Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért beszélnek sokan így...

Miért beszélnek sokan így azokról a tizenévesekről, akik az öngyilkosságot fontolgatják?

Figyelt kérdés
Gyakran olyanokat írnak, hogy "ezek csak unatkoznak, mindenük megvan, most ez a divat, a tizenéves a k.va nagy világfájdalmával menjen a fenébe, ő még nem tudhatja, mi az a fájdalom, ha a gyerekemről ilyesmi kiderülne, én adnék neki egy nagy pofont." Nem gondoljátok, hogy az ilyen hozzáállá csak olaj a tűzre? Hogy nekik nem pofon és megvetés kéne hanem pszichológus és vigasztalás? Hogy talán tényleg mindent a s.ggük alá raknak, kivéve a szeretetet és a törődést? Lehet, hogy most ez a divat, de akkor is vannak mögötte mélyebb okok.
2009. ápr. 13. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, részben emiatt tettem fel a kérdést.
2009. ápr. 13. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

mert sokan tényleg csak divatból csinálják, bár ki tudja...

de nem tartod túlzásnak, hogy a legkisebb dolog miatt így reagál? vannak akiknek sokkal rosszabb élet jutott, és mégse gondolnak erre, hanem harcolnak tovább

és igazad van, sok helyen a szülő a hibás hogy elhanyagolja a gyereket, de van olyan is, ahol a gyerek tesz a szülőre

2009. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Mert örüljenek neki h egyált így élhetnekek, és nem egy háborúba születtek bele, vagy nem Afrika legszegényebb részén vannak, ahol végignézheti hogy halnak meg mellette az éhségtől, vagy h nem nyomoréknak születtek, és sorolhatnám....Mert akár ezek is lehettek volna. Anyuci apuci meg hú de nem szeretheti őket, de a nike, meg adidas cipőt azt megkapják azért tőlük, meg épp ami kell nekik, ugyanúgy a seggük alá van téve. Szerinted a nem emósoknak nins semmi gondjuk? Ők biztosan, nagyon boldogok, és gondtalan életet élnek, mint a mesékben... Na persze. Mindenkinek megvan a keresztje. Nekem ne mondja senki h 14-15 évesen már megjárta a világfájdalmat, mert még szart se élt meg! Én is 18 vok, és sokszor voltam magam alatt, megkockáztatom, h némelyik "megakarok halni jajj de szar az életem" tini közül nekem sokkal nehezebb része jutott az életnek. És éreztem már úgy, h nem bánnám, ha meghalnék. De soha nem tettem volna meg, és nem is akartamm, akármi is volt. Egyszerűen küzdeni kell, és nem öngyinek lenni.

Ja, am 18 vok.

2009. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem azért, mert ők is voltak tizenévesek, és túl vannak ezeken a legtöbbször komolytalan "öngyilkossági szándék"-okon, így tudják, hogy azok tényleg eléggé unalmas és egyforma ügyek. Ugyanakkor türelmetlenek és nem segítőkészek, mert elfelejtik, hogy amikor ők voltak tizenévesek, akkor ők is komolyan vették ezeket az érzéseiket. A legtöbb ember elfelejti, hogy volt gyerek/tizenéves/huszonéves stb.
2009. ápr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!Úgy gondolom,hha az ő szemszögükből nézem,vhol igazuk is van meg nem is.Tény,h egy tizenéves személyisége még nem kiforrott,érts úgy,h lehet,komoly az illető,nem is lesz már később se nagyon más világnézete,de hiányzik a sok tapasztalat az élet bizonyos területeiről.Ne hidd,h ez közhely,a saját bőrömön tapasztaltam.Pocsék életem volt,most is az,de úgy gondolom,h mégsem lett vna helyes 15évesen öngyilkosnak lenni(akkor még olyan keveset tudtam a világról,ami nem egyenlő azzal h nem vtam ugyanolyan komoly,mint most vagyok,ezt ne felejtsük el!),mert mostmár másképp értékelem a dolgokat.Ha valaki tizenévesen öngyilkos lesz,elveszi a lehetőséget magától,h esetleg jobb élete lehessen a későbbiekben.A szülők valószínűleg erre gondolnak,és én is így gondolom,de az is tény,h a problémákat még kamaszkorban kezeltetni kell,mert aztán a sebek nem gyógyulnak és nem lesz egészséges felnőtt...Nem szabad senki felett ítéletet mondani ennyire durván.De az tény h egy tizenéves nem lehet öngyilkos!!!Ez nem fogadható el!Saját magunktól nem szabad elvenni a boldogság reményét!

Egy sokat tapasztalt 20éves lány

2009. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!