Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg igaz, hogy egy egyszer...

Tényleg igaz, hogy egy egyszerű meghűlés hátterében is lelki problémák, belső konfliktusok állnak? Kicsit kifejtenétek ezt nekem? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
a meghülés külső hatás miatt jön létre. úgyhogy nem.
2011. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem van némi összefüggés. Ha a stressz miatt legyengül az immunrendszered (ami nem kizárólag külső dolog ugyebár) könnyebben kapsz el betegségeket. Az utóbbi időben folyamatosan beteg vagyok, amúgy nagyon ritkán szoktam, és próbálok rájönni, hogy miért, mert éppen hogy úgy érzem, hogy kezd helyrejönni az életem, de úgy tűnik, vmi hibádzik. Én hiszek abban, hogy a testi betegségek valamiképpen pszichések is, test és lélek az én világképemben elválaszthatatlan.
2011. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ma még sokan furcsállják az ehhez hasonló kérdéseket. Pedig egyre többször lehet hallani arról, hogy valamilyen lelki probléma miatt betegszik meg valaki. Ez nem csoda, hiszen a betegségek mindig az immunrendszer legyengülése révén jönnek, az immunrendszer pedig igen is, legyengülhet attól, ha valakivel összekapsz pl, és lelki bánatod lesz miatta.

Erre saját példám is van. Régen, amikor még kissé problémás volt az életem, mert a volt férjem néha részegen csúnya dolgokat művelt velem, és a két kis gyermekemmel, néha furcsa mód "beállt" a derekam. Ezt akkoriban annak tudtam be, hogy anyukámat sok éven át kellett emelgetnem betegsége miatt, úgy gondoltam emiatt szenvedek lumbágótól. Ez a probléma néha előjött, aztán a köztes időkben soha nem "emeltem" meg magam, pedig ugyanazokat a nehéz teendőket csináltam, mint máskor.

Később elváltam férjemtől, aztán összehozott az élet egy földre szállt angyallal. (Ez a mostani párom.)Kb. 15 évig nem jött elő a lumbágó, holott építkeztünk, és nagyon sok nehéz munkát nekünk kellett elvégezni, többek közt számomra tonnás súlyú sziklatömböket emelgettem, mert gyönyörű sziklakertet akartam az udvarunkba. (El is készült nagy örömömre.) Aztán (miért is ne?) jött egy elég nagy probléma, meglévő devizahitelünknek egekbe szállt a törlesztő részlete, így külföldre mentem dolgozni, hogy ne vigye el a bank a házunkat. Csakhogy kint olyan helyre kerültem, ahol agyon stresszeltem magam, mert nem volt biztos hogy megfelelek-e a feladatra. Érdekes, hogy a második napon minden előzetes jelzés nélkül megint derékszögbe maradtam, aztán a férjem hazavitt, és átgondoltam a helyzetet. Arra a következtetésre jutottam, hogy ismét vészcsengő szólalt meg a szervezetemben, hogy hé!!!! fogd vissza magad, nem kell stresszelni, minden ok lesz, csak vedd az adásomat!

Ezért aztán így is tettem, megtanultam a leckét, és azóta megint nincs gondom, a munkám most is megvan, sőt, úgy ragaszkodnak hozzám, hogy el se engednének.

Azért azt hozzáteszem, hogy kb. 8 éve szedek nagy dózisú multivitamint, a férjem és a gyerekek is, mert hiába van meg a lelki egyensúly, a mai világban a vitamin-hiány sajnos általános állapot.

2011. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!