Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mit mondjak! Most...

Nem tudom mit mondjak! Most kezdtem a középiskolát és nehézkes a beilleszkedés, de vannak már pár barátaim akkikkel suliba is együtt megyek. Szerintetek mit mondjak, miről beszéljek vagy valami tipp amitől jobban tudok és többet kommunikálni?

Figyelt kérdés
Csak attól félek, hogy lassan megunnak és nem lesz kedvük velem menni, mert mindig azon gondolkodom mit mondjak, hogy ne csak hallgassak. Mert nem tudom miről beszéljek. Így is nehéz az ismerkedés, de ha még ők se beszélnek velem. :(
2011. szept. 3. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nyáron nyaralás, sport, csajozás,tanárok, jövő, nyelvtanulás,kedvenc filmek stb
2011. szept. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nehéz erre a kérdésre válaszolni, mert a körülmények határoznak meg mindent. Akár hiszed akár nem, a kommunikáció azért okoz nehézséget, mert úgy vélem valamiért többre tartod a többieket magadnál. A legfontosabb, hogy elégedett legyél magaddal. Olyannak lásd magad, amit elfogadsz. Hidd el, nem kell többé magyarázkodnod! Na de vissza a szót. Mint ahogy te is, mindenki más újhús. Néhány tippet próbálok neked adni, mert egykor én is gatyapubi voltam attól, hogyan illeszkedek be, egy új közösségbe. Koncentrálj a többiekre.

1. szabály -> Ne erőltesd! Sem magad, sem a beszélgetést. Azok az emberek a társaid lesznek éveken át, elkerülhetetlen, hogy ne kommunikálj velük, (ne kérdezd hogyan) mert úgyis fogsz. Nem egyetlen nap alatt ismer meg mindenki, de az első benyomás fontos.

2. szabály -> Legyél kedves! Egy apró fél mosoly. Nem kell vigyorogni mint a fatök, csak lássák, hogy jó pubi vagy, pozitív, nyitott.

3. szabály -> Érdemes a tűz közelében lenni, keresd a lehetőséget, ahol tudsz tenni egy szellemes megjegyzést, amivel felkelted mások érdeklődését, és beszélgetési szituáció alakul ki.

4. szabály -> Tartsd nyitva a szemed! Keresd az olyan embereket mint te. Bár azt nem tudom kischávó, vagy devushka vagy-e, minden esetre szerintem visszahúzódó ábrándozós típus vagy. Ha látsz például valakit egyedül hasonlóan kakával a gatyeszban ülni az új szituációtól, menj oda nyugodtan, és mond neki mittudomén; ,,szia, szabad ez a hely?" Biztos nem küld el. Bemutatkozol, nyilván ő is. Felvezetőnek elmondod, hogy kissé parázol, hogy nem ismersz senkit. Tuti mond valamit. Megkérdezel pár alap dolgot, honnan jött, mit tanult, stb. Onnan menni fog. Vagy még jobb ha megy egy beszélgetés, és mondassz valami aranyosat, kicsi félmosoly. Ellenkező nemmel még könnyebb a dolog.

5. szabály-> Kicsit hangold rá magad a helyzetre. Hallgass olyan zenéket ami önbizalmat ad, jó kedved lesz tőle, lássák hogy jól érzed magad. Azt mondja mindenki rád; ,,Rendbe van a kispubi" @B)

6. szabály-> Ne okoskodj! Soha, semmiféle körülmények között. Kedvesen tereld a szót másfele.

Tudom konkrétan mi az ami továbbra is ott motoszkál a fejedben, de hiába mondanék példákat a ,,miről beszéljek"-re, nem lehet általánosítani. Van ahol bejön, van ahol nem. A szavaidnak a tetteiddel szerzel érvényt. Nah remélem tudtam némi támpontot adni. Üdv!

2011. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly kezdtem a középsulit. Hozzád hasonlóan éreztem, de hidd el, nem kell aggódnód,minden kialakul magától. Vannak akikkel nehezebben megy a csevegés, és nem jön a téma, de egész biztos vagyok benne, hogy akad majd több osztálytársad is, akikkel egy hullámhosszon lesztek. Ismerkedj, szervezzetek közös délutáni programokat. Egy forrócsokizás suli után nagyon jól össze tud kovácsolni titeket! A lényeg az, hogy úgy általánosságban mindenkivel jól kigyere! Sok sikert a tanuláshoz, ismerkedéshez! A legjobbakat kívánom! :)
2011. szept. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és remélem bejönnek a tippjeitek. a 2. válaszadó olyan mintha már ismernél mert tényleg nem vagyok nagyszájú, hanem inkább visszahúzódó, de nem szeretek magányos lenni.
2011. szept. 4. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!