Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nem bírom már...

Mit tegyek, ha nem bírom már az életet tovább?

Figyelt kérdés

Általános iskolás vagyok (8.-as) de már most elegem van az egész életemből. Nem tudom élvezni a gyerekkoromat, ahogy másik, engem kiutálnak meg kiközösítenek folyton a közösségből. Az életem tanulásból meg számítógépezésből áll. A haverjaimmal is legtöbbször interneten tudok beszélni, aminek semmi értelme kb. A másik meg hogy az iskola miatt mindig stresszelnem kell, mert egy csomót kell tanulni, és tudom hogy ez meg egyre rosszabb lesz. A szombat estém meg mindig aggódással telik a vasárnap miatt, hogy egy csomót kell tanulnom, mikor végzek vele majd meg ilyenek.

Szóval elegem van az én üres életemből, én egy nagy senki vagyok és az is maradok azt érzem. 3 haverom van de rajtuk kívül nem vagyok jó senkinek csak arra hogy piszkáljanak meg hazudozzanak rólam. Akit lehet ellenem beszélnek egyesek az iskolámban pl. és legtöbb embert sikerül is azért alig vannak olyan ismerőseim akikkel barátkoznék. Az idegeim már kivannak teljesen, mit lehet ilyenkor tenni?


2011. febr. 26. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8.os vagy. fiatal. jön a középsuli, ezt a félévet kibirod aztán új közösség lesz.ott új lappal indulsz és egy teljesen más oldaladat mutathatod meg. neked kell változtatni..akik meg rossz in dulatúak azokkal ne is törődj.. néha énis unalmasnak látom az életet, de az apro dolgok, a néhai események feldobnak..: D a haverokkal meg találkozz ne csak neten beszélj velük.:)
2011. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a legnagyobb gondom a stressz mert már ilyen fiatalon nyugtalankodok meg stresszelek egy csomót, emiatt a rohadt sok tanulás miatt, meg egyéb dolgok miatt.
2011. febr. 27. 00:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit idegeskedsz?Ráérsz majd,ha családod lesz,és felnött ember leszel.Bár én lennék még iskolás,de sok mindent másképp csinálnék.
2011. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 zolka50 ***** válasza:
A stresszel mások is így vannak, az idősebbek is. Tudom, könnyű mondani, de próbálj meg lazább lenni. Ez nem azt jelenti, hogy ne tanulj, csak találj magadnak valami elfoglaltságot, hobbit. A számítógépezés mellett más is kell. Találkozz a barátaiddal, ne csak a számítógép legyen.
2011. febr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vedd poénra az életet. A felvételid már megvolt, talán a szóbeli is, innentől lesz egy csomó tantárgy amivel kevesebbet lehet foglalkozni. Az új társaság is biztos jó lesz, arra figyelj hogy ne depressziósnak ismerjenek meg.

Ha pedig úgy érzed nem bírod egyedül, egy pszihológussal beszélgetés segíteni fog.

Vagy találj valami jó hobbit, sportot, amit tényleg szívesen csinálsz.

2011. febr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a való életben. Próbálod majd elnyomni, változtatni, megváltozni ami sikerülni fog és nagyon örülni fogsz neki egy ideig... majd újra előjön az érzés és az az igazság, hogy soha nem fogsz tőle már megszabadulni, mindig ott lesz egy életen át és előjön, teljen el bármennyi idő is egészen halálodig, ami valóságos megváltás lesz számodra.
2011. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha csak 3 haverom van az meg nem túl kevés?
2011. febr. 27. 00:39
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Legyél öngyi vagy alkesz.
2011. febr. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden gyerek átesik ezen a korszakon. A leírtak alapján kb. ugyanolyan helyzetben vagy mint én 8.asan. Szörnyű évem volt a 8. és ráadásul én nem mentem át utána másik suliba, mert 6osztályos gimibe járok. A legjobb barátom 7. nyarán elköltözött másik városba, így egyedül maradtam. Az előttem ülő lányokkal barátkoztam össze, ezért a többi fiú homokosnak titulált. Mindig azt hallgattam, hogy a hátam mögött miket mondanak rólam. Nem bírtam már. Gondoltam öngyilkosságra, iskolaváltásra. De nem szabad elfutni. Én is mindig csak gépeztem, de idővel jobbra fordult a helyzet. Lettek új barátaim és már el is szoktam menni szórakozni. A barátok száma pedig teljesen mindegy. Lehet 10 barátod, akik nem érnek semmit, de lehet 1 barátod, akinek tényleg mindent elmondhatsz és megbízhatsz benne. Nem szabad izgulni, én is mindig izgultam, kikészültem mikor tudtam, hogy iskolába kell mennem. Bebeszéltem magamnak, hogy biztos mindenből feleltetni fognak meg minden. De nem. Nem olyan szörnyű ám az iskola. Csak kicsit lazábban kell felfogni. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne tanulj :) Röviden: várj egy kicsit, és minden jobbra fordul. Ráadásul jövőre új osztályba kerülsz, meglátod mennyivel jobb lesz. Sok sikert!
2011. febr. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 emlya ***** válasza:

Nekem általánosban 1 sem volt!!!

Na jó egy volt, de mikor 5-es voltam, ő akkor volt 8-as és elment a suliból. Mikor én lettem 8-as akkor meg meg az osztálytársaim röhögve mesélték, hogy az egyetlen barátnőmet elütötte a vonat. Szerencsére túlélte, de most műlábbal él.

És sengem is 8 évig vertek és kiközösitettek.

De kibirtam és amint középsuliba kerültem rengeteg barátnőm lett, imádok csacsogni és a koleszban nem is tdom levakarni magamról az embereket, mivel néha már zavaró, hogy egy perc nyugtom sinc, de persze élvezem, imádom őket, mind a 40-et. :)

FEL A FEJJEL!!!!!!!!!!!!

Ezt a kis időt már fél lábon is!!!!

Ja és ha pozitivan gondolkozoil, akkkor pozitiv dologkat vonzol be az életedbe!!!!!! Hajrá!!!!

2011. febr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!