Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyávaság-konfliktuskerülés-...

Gyávaság-konfliktuskerülés- vagy minek nevezhető?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést már fel akartam tenni itt. Rólam van szó. Nem tudom miért, de észeveszem magamon, hogy nem tudok magamért kiállni, ha saját igazamért kellene megharcolnom úgymond valakivel szemben, pl munkahelyen is nem teszem, csak panaszkodok a többieknek, és várom tőlük a megerősítést, de a gyökérok ellen nem teszek. Egyszerűen gyomoridegem lesz, és nagyon kerülni akarom a konfliktusokat. Hozzá tartozik, hogy sok ideget megettem régen fiatalkoromban, családi és osztálytársakkal is. Hogy lehet ebből kigyógyulni, mért tartok ennyire a konfrontálódásoktól? Tényleg értelmes válaszokat várok. És egyébként kezdem magam nem jövőbeli családfőnek tekinteni, mert bátrabban kellene viselkednie egy apának vagy férjnek. Ki hogy oldotta meg ha volt ilyen félései a problémákkal?
2011. ápr. 23. 18:33
 1/6 A kérdező kommentje:
kiegészítve: olyan mintha félnék mondjuk a veréstől ha vitázni kezdek, vagy felelősségre vonnám a melóstársam, lehet eltúlzom, szerintem túl sok filmet láthattam fiatal koromban vagy nemtom de ez eszembe jutott, hogy nem e ez van bennem, mintha mindenki verekedne ha felelősségre vonják vagy bosszút akarna utána. Tényleg nemtudom miért van ez bennem. És már nagyon zavar ez. :(
2011. ápr. 23. 18:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az, hogyha ezt így észrevetted és körülhatároltad. Ez az első lépés. Sajnos mindannyiunkban van ilyen, hogy félünk a vitáktól, félünk a konfliktustól, mert féltjük a szeretettségünket, értsd úgy: "mi lesz, ha engem valaki utálni fog, vagy neheztelni fog rám", illetve a kudarctól való félelem, azaz: "mi lesz, ha nem érem el a célomat és felsülök". Ez a kudarckerülés is egy természetes emberi reakció. Ezen úrrá lenni tudatos rákészüléssel és gyakorlással lehet. És engedd azt is magadnak, hogy hibázz. Nem kell az első alkalommal tökélyre törekedni. Először próbáld kisebb horderejű dolgokkal: vegyél a közértben egy lejárt szavatosságú dolgot és csak a pénztárnál vedd észre. Reklamálj bátran és meglátod, meglesz az első sikerélményed. Ha ez megvan, akkor megpróbálhatod az összes gondot felszámolni napról-napra. Az sem baj, ha megkérsz valakit, aki eljátssza egy ellenérdekelt fél szerepét és rajta gyakorolsz. Bele lehet jönni és egy idő után eléred, hogy nem leszel panaszkodós, nem leszel unszi az indirekt közlésekkel, hanem udvariasan, de határozottan a sarkadra tudsz állni. Jó gyakorlást és sok sikert! És fő a fokozatosság.
2011. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önismeretet, önbizalma, önérvényesítést, effektiv kommunikaciot kell megtanulnod, nem azt, hogy hogy vitazni.

Valami ilyesfajta tanfolyam segithetne.

[link]

2011. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom , a higgadtság is fontos, elég, ha már az első mondattal nem jól kezdem, máris a másiknak dobom át a lasztit, és övé a vezető szerep, és nem mindegy, hogy a hirtelen jött vádaskodás az emberrel szemben mit támad épp, azaz: a munkád, a személyiséged, az érzéseidet, az őszinteséged kérdőjelezik meg, vagy épp többet is egyszerre. Na ilyenben voltam én minap, és váratlanul ért, és még meg sem hallgatott a melóstársam, pedig a váltótársam volt megint a hunyó az ügyben, de nem akartam rámutogatni arra az emberre, akivel azelőtt két percel meg dumálgattam. Tudom, nekem lett volna igazam, de szünetben amúgy sem akart a másik meghallgatni, egy " nekem ne akard megmagyaázni" dumával letudott. És ha nincs aki meghallgassa az érved, akkor mit csinálhatsz? Hát ennyi sajnos.Ha van még valaki várom, amúgy köszi nekttek.
2011. ápr. 23. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen apám lenne vígan ugrálnám körbe féllábon egész Magyarországot.Nem cinikusan mondom,hanem igenis komolyan.
2011. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ok, hogy ugrálnád miért? Ha arra célzol, hogy többet megengehetnél magadnak, ez gyenge érv, ezzel nem leszel jobb felnőtt. A fiatalkort komoly, felősségteljes kor követi.
2011. ápr. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!