Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fiatal korban miért nem...

Fiatal korban miért nem tudják értékelni a legtöbben a klasszikus zenéket?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=LQTTFUtMSvQ&feature=player_em..


Beethoven - Für elise


kiraktam facebookra ,csak a hecc kedvéért ,és erre vmelyik odaírja ,"atomcink" ,szerintem teljesen jó hallgatni, annyira megnyugtat.


nem igazán értem a számot pontosan ,ha egyátalán van vmi mondanivalója, de akkor is nagyon szép

17F


2011. márc. 24. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom értékelni. Szoktam is hallgatni. 18 vagyok lány. Ja és disney mesékből a számokat is szoktam hallgatni :DD az meg már megaciki lenne nekik xD de nem érdekel, mert nekem jó élményt nyújt. :)
2011. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
én is szeretek klasszikus zenéket hallgatni , le is néztek egy időben emiatt de szerencsére mára már kinőtték
2011. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
mert már a XXI.században élünk
2011. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szeretem. Valahogy az egész műfaj nem jön be.
2011. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
0%

Ezt a zenét amit pont linkeltél én pont azért rühellem, mert a panelba ahol élek a kaputelefonnak ez a zenéje és azért valljuk be évek alatt elég unalmassá, idegesítővé válik.


Talán azért nem értékeljük a klasszikust, mert klasszikus. Ódivatú, régi, öreg. Manapság az a lényeg, fiatal, modern, gyors legyen. Ilyen a világ, nem áll meg tessék elfogadni. A múltat ugyan tisztelni kell, de most a jelen van, és a jövőre kell koncentrálni.

Én ezzel így vagyok.

2011. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

En is hallgatok klasszikus zenet, sot operaba is jarok, pedig nem vagyok sznob kozel sem.

19/L

2011. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Héééééé! Ezt már mióta keresem! :D Köszi! ^^


Ez hülyeség, hogy nem szeretjük a klasszikus/komolyzenét. Én igen is szeretem! :D

http://www.youtube.com/watch?v=3X9LvC9WkkQ

Bár a bátyámnak köszönhetően 4 évesen éjjel nappal Csajkovszkijt, Beethovent és Mozartot kellett hallgatnom. XD (és mindet kibírom (sőt sokszor élvezem) a mái napig)


14/L

2011. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyilván egy tőlünk már igencsak idegen világot tükröz, nem felel meg a mai tempónknak stb.
2011. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, sőt 3éves koromtól 10-ig hegedültem és hangversenyekre jártam a szüleimmel. - most tervben van, hogy veszek egy saját hegedűt és újrakezdem.


Szerintem neveltetés kérdése is. De valljuk be a legtöbb mostani szülő se a kultúrában tobzódott anno.


Félreértés ne essék nézem le azokat akik nem hallgatnak komolyzenét, de mélységesen lenézem azt aki "atomcinknek" titulálja Beethovent.


Vajon Justin Biebert is hallgatni fogják 300 évvel később? És azt fogják mondani rá, hogy Istenem milyen csodás zene!!! Hát nem.


Passz, a mai tiniknek elég ha egy b.zis-fiú , ribis-lány esetében 13évesnek kinéző éretlen gyerek vonaglik 3* a képernyőn miközben 2 szót nyögdécsel, ezt felveszik 5* megismétlik tesznek bele 2 mondatot meg háttértáncosokat pár fényt és kész a klip.

Legalja... ugh kéne nekem is csinálni vmi ilyet, de az arcomat nem adnám hozzá, ha vki sztár szeretne lenni írjon privit xD


Visszatérve kizárt hogy a mai zenét 300 év múlva is dicsérni fogják és felteszik a zenelejátszójukra és hallgatják.


Am meg Beethoven, Csajkovszkij, Mozart, Liszt stb.

nem kell annyira visszaugrani az időben én is imádom a disney mesék zenéit, vagy pl. Alice csodaországban-ból 3x is postoltam facen és senki nem cikizett le.


Amit még nagyon szeretek az Avatar filmzenéje :)


p.s. engem mennyire atomcinknek hívna a kis barátod... én meg jól visszasoroznám haha


20/L

2011. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!