Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan emberekről, akik öngyilkosságot követnek el?

Figyelt kérdés

Szerinted mi viszi rá őket, és hogy juthat el egy ember idáig? Mit gondolsz az ilyen emberekről?

Lehet hogy neki könnyebb lesz ugyan, de a családjára, barátaira (már ha vannak), a körülötte lévő emberekre nem gondol. Miért? Nem tudom elképzelni mi vihet rá bárkit erre..?


2011. ápr. 18. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Miért is kéne másokra gondolnia? Valószínűleg ők is közrejátszottak abban, hogy az illető eljut az öngyilkosságig. Mellesleg, ha már megtette, akkor neki onnantól kezdve teljesen mindegy, hogy mi van másokkal.
2011. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Egyszerűen gyávák. Még arra se képesek gondolni, hogy a világon hány millió ember van rosszabb helyzetben mint ők.

Akinek nincs akaratereje és legyőzi a "kísértés", az meg megérdemli. Nézzetek parasztnak, de én nem tudom őket sajnálni. De itt az átlag "depivagyok és öngyilkos leszek mert senki nem szeret" félékre gondolok. Persze ez szerény személyem szerint helyzettől függ. Pl olvastam hogy nemrég egy 15(?) éves lány felakasztotta magát egy temetőben, elvileg azért mert szekálták a suliban vagy valami ilyesmi. Na hát ez sok mindent kihozhat az emberből, belőle az öngyilkosságot. Őt sajnálom, de szerintem más módja is lehetett volna annak hogy változtasson a helyzetén. Helyette ő tette tönkre egy életre a szüleit, azzal hogy elvesztették a lányukat.

Az első amit el tudnék róluk mondani hogy önzőek.

2011. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóan gondolom, mint te, 21:56. Nem gondolnak senkire, csak magukra. Persze ennek sok minden lehet az oka, lehet hogy pont a családja miatt tette, de másra akkor sem gondol, nem néz szembe a problémával, megfutamodik, így gyáva. Úgy gondolom hogy meg lehetne oldani a problémákat csak akarni kell. Főleg azokat "bírom", akik előre bejelentik hogy öngyilkosak lesznek, és megvárják amíg odaérnek a nézők, és akkor a végén hosszú könyörgés meg sírás rívás után nem tesznek semmit.. Persze gondolom vannak kivételes esetek, amin én is nagyot néznék, hogy lehet hogy a halál volt a megoldás, de szerintem ez nagyon ritka.
2011. ápr. 18. 22:06
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

nem mindenki olyan erős lelkileg , és szerintem ezt nem is lehet megérteni annak aki nem volt ilyen helyzetbe

személy szerint nem ítélem el , de nem is értek vele egyet

azért ez nem olyan egyszerű , igen a család meg egyebek nagyon sokszor visszahúzza az embert , de amikor évekig ! (nem napokig) úgy kelsz fel hogy a legjobb dolog ami történni fog veled az hogy este lefekszel , mégis napi x órában kell csinálnod mellette ráadásul amit nem szeretsz..

na ez nagyon frusztráló , nagyon nehéz változtatni , segítséget kérni, a mai rohanó világban mindenki magával van elfoglalva

és lehet hogy több évig visszatart az a tudat hogy a családom miatt nem tehetem meg , de elég 1 apró pillanat amikor azt mondod ennyi , nem bírom tovább


persze az ilyen 15 éves lányokat én se bírom hogy elhagyott életem szerelme , nincs értelme tovább élni stb..

2011. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

22:53

Furcsa, mert én voltam ilyen helyzetbe, pár éve, de azóta nagyon sok mindent máshogy gondolok/értékelek. És ahogy régen se, most se tudnám megtenni, bár szerencsére most egy kis depresszión kívül nincs nagy baj. De régen megfordult a fejemben a halál gondolata, de még máig - és remélem egész életemben úgy fogom gondolni - képtelen lennék rá, mert még ha nem is gondolom úgy, nem teljesen igaz és/vagy hiába mondják nem látszik, valahol mégis remélem hogy valakinek fontos vagyok, elsősorban persze a szüleimnek, és miattuk nem fogok ilyet tenni soha.

2011. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon népszerű dolog gyávának hívni őket, pedig szerintem nem gyávaság. Kevesen vannak azok, akik tényleg meg merik tenni. Te oda mernél állni a vonat elé? Ugye hogy nem.
2011. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

F*szkalapok mind, de van két csoport. Egyik, amelyik hangoztatja, hogy ő így öngyilkos lesz, meg úgy, aztán ha valaki a kezébe adná a töltött pisztolyt, hogy tessék, akkor azt mondaná, hogy bocs, de mégsem. Ők gyávák. Másik csoport, amelyik nem szól, nem izél, csak kimegy a folyóra, azt jó'van. Az ilyen meg szimplán idióta.

Egyik csoportot sem tudom sajnálni, sőt, röhejesek, nevetségesek, szánalmasok.

2011. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
szomorú dolog, az én haverom is öngyilkos lett. semmit nem lehetett észrevenni rajta.
2011. ápr. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

23:17

Hangoztatják! Nem gondolod, hogy ez egy segélykiáltás részükről? Lehet, hogy a válaszoddal te is vkit átsegítettél a túlvilágra.

Sokszor megfordult az én fejemben is, de úgy érzem talán lesz megoldás a problémára, találok munkát, nem hagyhatom itt a gyerekeimet stb. Amíg ilyen dolgok visszahúzzák az embert nincs gond. A problémáimat én sem tudom megbeszélni senkivel, párom közönyös, szüleim elfogultak, barátom nincs, más rokon csak örül a problémáimnak.

Aki elszánja magát az öngyilkosságra, az már nagyon kétségbeesett, reményvesztett ember sajnos.

2011. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
sajnálom őket:(
2011. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!