Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan dolgozzam fel egy...

Hogyan dolgozzam fel egy nagyon jó barátom öngyilkosságát?

Figyelt kérdés

Sajnos már több mint egy éve hogy arra a döntésre jutott, h nem akar tovább élni. Egészsége miatt döntött főleg így.

De nem tudom feldolgozni még most sem. Mindennap gondolok rá. És azon tűnődök, hogy ha többet beszélgettünk volna, talán nem így lett volna. Én lány vagyok, ő fiú volt. Nagyon hiányzik. :(

Kérlek segítsetek, ha tudtok. Csak egy kicsit.


2009. márc. 8. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugy talan, hogy o nagyon boldogtalan volt itt. Annyira, hogy inkabb a halalt valasztotta. Mar nincs fajdalma, neki jobb. Annak rossz, aki itt maradt, nem annak aki elment.

Foglald el magad amennyire csak tudod.

2009. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Shakespeare vízkeresztjében van egy olyan rész, hogy a bolond beszél az úrnővel aki bátyját gyászolja. Úrnő: Dobjátok ki a bolondot! Bolond:Halljátok, dobjátok ki a bolond úrnőt. Úrnőm, bátyja a pokolban. Úrnő:Bizton tudom, hogy bátyjám a mennyben van. Bolond:Bátyját siratja, miközben tudja, hogy a mennyben van. Halljátok, dobjátok ki a bolond úrnőt. Tudom sovány vigasz, de biztos jó helyen van. Engedd el őt, a szívedben úgyis megmarad, hagy nyugodjon a lelke. Sok sikert neked és szebb jövőt!
2009. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Ezen ne gondolkozz, hogy lebeszélhetted volna róla. Nem a te hibád, hogy eldobta az életét, és nem is hiszem, hogy lebeszélhetted volna róla, ezzel csak lelkifurdalást és lelki szenvedést okozol magadnak, ha mindig ezen filózol. Elhiszem, hogy nehéz! Nekem volt egy barátom, aki nem halt meg, de bizonyára már soha az életben nem látom, szinte olyan, mintha meghalt volna.

Ne tépd magad azon, hogy segíthettél volna neki, ezzel csak magadat készíted ki. Sírd ki magad, amennyit csak jól esik, akkor amikor senki sem látja, esetleg mondd el egy hozzád kozel álló személynek, de egy pszichológus is sokat segíthet! Elfelejteni ugyan nem fogod ezt a barátot, de meg fogsz bocsátani magadnak és elfogadod a tényeket.



Princess

2009. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekemis egy nagyon jó barátom halt meg és minden áldott nap eszembe jut ugyanúgy és ennek még "csak" fél éve, nem fogod soha elfelejteni őt de NE hibáztasd magad, az Ő döntése volt és gondolj arra hogy Ő már egy sokkal szebb világon van, és ha már így döntött el kell engedned... :(
2009. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, nekem is eszembe van az, hogy biztos jobb helyen van. de akkor az jön elő, és h ha nincs semmi a halál után. SEMMI.. megmár többet nem is találkozhatok vele.. áá

ebben a témában sajnos nem vagyok erős :S

2009. márc. 10. 11:28
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Javaslom neked a Lelkünk újta c. könyvet Michael Newton-tól. Mindhárom kötet nagyon olvasmányos és választ találsz a kérdésedre, le sem fogod tudni tenni a könyvet. (ez nem reklám)


Nem vagy felelős mások döntéseiért. Ez fontos tétel, jegyezd meg későbbre és másokkal szemben is.

Mindenkinek joga van a saját élete felett dönteni. És mindenkinek joga van befolyásolni másokat a döntéseikben.


Mi az, ami hiányzik belőle? És az miért hiányzik? A végső válasz valamilyen igény, szükséglet, vágy, hiányérzet. Úgy érzed, valami nincs benned, ami benne vagy vele/rajta keresztül benned megvolt.

De ilyen nincs valójában. Mindenki csak ajtót tud mutatni, de azon mindig te mész be. Senki nem tud 1 érzést sem belédcsinálni, azt mindig te hozod létre. A másik csak indokolja, elfogadtatja, hogy képes vagy átélni.


A teljesség benned van, hiszen azt az érzést már átélted. Meditációval (javaslom az agykontroll tanfolyamot) pl. lefekvés előtt, félálomban újra találkozhatsz vele, elmondhatod, hogy szereted, hiányzott, de most már elengeded, mert rájöttél, így volt mindenki számára a legjobb és az univerzum rendjébe ez illeszkedett bele, ÍGY VOLT MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN. Engedd el, meg van neki a maga dolga odaát, neked meg itt. Az ő most-ja más, mint a tied, de fönn találkozni fogtok. Addig töltsön el a béke és a hála és a megnyugvás, hogy jó történt.


HA EZT A GYAKORLATOT ezekkel az érzésekkel megcsinálod, boldog lehetsz. (fukkster)

2009. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Itt van veled, mert Te gondolsz rá! Hiszen egy ember csak akkor hal meg, ha mindenki elfejti.
2009. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!