Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elképzelhető az, hogy egy...

Elképzelhető az, hogy egy ember egyéniségét a divat és más egyéb irányzatok teremtik meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem ott volt pl. anno ez a nagy hippimozgalom. Olyankor sokan döbbentek rá, hogy annak ők is részesei akarnak lenni, mert ők is "olyanok". De ha nem lett volna a mozgalom, nem kürtölték volna, hogy milyen is az egész, akkor azok az emberek egy teljesen más egyéniségek lennének? Ugyanígy EMO és társaik és a többi...
2009. febr. 27. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csupán elképzelhető, hanem így is van.

Analógiaként megemlíteném, hogy a kapitalista társadalomban már régóta rájöttek, hogy a a fogysztói igényt is meg lehet teremteni.

2009. febr. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Az embernek nincs ezekre a csapatokra szüksége, de szeret tartozni valahova. Ha tudja, hogy vannak hozzá hasonló emberek, akkor tudja, hogy valakikhez mindig mehet segítségért. És köztük jobban is érzi magát.
2009. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom, ez úgy működik, h nem mindenkiben alakul ki, h "ilyen v olyan szeretnék lenni". van akinek ki kell próbálgatni a stilusokat, h ráérezzen, melyik az ő énje.

igen, igaz, h talán ha nem próbálta volna ki, talán más stilust talált volna magának..

de ez az élet MINDEN területére igaz.

pl meg kell kóstolni vmit, h tudjam, szeretem-e; szórakózóhelyekre is vonatkozik, emberekre, barátságokra, munkára, hobbira, szóval mindenre, gondold végig:)

2009. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Szerintem akinek "csak" a divatnak köszönheti az adott stílusát elég gyenge egyéniség lehet, és ezzel nem is az igazi énjét fejezi ki.


Persze legyünk divatosak, haladjunk a korral, de azért ne legyünk rockerek/emók mert az a divat. Szerintem az a legegészségesebb ha mindenki kialakít magának egy saját öltözködési világot: így lesz valaki Zsuzsis, vagy Annás.


-Tündérlány(17)-

2009. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De várj, várj, Tündérlány, én nem akartam ennyire leegyszerűsíteni. Arra gondoltam, hogy tegyük fel, hogy neked megvan az az erős egyéniséged, amit a divat nem befolyásol. Pl. hiába divat emonak lenni, te még sem vagy az, mert sokkal inkább szereted az életet, a természetet, és tegyük fel a színpompás dolgokat. Vagy valamilyen IRÁNYZATOT. És itt a kérdés, az irányzat. Ha az nem lenne, akkor belegondoltál-e már abba, hogy ha nem lenne teszem azt a világon jazz zene, ha nem lenne vidám színektől ragyogó szoknya, ha nem lenne a gótikus építészeti stílus, akkor te éreznéd-e azt magadban, hogy basszus, valami hiányzik, mert egyik hááát, mondjuk úgy "profil" sem fekszik, te kevesebb vagy a világon ezek nélkül. Éreznél-e ilyet, vagy pedig akkor az egyéniséged más irányt vett volna. Valami ilyesmire gondolok.
2009. febr. 27. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
09.18as vagyok- szerintem érzi az ember, ha hiányzik vmi, mert ezért alakulhatnak ki az újak -mint emo és a többi. ezeket pont az ilyenek alakitják ki -szerintem legalábbis.
2009. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen ha nem lennénel irányzatok, mondjuk csak 1, akkor biztos, hogy lehetne befolyásolni...én, személy szerint(kreativításomat ismerve) nem hiszem, hogy új stílust tudnék indítani, és nem hiszem, hogy hiányozna valami, hiszen akkor az lenne a normális.


-Tündérlány-

2009. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem valamilyen szinten mindenki úgy érzi, hogy nem teljesen illik be egyik irányzatba sem.

Az ember mindig új és új önkifejezési formákat keres, és ebből adódoan szakít és hagyományokkal és új divatirányzatokat teremt.

Nem baj, ha vonzódsz egyik-másik irányzathoz, de ne csak az legyél, hanem picit több is.

Normális esetben egy hippi sem csak hippi, hanem ugyanúgy lehet attól még jó apa, történelemtanár, építész, esetleg egy új irányzat megteremtője.

2009. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!