Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire zavar az, hogy csak...

Mennyire zavar az, hogy csak magyarul beszélsz, képtelen vagy megtanulni más idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Nekem nincs érzékem az idegen nyelvekhez,többszöri próbálkozásra sem sikerült megtanulnom angolul v. németül.Ezzel a kettővel próbálkoztam. Idegesít,amikor az interneten nem tudok értelmezni pl.angol szöveget, vagy "elszáll" egy program a munkahelyemen.
2009. ápr. 18. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ha nem megy könnyen a tanulás akkor ha nagyon akarod sok sok energiát kell még bele fektetned! De ha tényleg megszeretnél tanulni akkor meg is fogsz!

Amúgy tényleg zavaró ha nem tudok valamit... Bár én az olasszal vagyok így, elég nehezen ment meg annyira nem is érdekelt! (kötelező volt azt tanulnom)

2009. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy nagyon jó mondás:

Minden ember megérti a magyar nyelvet a Földön, csak ku.va hangosan kell beleorditani a pofájába.

2009. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is csak magyarul beszélek, és egyáltalán nem zavar. Ha valami külföldi akar tőlem valamit, tanuljon meg magyarul.
2009. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak írom. Ezért tartunk itt. Szerinted, aki sűrűn utazik, annak meg kéne tanulnia minden nyelvet? Pölö elmegy ukrajnába, de nem tud ukránul csak mondjuk öt másik nyelven, azzal mivan? Addig ne menjen oda, amíg perfektre nem beszéli a nyelvet? Ekkora hülye felfogást b@zmeg.
2009. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem tud ukránul akkor ne akarjon ukrajnában érvényesülni. Nem majd az ukrán fog az ő kedvéért idegen nyelven megszólalni. Majd a nyúl viszi a puskát mi?
2009. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavar, néha fel is idegesítem magam vele.
2009. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt írtam, hogy esetleg ott akarna élni, mert akkor persze megtanulja, de, ha csak látogatóba érkezik, azért nem fogja megtanulni a nyelvet, hanem megpróbál olyan nyelven szólni, amit szerinte ott megértenek.
2009. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem amióta élek zavar, hogy nekem tanulnom kell az iskolában minimum 2 nyelvet, az amcsi fiatalok meg nem tanulnak semmit, max beiratkoznak spanyolt vagy franciát tanulni unalomból.

És hogy minden angolul van a neten is, anélkül már semmit sem tudsz kezdeni. És miért az a világnyelv? Nem igazság szerintem.

És nem tudok lefordítani egy dalszöveget, mert hiába szótárazom ki alig értem meg... :(

Majdnem 10 évig tanultam angolt, de egy dolgot nem tudok mondani, amit iskolában tanítottak volna. Amit tudok azt filmekből dalokból meg úgy magamtól amikor beszélgettem külföldiekkel.

Szóval engem is idegesít, és alig tudok valamit angolul, németül meg még annyit se. Évekig gyűlöltem az angol nyelvet, de szerencsére már kezdem megkedvelni. A németet mindig szerettem, csak az sajnos még nehezebb szerintem mint az angol, habár nem biztos.

De az vigasztal, hogy ha magyarul meg tudtam tanulni rendesen, ami az egyik legnehezebb nyelv, akkor már képes vagyok bármilyen nyelvet megtanulni és az angol egész könnyű állítólag, egyszer csak sikerül.....

2009. ápr. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nincs, hogy képtelen vagy megtanulni. Olyan van csak, hogy rosszul tanulod/tanítják.

Én 4 nyelven beszélek (:

2009. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyen nincs. Ez a "nincs nyelvérzékem" csak jó kifogás. Ha fektetsz bele energiát, igenis sikerül. De persze TANULNI kell hozzá és rengeteget gyakorolni. Anélkül valóban nem megy. 14 éves vagyok, és három nyelvet beszélek társalgási szinten. Ebből csak az angolt tanították, a többit mind önállóan. Ha nekem megy, szerintem másoknak is mennie kell, főleg az angolnak. Az még könnyű is...
2009. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!