Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet így még folytatni az...

Lehet így még folytatni az életet?

Figyelt kérdés

Az én sorsomban nem sokan osztoznak ezért talán nem tudjátok átérezni de megpróbálom elmagyarázni.

Halszag szindrómában szenvedek három éve. Vagyis erős rothadó halszagom-fekáliaszagom van, mert egy anyagot rosszul kezel a szervezetem. 23 éves fiú vagyok. Mindent elveszítettem. A barátaim kiközösítettek és otthagytak. Az egyetemet be kellet fejeznem mert nem tűrtek meg az emberek maguk mellett. Csak a szűk családom nem utált ki, de teljes mértékben rájuk vagyok utalva. dolgozni nem tudok, nincs hova felvennének.

Mára teljesen egyedül vagyok, még a boltban is utálnak, nem tudok a moziba elmenni mert kiküldenének-nem is lenne kivel. A napjaim üresen telnek. Még egy könyvet sem bírok elolvasni akkora stresszt érzek folyamatosan.

És a betgségem gyógyíthatatlan.

Már nem bírok minden nap felkelni és lélekként járni, majd újra lefeküdni és csak létezni. Nem bírok többet a vonaton a wc mellé ülni és tettetni hogy az milyen büdös.

Az ilyen életet indokolt eldobni, megértik az emberek? Csak az tart vissza, hogy talán fájdalmat okoznék a szüleimnek. Nem a másvilági büntetéstől félek hiszen ennél nagyobb lelki szenvedést nem lehet okozni.


2011. szept. 1. 21:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt, majd

nézd meg ezt->


És akkor ez a férfi mit szóljon?

http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0


Lehet, hogy sovány vigasznak tűnik. De legalább neked van karod, lábad. Ő meg karok és lábak nélkül is teljesen boldogan tud élni, aminek akar és ráadásul már van felesége is.

Én azt mondom, hogy soha nem szabad feladni.


"Nagyon ritkán, de előfordulhat az is, hogy valaki rothadó halra emlékeztető szagot érez magán. A bizarr tüneteket egy öröklődő genetikai betegség, a halszag-szindróma okozza, amely következtében a szervezet képtelen lebontani bizonyos ételek összetevőit."


Tehát valamilyen étel csoportot kéne mellőzni, hogy enyhüljön vagy megszűnjön. Mondott valami az orvosod?

2011. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Biztosan lehet és kell is. Elég ritka betegségben szenvedsz, Meskó Berci szerint:

"A betegség gyógyíthatatlan, legalábbis a génterápia megjelenéséig, de néhány tanács segíthet. Bizonyos ételek elkerülése (halak és tojás), alacsony dózisú antibiotikumok, vagy réz egy tanulmány szerint hatásos lehet.

Habár csak 200 dokumentált eset van ma a világon, már a hindu Mahabharata is említést tesz egy ilyen személyről."

2011. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Az életet lehet folytatni, csak nehéz. De szembe kell ezzel nézned. De biztos, hogy semmi nem segít ezen? Valami gondosan összeválogatott diéta stb stb??
2011. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Colin az anyag amit rosszul bontok le. Minden ételben van, csak van amiben több van amiben kevesebb. Persze próbálok diétázni, de nagyon drága az olyan diéta ahol kihagyom a húst, a tejet, az olajmagvakat, a gabonát, a tojást, vitaminokkal és zöldséggel tömöm magam. Közben folyton antibiotikumokat szedni, és belső dezodorokat rendelni amerikából. Erre nincsen pénzünk, ráadásul mindez csak enyhítené a tüneteket.
2011. szept. 1. 22:01
 5/33 A kérdező kommentje:

21:49

Azóta már 600 dokumentált eset van de csak mert alig foglalkoznak ezzel a betegséggel, igazából több tízezren lehetünk a világon. Csak kb 3 labor van ma összesen ahol vizsgálják.

2011. szept. 1. 22:05
 6/33 A kérdező kommentje:

22:01

Igen, ezt szokták mondani, de hogy lehet folytatni ha nincs kire/mire támaszkodni? Te nem tudhatod, hogy széttépi ez a betegség az életemet. Én megértem az embereket akik elfordulnak vagy beszólnak hiszen emlékszem még, hogy milyen elviselhetetlen volt egy rossz zagot érezni amikor még egészséges voltam. De így minden ajtó bezárul előttem.

