Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálnak a suliban, nem akarok...

Utálnak a suliban, nem akarok visszamenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan beszólogatnak egy dolog miatt, ha visszaszólok már megakarnak verni. Ha kimegyek a folyosóra és rám tapad a szemük. Tudom hogy utál az egész osztály, bár ők nem mutatják ki, de látni rajtuk. Ezt az évet is alig bírtam ki, nagyon nehéz volt megállni hogy ne kapjon el a sírás mindenki előtt. Egyébként is semmi önbizalmam... A tanárok is pikkelnek rám, beszólnak hogy hogy öltöztem fel (??!) akármi kis szart csináltam ofi lehord, rám mered mintha embert öltem volna... hagyjanak már békén.. Komolyan semmit nem akartam, csak hogy hagyjanak békén az emberek! De egész életembe utált mindenki! És nem csak bebeszélem magamnak mert nem vagyok idióta. Még a budira se mehetek ki. És idegileg amúgy is kivagyok, nem önsajnáltatásból mondom, vannak problémáim.

Otthon akarok tanulni, de anyám nem bízik meg bennem, mert hogy úgyis ellazsálnám a tanulást. Úgy kezel mint egy 5 évest pedig tudja hogy értelmes vagyok. Meg hogy járni kell közösségbe.. Ja csak nem abba.. Tudom hogy le kéne sz*rnom, hogy mit mondanak azok a hülyék, és próbáltam, ment is egy darabig de már nem bírnám. Hogy vegyem rá hogy megengedje az otthon tanulást? Felmondanám mindennap a leckét..


2011. aug. 22. 02:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Egész biztos, hogy az otthon tanulás az egyetlen megoldás? Nem tudnád egy új közösségben, tiszta lappal indítani a következő évet? Tényleg fontos a közösség. Esetleg előtte meglátogathatnál egy pszichológust/szociális segítőt, hogy felkészítsen az új közösségbe való beilleszkedésre.

Egyébként ha mindenképp magántanuló szeretnél lenni, mindenképp beszélj komolyan anyukáddal. Mondd el neki, hogy hogyan bánik veled az osztály, olvass utána a témának (nagyon gyakori és szomorú a te helyzeted, és vaskos szakirodalmak szólnak róla). Ha felkészültél belőle, mondd el anyukádnak is, milyen következményei lehetnek a dolognak, mennyire kegyetlen és veszélyes ez az egész. Ha nem érti meg, próbálj meg beszélni egy nevelőtanárral vagy szociálpedagógussal/iskolapszichológussal a suliban. Azért vannak, hogy ilyen helyzetekben segítsenek. Ha nincs ilyen az iskoládban, egy tanár is jó lenne, akivel a legjobb viszonyban vagy. Biztosan segít majd valaki, ha őszintén beszélsz velük.

2011. aug. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:) Elfogom neki mondani. Főleg ebben az évben sok egyéb dolgom lesz, amire nem jutna annyi idő suli mellett.
2011. aug. 22. 03:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Bár régebben vagdostam magam (tudom, hülyeség) de annyira nem érdekelte.. annyira gyerekként kezel :\
2011. aug. 22. 03:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Magántanulóit ennyire nem adnak (ez az igazság), csak nagyon alapos indokkal, és amúgy is csapda lenne (a szempontodból), mert: egyetlen céljuk, hogy visszaillesszenek az eredeti közösségbe! Félévre adják.


Szerintem válts iskolát.

2011. aug. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Tévedés, bárki lehet magántanuló, ha a szülei kérvényezik az iskolában. Amúgy az egyik legkomolyabb indok a magántanulói státuszra az a fajta bántalmazás, amit a suliban el kell szenvednie - ugyanis ez bántalmazás kategória.

Azt én is javasolnám egyébként, hogy mielőtt végleg feladod, kedves kérdező, próbáld ki a suliváltást, akár egy másik városban, hogy teljesen tiszta lappal indulhass. Segíthet. Kívánom neked, hogy így legyen, emellett fontos lenne, hogy felkeress egy pszichológust, nem azért, mert gond van veled, hanem azért, mert nagyon nehéz egyedül feldolgozni mindazt, amin keresztülmentél.

2011. aug. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ez nem mindegy.

A magántanuló státuszt nem javaslom. Főleg ha nincs melletted olyan felnőtt, aki segít folyamatosan beosztani az idődet.

Esetleg hagyj ki egy évet vagy kérd magad át egy másik párhuzamos osztályba, vagy kérhetsz évismétlést is, és így új osztályfőnököd és új osztálytársaid lennének.

2011. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

03:39


Öcsém magántanuló. Én ezeket tapasztaltam. Nálunk "hisztire" és életkori sajátosságból adódó problémákra nem adnak magántanulóit.

2011. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszti.

Köszönöm az értelmes válaszokat! :) Át kell gondolnom.

2011. aug. 22. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondold át a dolgokat ,mond meg ,hogy megbízhat benned ,mert megcsinálod ... ,Kb. Én is így vagyok ,ha írsz privit beszélgethetünk! :)
2016. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gergely641 válasza:
Make sure you dabbing on them haters!
2017. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!