Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért élünk ha egyszer úgyis...

Mért élünk ha egyszer úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés
Gyakran gondolkodom ezen.Miért szenvedünk,örülünk,sírunk,nevetünk ha ez az öröm vagy bánat úgyis végetér?
2010. dec. 25. 23:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
nemtom de elég nagy hülyeség..
2010. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Kapunk egy lehetőséget, hogy ilyeneket csináljunk. Előtte nem volt semmi, azt sem tudtuk, hogy létezünk, mivel nem is léteztünk. Ugyanez az állapot áll majd fenn halálunk után is.
2010. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 szamóca. ***** válasza:
85%

a válasz attól függ miben hiszel:)

én nem hiszek se reinkarnációban se pokolban se semmi ilyesmiben. szerintem az élet azért van hogy élvezzük, éljük ahogy tudjuk, igyekezzünk túlélni aztán elbukjuk. viszont abban hiszek hogy minden egyes lélek okkal van a világon. nem úgy mitn a sors vagy a végzet, nem egy-egy kimondott céllal érkezik.... de mindannyian valaminek a részei vagyunk, egymás életének, a világénak...egy egésznek a részei. de nem lehetünk mi az egészek, ezért egyzser véget kell érnie:) nem is akarnék örök életet. akkor minden midnegy lenne.

2010. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Részben igazat adok az előző válaszolónak. Ez hit kérdése. Én speciel a hiszek a reinkarnációban, így úgy gondolom azért élünk, hogy tanuljunk, tapasztaljunk. Épp ezért tartom az egyik legnagyobb baromságnak azt, hogy "Rövid az élet, próbáljunk ki mindent!" egyszer mindenek eljön az ideje nem kell sürgetni.
2010. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
miért? há azért, h gyakori ?ések.hu-n irogassunk!XD...viccet félretéve...sztem azért, h meghaljunk. az az egésznek az értelme, h nincs értelme. nem hiszek a túlvilágban, a reinkarnáció annyiban lehet helytálló, h fizikailag nem vész el anyag, csak átalakul: azaz, ha meghalsz, a tudatod is szétfoszlik az agyaddal, de a belőled keletkező új élőlényeknek új ösztöneik, és később magasabb fejlettségi szinten új tudatuk lesz.
2010. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Bakker...Az lehet, hogy van rossz az életben! De mennyire tudsz örülni annak, hogy van pasid, családod, kitűnő lett a bizid!


Ne csak a rosszat lásd! Vége lesz? Na és? Addig élvezd amíg lehet!

2010. dec. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Én is mindig ezen gondolkozok... És valóban hit kérdése is. Páran írták, hogy hisznek a reinkarnációban, én viszont nem. Ezzel szemben biztos vagyok abban, hogy valaminek lennie kell a halál után, különben tényleg nem lenne értelme az életnek.
2010. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem lehet semmit tenni. Úgy is meghalunk. Én is elgondolkodtam már rajta. de hidd el, majd ha megöregszel, és átgondolod ezt az egészet, már érdemes volt élni. Amúgy 12 éves vok...
2010. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat
2010. dec. 26. 17:36
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

A mi életünk egy borzasztóan hosszú evolúciós folyamat elképzelhetetlenül kicsi része. Az evolúció célja nagyon egyszerű: TÚLÉLÉS. Célját el is érte eddig, mintegy 1,7 millió faj megalkotásával. Én személy szerint örülök annak, hogy e bámulatos dologban pont ember lehetek, annyi intelligenciával, hogy ilyen gondolataim lehessenek amit pl. most is megfogalmazok. Bár ha egy csiga lennék, valószínűleg ez nem is hiányozna. Mindenesetre az ember megalkotása meglehetősen kockázatos lépés volt, hisz ez az evolúció bukásához is vezethet. A kérdésre visszatérve az emberi élet értelme nem különbözik egy csiga életének az értelmétől, ami igen egyszerű: SZAPORODÁS és TÚLÉLÉS. Persze szigorúan evolúciós szempontból.

Aki ezzel a válasszal nem elégszik meg (és gondolom vagytok egy jópáran mert én sem elégszem vele meg), annak tömören csak annyi, hogy LÉGY BOLDOG!

Hogy hogyan? Nem tudom, de ha te igen, légyszi szólj már nekem is!

Aki pedig az élet értelmére mindenképp konkrét választ akar, annak: 42

2010. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!