Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A msgyar divatkereskedők...

A msgyar divatkereskedők átvágják a tiniket a hangzatos nevekkel vagy mindenki tudja hogy magyar üzletben vásárol vagy magyar terméket vesz?

Figyelt kérdés
Belebotlottam egy cikkbe és meglepődtem kellően : Ti tudtátok hogy az itt felsorolt cégek magyar tulajdonban vannak jórészt:Saxoo London, Jeans Club-Philip Russel, AbOriginal,Heavy Tools,Mayo Chix,Paris Boutique,Amnesia,Budmil, Dockyards,Garagestore,J.Press,Retro Jeans,Sugarbird,Devergo, Cassone stb. stb.
2011. szept. 9. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt a cikket elolvasnám. Mert az szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy a bolt amiben vásárol magyar tulajdonú, az árú, amit megvesz szintén magyar, DE a termék neve nem magyar, sőt a termék is csak azért magyar, mert magyar tulajdonú nagykereskedőtől vette a bolt tulaja (ha becsületes és nem hamisított, de nem Magyarországon készült termék.
2011. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krameri ***** válasza:
Örülj neki, hogy legalább az magyar. A márka úgy sem az, csak az üzlet, ahogy nem is magyarok varrják. Tehát csak az árrés marad MO-n amiből a céges megél, de a pénz nagy része kimegy az országból, ahogy a munkát is a kínaiaknak biztosítják az elkészítésért, nem nekünk.
2011. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A cikket itt olvashatjátok: [link]

A cégeknek meg itt néztem én is utána.

[link]

Lehet hogy nem vagyok túl tájékozott ebben a témában de engem meglepett, hogy a plázák üzleteiben a hangzatos nevek magyar cégeket jelentenek. Persze örülök hogy munkahely teremtésnek meg minden, de akkor is átverésnek tartom, mert ahogy a cikk is írja nem véletlenül nem dicsekednek ezzel a tulajok, mert ha a tini tudná hogy egy alföldi varrodában készült a termék korántsem lenne olyan menő a viselése.

2011. szept. 10. 00:34
 4/4 krameri ***** válasza:

érdekes cikk.

És persze, kell a London meg Paris név, azzal tényleg eladhatóbb, de hogy ellenpéldát is mondjak ott van a Tisza cipő! Nagy márka, és sokan azért veszik meg, mert tudják, hogy magyar.

2011. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!