A rokkantak is sokat szenvednek és nem cserélnék velük de őket a társadalom megsajnálja és segít rajtuk. Engem megvetnek. Előttem minden ajtó bezárult.

Nem akarok öngyilkos lenni, a legnagyobb szenvedésem, hogy élni akarok! És nem tudok.

2011. szept. 1. 22:14
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy most ilyen helyzetben vagy haver....


Csak azt tudomm mondani, hogy ha jól tudom Buddha is visszavonult (talán 6 évre?) az emberiségtől és meglelte az összhangot a világgal (tökéletes boldogság, béke, harmónia).

Szóval neki sikerült "jól éreznie magát" (és ez nagyon enyhe kifejezés!) emberi kapcsolatok nélkül is.

Ha valaki képes rá, akkor mindenki képes rá.


Másik kérdésnél írtam, hogy a boldogsát az az, ha szereted az embereket. Függetlenül attól hogy szeretnek-e téged.

Pl ha találkozok egy lánnyal, ha nem, szeretem. Nem kell elnyernie a szeretetem. Nem kell viszonoznia... Én boldog vagyok az érzéstől és nekem ez a tökéletes fizettség..


Szóval lehet hogy az "anyagi világban" qrva szar helyzetet látsz. De a boldogság nem az anyagi világtól függ.


Meg kell lelned a saját utad, és az út maga boldogság.


Tudod az emberek nagy része olyan szinten van tudatosság szempontjából mint egy házi disznó. Legyen enni meg inni meg szex oszt jóvan...

Na a Buddha ez a tudatossági szintet emelte fel megvilágosodásig, a tökéletes egységig a világgal.

Ahhoz hogy ide elérj lehet sok szenvedésen kell keresztül menni... Ez sok spirituális tanításban benne van.


A probléma alapvetően az hogy úgy akarsz élni mint az egészségesek.


El kell fogadnod hogy most éppen ez nem megy. Improvizálnod kell abból ami van. Át kell értékelned dolgokat.


Szóval amit ajánlok az a legprimitívebb tanács ami elég a sikerhez:

Ha más eredményt akarsz kapni, akkor mást csinálj.

Nincs kecmec, mindig van más lehetőség csak észre kell venni.

2011. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

23:13

Igen, én kényszerűen is kívülről szemlélem a világot.

De emberként nagyon hiányzik, hogy valaki megöleljen, vagy akár csak megérintsen. Vagy leüljön mellém beszélgetni.

Hiányzik a szeretet amit Buddha mindig megkapott és ezzel volt feltöltve amikor remeteként élt. Én nekem már csak emlékeim vannak és azok is egyre távolodnak. Mi lesz, amikor már nem is emlékszem a boldogságra? Nem akarok öregen egy teljesen összeomlott lélekként meghalni. Akkor inkább így, amíg van bennem valamennyi ember.

2011. szept. 1. 23:52
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Sokat gondolkodtam, hogy mit javasolhatnék, de az előttem válaszoló szerintem nagy igazságokat fogalmazott meg. Bár nyilván ez a való életben nem olyan könnyű, mint ahogy így leírva tűnik, de akarat és ambíció kérdése. Kitartást, és a legjobbakat kívánom!
2011. szept. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

lehet így folytatni az életet,az igazi kérdés az,hogy érdemes-e.

tudod,minden olyan öngyilkosra,akik azért dobják el maguktól az életet,mert elhagyta őket valaki/úgy érzik,hogy romokban az életük azt mondom,hogy szánalmasak,és gyávák.

de akik betegek..nos igen,az más tészta.mai napig emlékszem,amikor azt mondta nagynéném(rákos volt)hogy miért akarjuk itt tartani?ez önzőség a részünkről,ő már csak azt karja,hogy vége legyen a fájdalomnak.és mi elengedtük,mert el kellett engednünk.

néha vannak olyan esetek,amikor már jobb a halál,amikor már vannak esetek,hogy nem lehet életnek nevezni,amit xy személy él.Amikor kínszenvedés minden nap..

és igen,lehet,hogy a véleményemmel most kiakasztottam pár embernél a biztosítékot,sajnálom,én így látom a helyzetet.

2011. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!