Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem megfogok őrülni,...

Úgy érzem megfogok őrülni, teljesen reményvesztett vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és nagyon durván gátlásos, ez mindig is problémát okozott, de fiatalabb koromban sokan aranyosnak tartottak, de ahogy kezdtem kamaszodni úgy fordultak el tőlem az emberek. Mostanra olyan szintre jutottam el, hogy nincs egyetlen barátom se, szeretethiányos lettem, apám meghalt, anyukám mindennap későig dolgozik. Emiatt depressziós is lettem, és utóbbi időben már kezdtek bedurvulni a gondolataim is. De annyira gátlásos vagyok, hogy egyszerűen képtelen vagyok pszichológustól, de még anyukámtól is segítséget kérni. Próbáltam változtatni, de nem ment. Öngyilkosságra ugyan néha gondolok, de nem fogom megtenni, mert attól is félek. De egyre gyakrabban vagyok idegösszeroppanás szélén, vagy sírok, persze csak magamban. Régen reménykedtem, hogy változni tudok, de már úgy érzem kilátástalan a helyzetem. Mit tegyek?
2009. márc. 7. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, de keresned kell barátokat. Próbálj ismerkedni. Próbálj álmokat keresni, terveket építeni, hogy legyenmit elérned. Nem kell ezeknek nagy dolgoknak lenniük.

Hidd el, tudom milyen érzés, én is ilyen vagyok. Van pár barátom, de van, amikor nincs kedvem élni sem, de az öngyilkossághoz én is gyáva vagyok.

Még olyan osztálytársad sincs, akiben megbízol?

2009. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs. Van egy lány, akiben megbízom, de őt nem érdeklem. Egyébként próbálnék barátkozni, de nem megy. Egy normális beszélgetést nem tudom senkivel folytatni. Nem tudok megszólalni, csak ha kérdést tesznek fel. Ha néha magamtól kezdek el beszélni, akkor meg elvörösödöm, és úgy érzem mindjárt felrobban a fejem. Egyébként vannak céljaim, író/forgatókönyvíró akarok lenni, de ha nem sikerül legyőznöm a gátlásaimat, nem fog sikerülni.
2009. márc. 7. 19:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is író akarok lenni :) És hidd el, hogy még ilyen körülmények között is sikerülni fog. Ha megbízol a lányban, akkor menj oda hozzá, és próbálj barátkozni vele, nem baj, ha elsőre nem sikerül.

Amúgy hová valósi vagy?

2009. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én is ilyen vagyok, nem vagy egyedül.

Őszintén... fogalmam sincs hogy lehet ebből kijutni. Nekem csak egy rövid időre sikerült, amikor ellógtam egyedül külföldre ahol senki nem ismert és ott mintha egy más ember lehettem volna. Hazajöttem és visszaállt minden a régibe.


Szóval mondhatnám hogy a megoldás mindent előlről kezdeni. De nem tudom mennyire kivitelezhető. Vagy mennyire tartod jó ötletnek.


Az ismerkedés meg ha máshogy nem megy próbálkozz a neten keresztül, nekem csak netes barátaim vannak. De jobb mint a semmi.

2009. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyékládháza, de Miskolcra járok be. Egyébként ezzel a lánnyal régen barátok voltunk (én mindig is többet akartam), de aztán elment másik suliba, azóta nem igen láttam, csak MSN-en kommunikáltunk, akarok vele találkozni, de nem tudom összeszedni a bátorságomat, mert ha aztán meg ott vagyok és nem tudok mit mondani/mit csinálni, az elég gáz.
2009. márc. 7. 20:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Neten nem vagyok gátlásos, de ott se vagyok annyira népszerű, rengeteg MSN partnerem van, de alig beszélek valamelyikükkel. Ha beszélek is mindig én keresem meg az illetőt. Lassan egy jó féléve nem írt senki, csak ilyen vírusok.
2009. márc. 7. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem szeded össze a bátorságodat, akkor semmi sem fog elindítani a "jó" úton. Szerintem meg is mondhatnád neki, hogy baj van. Nem kell mindent kitálalni, csak beszélj vele egy kicsit.

Hmm... Sajnos nagyon messze laksz, azért azt sem tudom mondani, hogy találkozzunk. Bátorság, próbálj barátokat szerezni.

