Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért csak akkor akar változni...

Miért csak akkor akar változni az ember, ha már szinte az élete múlik az egészen?

Figyelt kérdés
Bármilyen dologban.
2009. márc. 7. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szóval akkor te is csak akkor változtatsz ha az életed mulik rajta?ez nagy általánositás volt.Például nem vagyok ilyen.HA családom,barátaim mondják hogy vmiben változtatnom kellene és belátom hogy igazuk van tuti hogy változtatok.De ha nem is mondják mert ez ritka,de én kicsit magamba nézek akkor is változtatok.ÉS messze nincs szó arrol hogy csak azért mert az életem mulna rajta...
2009. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nehezen élek meg változásokat.

Mert a már működő dolog az biztonságos, és az ember az újat nem ismeri.

Meg ha megszoktál már valamit, akkor az úgy van, az már nem hoz meglepetést, váratlant.

Az új meg veszélyes, ismeretlen.

De néha nagyon jól teszi az ember, ha vált, mert lehet, hogy jobban jár.

2009. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ezaz, hogy én nem akkor változtatok, hanem mindig ha van valami új, akkor megnézem, hogy miaz, és ha jobban járok, mint ami most van, akkor változtatok. Nekem nem kell, hogy akár az életem múljon rajta. De sok ember csak valamiért akkor képes változtatni akár az élt menetelén, amíg valami rendkívüli esemény nem történik.

Valamiért nem akarnak a biztonság hamis illúziójából kitörni.

2009. márc. 7. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert akkor tudja végiggondolni az életét, és akkor jon rá, hogy mit csinált rosszul. De néha már elég késo, mert van, aki túl van már a bortonon, amik persze elvesztegetett évek, és kihagyott egy csomó vissza nem téro lehetoséget.

Én még elég fiatal vagyok, de NAGY lehetoségeket már én is kihagytam, persze meg is bántam. Volt már jó sok ballépésem is, ezekbol remélem, hogy már tanultam és már kezdek megváltozni.



Princess

2009. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen az élet! Kis kavicsokkal dobál meg minket - figyelmeztetésképpen. Ha ezeket a kis kavicsokat nem vesszük észre, akkor egy téglával dob meg. Ha a téglát sem vesszük észre, akkor szétzúz egy kősziklával. Ha őszinték vagyunk magunkhoz, akkor láthatjuk, hogy hol nem vettük észre a figyelmeztető jeleket. És akkor még van képünk azt mondani: "Miért pont én...?""

azthiszem ez az idézet sokat elárul!!!

2009. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tökéletesen egyetértek. Ha nem úgy él az ember, ahogy neki rendeltetett, folyamatosan jelzéseket kap. Akár betegség formájában is. NÉzd meg, aki valami nagyon komoly kórságból kigyógyult, vagy túlélt egy balesetet, teljesen átértékelte az életét.
2009. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!