Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha olyan rossz érzésem van...

Néha olyan rossz érzésem van mikor emberek közé megyek. Mással is van ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyon önbizalom hiányos vagyok, és sokszor úgy érzem hogy mindenki engem figyel. Ilyenkor a földet bámulom... Aztán összeszedem magam, és felnézek, és akkor azt veszem észre hogy abban a pillanatban tényleg néznek az emberek. Általában a pasik, de ezzel engem annyira zavarba hoznak, hogy megint elszégyellem magam...


Más is hasonló hozzám?


2011. ápr. 12. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy hany eves vagy? Mert tini korban sokan ereznek igy. En 19 voltam, amikor elmult. 15-18 eves koromban az emberek szemebe se mertem belenezni, valahogy annyira zavarba voltam.
2011. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen sajnos más is van igy...

Én is mindig azt érzem hogy néznek marha idegesítő és nem csak mondom tényleg néznek....

De ha véletlenül pont nem, én már akkor is azt érzem, vagy azt képzelem...

Próbálok nem foglalkozni vele de nehéz...

Tuti valami bajunk van!

2011. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ezt nevezik szociális fóbiának.

Nem kellemes betegség.

Bővebben itt olvashatsz róla: [link]

2011. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nálam az rögtön segít, ha veszek egy új rucit, vagy egyszerűen csak csinosabban öltözöm fel, vagy a hajamat szépen megcsinálom. Egyből megnő az önbizalmam és akkor még élvezem is, ha a férfiak utánam fordulnak.
2011. ápr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem szociális fóbia,hanem önbizalom hiány!

Nekem évekig volt szoc.fób.-om...nem tudtam tömegben menni sehová,inkább kerültem egy hatalmasat kis utcákon mentem,hogy ne találkozzak velük,ha mégis elkerülhetetlen volt a találkozás a tömeggel,akkor kezdődött az izzadás,heves szívdobogás,alig kaptam levegőt és legszívesebben ordítva sírtam volna és hazáig szaladtam volna!Nem mertem ránézni egy emberre sem,csak a földet néztem és volt,hogy roham szerű levegőkapkodás és félelem lett úrrá rajtam!Ez odáig fajult,hogy egy egész nyáron át csak otthon gubbasztottam és 3 hónapig nem mentem sehová sem!Aztán már kénytelen voltam elmondani az orvosomnak,aki beutalt a pszichiátriára.Kiderült,hogy még más betegségek mellett ez is van nekem :S és kaptam gyógyszert+2 hetente kellet pszichológushoz járnom!

2011. ápr. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,még elfelejtettem a remegést és,hogy nem jött ki hang a torkomon,ha idegennel kellett beszélnem.Nem bírtam megszólalni sem.Ezért még boltba sem jártam és sehová ahol emberek vannak.A végén már a tünetektől is féltem és szorongtam,hogy vajon mikor jön elő megint.
2011. ápr. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!