Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növeszthetem a belső...

Hogyan növeszthetem a belső tudásomat?

Figyelt kérdés
Nagyobb logikát szeretnék, sokkal összetettebben gondolkodni.. abszolútabban. A dolgokat összefüggéseiben látni. Jobb memóriát. Egyszóval zseni akarok lenni. Létezik erre valamiféle megoldás ? Kérem komoly válaszokat! Köszönöm.
2011. jún. 3. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

igen azt hiszem volt egy ilyen gyakorlat ami segíti ezt a dolgot.

Megtaláltam a cd-t ami segíthet.

[link]

2011. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet.
2011. jún. 3. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:

ennek szerintem nem sok köze az önismerethez, egy elég álszent ember meg max eq tesztet ír.

azért próbáld ki


szerintem ez egyrészt adottság kérdése is, de szerintem mindenképp kell 1 ember aki foglalkozik veled.

tudom normális esetben a szüleidnek kellene, de manapság nem léteznek szülők.

például játékosan úgy lehet, hogy kirakós feladatokat végzel, pl rubik kocka is ilyen. ez javítja a térbeli érzékelésed és a memóriád. vannak külön memóriajátékok ahol lehet növelni a kártyák számát, de egyszerűen szétvágott papírdarabokkal is játszhatod

a logikát fejlesztik bizonyos stratégiai játékok is, habár azoknál csak ráállsz 1 pár szabályra és arra épül fel mind.


annak is nagy hatása van ha sokat beszélgetsz más emberekkel ilyenekről, vagy bármiről. másoktól ismeretet gyűjteni nagyon hasznos. vagy például segít az is ha sok dolog érdekel vagy sok dologban ismeretet gyűjtesz. kicsit ebből és abból, ahelyett hogy egy valamiben mélyednél el. ez az összefüggéseket segít meglátni. de ilyesmi például a történelem, esetleg krimi vagy rejtvényfejtés...


próbálj ilyesmiket is

[link]

[link]

[link] (itt több is van)

[link] (táblajátékok, stb)


a memóriád attól is függ hogy milyen beállítottságú vagy. például a szinesztéziások színeket vagy hangokat társítanak dolgokhoz. van akinek a látvány kell hozzá,néha ha leírsz dolgokat, jobban megmarad, vagy ha hangosan kimondod. leginkább nyiláv az marad meg amit használsz is.

meglepő de némely előnyösnek tűnő dolog, mint a fotómemória, valójában betegségekkel jár, ami miatt nem tudja az agy a fontos és a nem fontos információt kiválogatni.

2011. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
le a kalappal.
2011. jún. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!