Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más fiatal is így gondolja/ érzi?

Más fiatal is így gondolja/ érzi?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok,

az érettségi után más fél évet csak úgy voltam.

Most 20 évesen, úgy érzem felelőséget kell vallalnom.

Ès próbálom az életemet kitervezni, okosan csinálni a dolgaimat, még sokat kell tanulnom. De úgy érzem hogy példáúl, nem tudok felesleges dolgokra tölteni pénzemet.

Megyek majd egyetemre, de már gondolkozom hogy csinálok jövöben a lakással, családommal. Pedig nincsen barátnöm se...


Szóval csak én gondolok ennyire előre, vagy mások is így vannak ezzel?


2011. jún. 19. 02:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok de én még csak ott tartok hogy teszek félre hogy legyen az induláshoz alapom...
2011. jún. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

és hány éves vagy?

Tanulsz, akarsz majd tanulni, vagy csak annyi hogy van munkád és próbálsz félretenni?


Van barátnöd, vagy kinek tesszel félre, vagy mire?


:-)

2011. jún. 19. 02:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele ahogy te. Most érettségiztem, jelenkeztem főiskolára. Már szinte megterveztem a fél életemet,de szerintem nincs ezzel semmi baj,legalább vannak terveim és van célom amiért éljek. Nekem sincs barátom,kicsit irigykedem az ismerőseimre mikor mondják hogy 3-4 éve vannak együtt a barátukkal/baránőjükkel és már az összeköltözést tervezgeti de azzal nyugtatom magam hogy majd ha eljön az ideje nekem is eljön az életemben a nagy ő.

Ha elmegyek dolgozni majd most nyáron én is félre fogom tenni a pénzemet, nem fogom elkölteni felesleges dolgokra és elbulizgatni, mert jól jön az még ha pl. el akarok majd itthonról költözni.

18/L

2011. jún. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok 19éves van szakmám most meló mellett érettségizek.Azért teszek félre hogy ha úgy adódik tudjak indítnai 1 vállalkozást vagy valamibe belevágni vagy kocsi lakás ilyenek.Jó ha van félretéve mert úgy nem lehet baj.Először szerzek 1 biztos állást vagy alapítok vállalkozást aztán jöhet a lakás stb...
2011. jún. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, vagyis mi, a párommal. Sajnos még pár év tuti albérletben lesz, miután végeztem az egyetemmel, neki még lesz 3 év egyetem plusz szakosodás...szóval addig nem nagyon tudunk tervezni semmit, mert az, hogy én dolgozom, még egyenlő a zéróval, ő meg az egyeteme mellett nem tud:-S

Úgyhogy eléggé aggaszt a dolog, és azért is, mert fiatalon szerettem volna családot, nem 25 fölött...de a párom ekkor még nem végez, tehát:-S

elég rossz...

21-L

2011. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Figyelj! Nem vagy egyedül, én 16 évesen komoly célokat tűztem magam elé: USA-egyetem, ottani orvos v kutató állás, ottani férj, család...
2011. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel! :)

21 éves lány vagyok, érettségi után elkezdtem egy OKJ-t, de az a szakma nem igazán jött be, megcsináltam egy másikat, abból levizsgáztam egy hónapja.

2-3 hétig úgy voltam vele, hogy egy picit lazítok, mielőtt munkát keresek, de most már el is kezdem.


"De úgy érzem hogy például, nem tudok felesleges dolgokra tölteni pénzemet. "

Nem is baj, ha nem veszel pl. a működő mobil mellé egy másikat, mert az újabb és menőbb :D


Terveim a jövőre nézve: Párommal élettársi szerződés (nem házassági, mert az bonyolultabb), közös ház vagy lakás, kutya, jogosítvány motorra, chopper a garázsba, nyugdíjas korunkban meg a motorokkal járjuk majd az országot, amíg fel nem dobjuk a talpunkat. Na, én ennyire gondolkodom előre :)

2011. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy! Én pontosan tudom, mit fogok csinálni már nyugdíjas koromban is!


18/f

2011. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én a nyáron leszek 18 éves, lány vagyok a párommal mi 4.5 éve vagyunk együtt. mi közösen tervezzük a jövőnket és már pénzt is gyüjtünk rá mondjuk csak egy kis malacperselyben! A nyáron én is megyek dolgozni és a fizetésemből is fogok félrerakni! Mi egy faházra gyüjtünk, hogy együtt tudjunk élni! Nagyon várom már!!
2011. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nem vagy egyedül. Én 21 éves vagyok, és én is itt vagyok ahol te.
2011. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!