmi jó nem történet már velem,sem a jövőbeli gyermekeimmel..


2010. dec. 18. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban minden kétes.. Viszont nálad találtam egy kis képzavart. Legalábbis az értékrendünk 180°os eltérést mutat. Attól, hogy az embernek nincs túl sok pénze, miért ne lehetne boldog? Miért nem tudunk megelégedni azzal, hogy eszünk, iszunk, puha párna van a seggünk alatt, és masszív tető a fejünk fölött? Szerintem ez épp elég ahhoz, hogy boldog légy. Ha tudod a titkot. Ha mindig többre vágysz, mert elégedetlen vagy, akkor hiába kapod meg a világ összes kincsét, azt is unni fogod :) A titok az, hogy légy boldog, akkor is ha szegény vagy! Az egészség, és a szeretet az, amit nem lehet megvásárolni!
2010. dec. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah persze kedves utolsó, mert műszaki eladóként biztos lesz masszív tető a feje fölött...Mert a bolodogság=pénz.. ki ne szeretne 1 szép kis házat, egy jó autót, anyagi biztonságot a gyereknek, és végtére is ki ne akarná azt megtenni, hogy bemegy 1 boltba és megveszi amit kíván... Persze nem a boldogság záloga a pénz, de mikor nincs mit enni, ba*zhatom a boldogságot...


Ne érezd magad hiábavalónak, tudod mikor távoli 1 cél, sokszor nem lehet látni a végét... de érdemes küzdeni. Mert nem kell látni a lépcső tetejét, ahhoz hogy felmenjünk rajta. Elég csak a köv. lépcsőfokra lépni. :)


Igen jól gondolod, kell diploma ahhoz hogy valami normális állást találj... Sokan fikázzák itt a felsőoktatást mert me' minek az? Tanulj olyat szakon akiket keresnek... Műszaki ajánlom, építész, mérnök, esetleg valami pénzügy... A szemed felakad mennyit lehet keresni akár itt magyarban is.. külföldön meg aztán..huh. Magyarban 200000 nettóról indulsz 3 év alatt ha jó helyen vagy akkor fél milla is lehet akár..


De viszont szakmunkásként itt magyarban főleg eladóként, nem fogsz labdába rúgni :(, tanulnod kellesz látástól vakulásig, a szakmunkás sulival is az a baj hogy, nagyon felületes, specifikus, pont azt nem tanulod ami a továbbtanuláshoz kéne... Bár érettségit csinálsz majd, így ott csak azt fogod tanulni... Ha jó az érettségid, akkor Műszaki mindenképp, de ott már fekete leves a tanulás.


Én szurkolok neked kedves kérdező, szép dolog lenne, hogy magyarban oly lesajnált szakmunkásból felküzdenéd magad, tanúbizonyságot tennél arról, hogy a lehetősége mindenkinek megvan, és megcsinálhatja ha akarja...

2010. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!