Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, ha egy "kislány" káromkodik?

Figyelt kérdés

Miért van azzal, anyámnak vagy bárki másnak baja, ha káromkodok? Nem menőzésképp használom, de ha fájdalmat érzek, felidegesítenek vagy csak akkora egetverő ostobaságokat mondanak, és én próbálom szép szóval, de nem halszál, miért baj, ha valakit össze b+ -olok? Miért kell elvárni egy lánytól, aki amúgy sem híres arról hogy jó a kedve elvárni, hogy ilyen helyzetekbe csak mosolyogva tűrjön, és tovább nyalja a másik seggét, amikor az adott személy nagyon felidegesített?


14/L


2011. febr. 25. 19:35
1 2
 1/11 szamóca. ***** válasza:
100%
tanulj meg csunya szavak nélkül oltani. sokkal hatásosabb. egyébként én is rettentő sokat káromkodok... aztmondják primitív emberre utal, de szerintem a k*rva anyjuk :D
2011. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, próbálnám, ha tudnám, de sajnos ha felidegesítenek nemigen szoktam azon gondolkozni, hogy mit mondok neki, csak maguktól jönnek a szavak. XD :S
2011. febr. 25. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
mert gáz
2011. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az gáz, ha kinyilvánítom az érzéseimet?


Komolyan, ezt nem értem. Miért zavarja az embereket, ha egy nő, bár kissé nyersen, de egyenesen megmondja a véleményét? Ez miért baj?

2011. febr. 25. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Már ne haragudj , de egy b+ nem vélemény nyilvánítás, de ha azt mondod, hogy bocs, de ez nekem nem tetszik, én ezt nem szeretném, na az igen. Egy b+-tól nem fog semmi se megoldódni, ÉRVELJ!!! Tanulj meg érvelni.
2011. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A lányokat évezredek óta arra szocializálják, hogy alárendeljék magukat, csöndesek és engedelmesek legyenek. 20-30 éve szerintem nő ilyen szavakat nem vett a szájára, csak egy kis réteg, anyukád talán ezért nem tud ezzel mit kezdeni.


Jól megmondani a véleményedet, és nem a valós bajról beszélve csak csúnya szavakat okádni szerintem nem ugyanaz. Mondd el konkrétan miért nem tetszik az adott dolog. Abból lehet beszélgetés, és még az is lehet hogy rájössz, nincs igazad. Vagy ha nincs érved, de úgy érzed, hogy az a dolog nem elfogadható számodra, lassíts kicsit és tegyél fel kérdéseket, mert 1. szintén rájöhetsz, hogy nincs igazad, 2. megkapod az érveléshez a kapaszkodót.

Használj én üzeneteket, nem pedig te üzeneteket: "én úgy gondolom", "én úgy érzem...", "nekem ez azért nem tetszik mert...". Nem pedig "mert te mindig így vagy úgy...", "te se csinálod meg..."


Ha a fájdalomtól kell csúnyán beszélni, és nagyon muszáj, kicsit tompítsd. Én b+ helyett a bakter szót használom :-)

2011. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Na jól megmondtam csupa "te" üzenettel a véleményem :-) Bocsi

Helyesbíteném a 2. bekezdést: szóval én úgy csinálnám hogy ...

2011. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, azt hiszem rosszul írtam a dühöm miatt. Bocsánat.


Nem az van, hogy folyton káromkodok, hanem az, hogy mindenki föl van háborodva, ha, pl.:


Tegyük fel azt, hogy megbotlok, és szanaszét horzsolom a térdem. Ez természetesen rettentően fáj. Ilyenkor miért ne, káromkodhatnék, amikor meg van rá az okom? Oké, lefáraszt, és attól hogy szétszidom a világot, még nem enyhül a fájdalom. Viszont, mondhatni hogy lenyugszok, és ezután tisztábban tudok gondolkodni.


De, ezt senki nem érti meg, csak az van hogy "ejjnye-bejnye ilyet ne mondj stb... stb...".


Ez, csak egy példa, de lehetne 1000 más is. A lényeg az, hogy mindenki fennakad azon, ha káromkodok. Pedig sokszor nem ok nélkül teszem...

2011. febr. 27. 16:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és NEM érvelésre használom a káromkodást! Ha valamiről van véleményem, azt normálisan elmondom. Ha nincsen róla véleményem, vagy csak szimplán nem értek a dologhoz, akkor meg se szólalok.
2011. febr. 27. 16:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, amiért pl. fényes nappal a parkban nem ihatok meg az egyik barátnőmmel egy üveg ALKOHOLMENTES sört anélkül, hogy ne néznének ránk úgy, mintha anyám hullájából zabálnánk..bocsánat a gusztustalan hasonlatért, de ez van:D

Én is szoktam káromkodni, nem folyamatosan, én is tudok érvelni, de ha egyszer ki kell jönnie a dühnek (mint pl amikor én is keményen elvágódok a betonon, vagy a mosógép éjszaka úgy dönt, hogy elönti a fél lakást), inkább ez mint az "agyvérzés":D

Sajnos annyit tudok mondani, hogy ne foglalkozz vele, szokd meg. Ahogy az egyik válaszoló is írta, a nők évezredekig elnyomásban voltak, kuss volt a nevük, úrilányokként kellett viselkedniük. És sajnos hiába élünk modern időket, ugyanúgy nem ihatsz meg egy pofa sört anélkül hogy alkoholista rib@ncnak néznének, nem káromkodhatsz, és mindig tökéletesen kell kinézned. Én úgy vagyok vele, hogy semmivel sem különb nálam egy férfi, amit ő megereszthet magának, én miért ne?

Szóval neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne foglalkozz senkivel, amíg nem vagy proli, bő a szókincsed, szépen tudsz beszélni, de néha becsúszik egy káromkodás, addig nincs gáz:)


20/L

2011. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!