2009. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tolakodás, én elküldöm neked az msn-címem, hátha jobban tudok segíteni online.
2009. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Részvétem a családi tragédiáért. Édesanyád távolléte is nehézzé teszi a helyzeted. Mindenképp kellene pszichológus, márcsak a gyász miatt is.


Írtad, hogy neten valamivel könyebben szólalsz meg. Akkor próbálok ingyenes, online pszichológiai tanácsadást mondani. Én nem próbáltam ki személyesen, de remélem, működni fog. Nyugodtan szólj, ha mégsem működik, akkor próbálok másikat találni.


[link]


Tényleg ingyenes és online, itt vannak a szabályok:


[link]


Mindez persze csak elindulásnak jó. Előbb-utóbb személyesen is érdemes dokit keresned. Ha nem mersz Édesanyádnak szólni (megértem, hogy zavaró), akkor csak a családorvosnak (háziorvosnak, körzeti orvosnak) szólj először, ő valószínűleg meg tudja mondani, hol rendel ingyenes pszichológus Számodra. Valószínűleg nem kell Édesanyádnak szólni, tehát ha csak ez tartana esetleg Téged vissza, valószínűleg nem kell félned.


Ha nem tudsz rendszeresen Miskolcra (Budapestre) feljárkálni, a lakhelyeden pedig nincs jó pszichológus, akkor próbáld meg megbeszélni, hogy valahogy levélben (email-ben) ben fogadjon legalább.

2009. márc. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!


Örülök, hogy ilyen bátran kérdezel, eszerint hajlandó vagy tenni a megoldásért? Ne a probléma ellen, a megoldásért akarj tenni. Érted a logikát? Ez az ELSŐ fontos GYAKORLAT, amit javaslok: ezt végigvinni a gondolataidon, érzéseiden.


Író tökéletesen lehetsz gátlásosan, a legtöbb neurotikus volt. Az a flegmatikus/melankólikus típusok sajátja, úgy látszik, te is ilyen vagy - legalább is jelenleg.


Az ilyen típusnak én a könyvet javaslom. Az nem szól vissza, NEM UTASÍT EL (mert ettől félsz ugye), NINCS AZ, HOGY NEM FOGAD EL ÚGY AMILYEN VAGY (mert ettől félsz ugye) és hasznosabb, mint az MSN partnerek (akiktől semmit nem várhatsz, nekem is volt sok, és 2 év időpocséklás volt az életemből).


Békülj Ki Önmagaddal - Dr. Frank Bruno, Animus kiadó, 2600 Ft (bookline.hu-n olcsóbb,ha fenn van). Ezt a könyvet javaslom MÁSODIK GYAKORLAT-ként.


HARMADIK GYAKORLATként leírni az érzéseidet: ki felé és miért érzel haragot, bűntudatot és keserűséget. Érdemes megbocsátanod apádnak és anyádnak, amiért egyik itt hagyott, másik itt hagy folyamatosan.


Ehhez NEGYEDIK GYAKORLATként javaslom ezen érzések megismerését, mert sehol nem fogják neked tanítani. Javaslom a Háttér Kiadó Lélekkontroll sorozatát, ahol ilyen címűek a könyvek: Bűntudat, Gyűlölet (szerintem haragodban ez is van benned). Keress még a Harag-ra is (pl. Harmat kiadó - Harag - A szeretet másik arca).


ÖTÖDIK GYAKORLATKÉNT, AMI INKÁBB ELSŐ, javaslom beismerni magadnak, csakis magadnak, egyedül, amikor senki nem hallja és látja, hogy: ezek az érzések - ha, de valószínű, hogy igen - vannak benned.


HATODIK GYAKORLATKÉNT javaslom egy füzet és egy toll használatát kiírni magadból a fájdalmadat, felvállalva szépen őket, nem befˇni tőlük és


KIÍRNI/KINYOMTATNI EZEKET A JAVASLATOKAT.


Őszintén remélem, hogy segítettem. Én a szüleim elhagyását éltem meg, nem fizikailag, de pszichológiailag, semmi különbség, és ezeket csináltam végig. Működött. Aztán egy Hellinger-féle családfelállítás és kineziológus.


(fukkster)

2009. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!