Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor valaki teljesen magateh...

Amikor valaki teljesen magatehetetlen, például nagyon öreg, és már egyedül semmit nem képes csinálni, akkor is nagy baj, ha maradék erejével öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy az öngyilkosság rossz, de ilyenkor eszembe jut a dédmamám, aki élete utolsó 3 évét (86-89) úgy töltötte, hogy egész nap feküdt, nem tudott csinálni semmit, pelenkázták, élete legvégén már az ételt is csak infúzión tudták beadni neki. Annyira magatehetetlen volt, hogy otthon már senki nem tudta volna ellátni. A halál gyakorlatilag a megváltás volt számára. Ilyenkor is rossz az öngyilkosság? Mert ez már nem élet szerintem. Én mindig arra gondolok, hogy ha egyszer megöregszem, NEM akarom így végezni.
2011. szept. 1. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ált. a katolikusok mondják ezt mert 1 megbocsáthatatlan bűn... de igen talán jobb lenne meghalni , de azért az mégis milyen már hogy egy öreg néni öngyilkos lesz, ezzel csak jobban "bántott" volna titeket


ÉS egyébként sose lehet tudni csodák pedig vannak nem szabad feladni :)

2011. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valahol igazad van.. csakhat tudod, nehez azt elengedni akit annyira szeretunk.

Az en nagymamam is ugyanebben a helyzetben volt..sajna:(

2011. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a katolikusok szerint bűn, meg sok más vallás szerint is, de az öngyilkosság = az élet saját kézzel történő elvétele. Ez viszont épp az az hogy már nem élet, mert már nem tudsz tenni semmit másokért, de még saját magadért se, egyszerűen csak vagy és kész... ebben mi az élet?
2011. szept. 1. 16:28
 4/5 anonim válasza:

Hát szerintem ez nem bűn. Ebben segíteni kellene nekik. Én is láttam dédnagymamám 4 hónapig ágybanfekve, a végén már a kezét se bírta megmozdítani, beszélni is alig tudott. Végül -szerintünk- az orvosok lekapcsolták a gépről. Már a szívét és a tüdejét is gépek tartották fent, valószínű ezeket kapcsolhatták le, mert előtte való nap még mondta is hogy jobban van, nem fáj neki semmi, és várta másnap a látogatókat. Amikorra beértek volna, 3/4-ed 11 kor csörög a telefon, hogy meghalt 10:15-kor. Nem mondom hogy haragszunk, de akkor legalább akkor tették volna, amikor éber kómába volt, se beszélni, se mozogni nem tudott. Így, hogy majdnem jobban lett, és még ha egyszer is de meglátogathattuk volna. Mi nem voltunk nála a kórházba, mert hogy annyira rosszul nézett ki, és pont beszéltük hogy kicsit jobban van, aznap (amikor meghalt) bemennek hozzá, és ha jobban lesz, másnap megyek én is. De sajnos arra nem került sor.

Igazából ő amikor ágyba került, akkor mondta, hogy minél hamarabb meg akar halni, mert ez nem élet. Hát igaz mi igaz, sok szenvedéstől megszabadult.

2013. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. De igazából nem az én véleményem a mèrv adó hanem a teremtőé.

Egyébként halottam egy hasonló történetet. Ott a nagyon öregtatát akarták elvinni a korházból valami elfekvő félébe.

És be tettèk a tolószékbe a lánya kiment a folyosóra valamiért.

A tata felállt elindult az ablakfelé,elöre dölt és lassitás nèlkűl kibufencezett a csukott ablakon,a beteg társak (már aki képes voltrá) tátott szájjal nézték a "mutatványt".

2017. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!