Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok, de meg...

Rossz ember vagyok, de meg akarok változni! Hogyan?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és sok csúnya dolgot tettem eddig... kétszínű vagyok, hazudok, önző vagyok, bosszús vagyok, és néha gusztustalan gondolatok járnak a fejemben. Ezeket a gondolatokat én idézem elő, és nem maguktól jönnek. Lenézem az embereket, nagyképű vagyok, mert van pénzem és szép vagyok. De belül szenvedek, mert nincsenek igaz barátaim, és a szerelmi életem is egy nagy nulla. Már régóta nincs senkim. Nagyon szerelmes vagyok még az exbarátomba. Ő a világon a legjobb ember, és saját magamnak köszönhetem (a sok hazugságnak pl) hogy elhagyott, és új életet kezdett más valakivel. Tudom hogy ha így folytatom tovább, annak nem lesz jó vége :S Úgy szégyellem magam, idegbetegként viselkedek néha otthon is a szüleimmel, pedig nincs rá okom. :S Hogyan tudnék megváltozni? Tanácsokat kérek szépen!
2011. febr. 7. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha sok pénzed van, keress meg egy pszichológust.
2011. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szörnyű ezt olvasni. Valószínűleg ezek a dolgok mindig kiderülnek az emberről és egy idő után mindenki elfordul tőled. Általában az is megfigyelhető, hogy gazdagok ilyenek (persze vannak kivételek), míg a szegényeknek csak a becsülete és a szerénysége dominál.


Ha ezeket a dolgokat felismerted magadban és be merted vallani saját magadnak az már elindulás a jó úton. Mindíg gondold végig kinek mit mondasz, a hazugság felejtős-nem sok jóra vezet.

2011. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanmár! Még 1-2 pofon az élettől, és már nem csak meg akarsz, hanem meg is kényszerülsz majd változni!
2011. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, próbálj másokon segíteni. Észrevenni azt, hogy mivel segíthetsz. Pl állatmenhelyen önkéntes munka, vagy öregek otthonában.
2011. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudok ajánlani egy jó pszichoterapeutát, ha érdekel.
2011. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Merre felé laksz? egyszer gyere el velünk bulizni egy igazi jó társaság nem számít semmi :D

Akár igaz barátokra is találhatsz

2011. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled, a gazdagok ilyen arogánsak, nem tehetnek rola. Amugy meg ha van penzed költözz el a szüleidtöl , ha eddig még nem tetted volna.
2011. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az gáz, ha én meg pont ilyen akarok lenni, mert utálom hogy túl rendes vagyok? :D


Mivel ügyesen rájöttél, hogy mik a problémáid, így annyit kell tenned, hogy mindig amikor észreveszed magadon, hogy ezeket csinálod, akkor leállítod magad. Mondj igazat, akármiről is van szó. Tudom könnyebb azt mondani amit hallani akarnak, de amíg nem bíznak meg benned, addig nem lesz soha rendes barátod. A régi srácot meg felejtsd el, már mással van. Van még olyan mint ő...


19/F

2011. febr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Annyi pénzem azért nincs még, hogy külön költözzek. Nemrég kezdtem el dolgozni, és jó érzés hogy megvehetek sok mindent, amiért régebben könyörögnöm kellett otthon. Igazi luxus holmijaim vannak, aminek örülök, de rájöttem hogy a pénz tényleg nem boldogít....

Nem tanácsolom hogy ilyen emberré válj kedves utolsó :) Egy ideig biztosan élvezetes életforma ez, de akinek van lelkiismerete annak egy idő után megszólal és nem hagyja nyugodni :S :(

2011. febr. 8. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:
A probléma felismerése fél megoldás. Ha ezeket tök jó dolognak tartanád,vagy nem érdekelne, akkor tényleg igazán rossz ember lennél. Szerintem te nem vagy az.
2011. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!