Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol van a határ az önbizalom...

Hol van a határ az önbizalom és a beképzeltség között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem akkor léped át a határt ha másokra kihat a dolog. az egyiket csak te érzed a másik kihat a környezetedre.
2011. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hot_kiss ***** válasza:

Egyet értek az előzővel.

Az önbizalom, mikor eltudod ismerni, hogy igen, szépvagyok és jóvagyok így, nem hazudnak nekem.

A beképzeltség, mikor többre tartod magad a másik embernél és esetleg olyanokat megbántassz szándékkal, akik teljesen normálisan fordultak hozzád.

2011. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De ha én azt pumpálom magamba, hogy én ilyen jó vagyok, meg olyan jó vagyok, akkor azt fogom közvetíteni kifelé is, akkor az könnyem átcsaphat nagyképűségbe nem?

Mert ha én tudom magamról, hogy pl. izmos vagyok, akkor nem fogom azt rejtegetni, sőt, azt szeretném, ha mások is meggyőződhetnének erről. Ez viszont valamilyen szinten nem nagyképűség?

2011. máj. 3. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:

abból derül ki, hogyan viszonyítasz többiekhez...ha egyenértékűnek tartod a lényedet máséval, függetlenül attól, hogy esetleg te valamiben ügyesebb vagy éppen, akkor az önbizalomról beszélünk...mihelyst magad alá rendeled a másikat tudatban, akkor érkeztünk el a nagyképűséghez...mivel az önteltség akkor nyerhet érvényt, ha valakihez képest gondoljuk magunkat jobbnak, ugye a másikat lenézve...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha állandóan dicsekedsz a kinézeteddel + mindig csak magadról beszélsz másoknak az már beképzeltség :D
2011. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!