Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van mindig olyan érzésem...

Miért van mindig olyan érzésem, hogy rondább vagyok másoknál?

Figyelt kérdés

Tudom a legegyszerűbb válasz az lenne,hogy hülye vagyok!

De nem ilyen egyszerű ez a dolog már-már betegesen érzem ezt

nap mint nap! Észrevették többen is meg én is,hogy hirtelen elkezdtem sokat foglalkozni a külsőmmel.. Nem érzem magam rondának,de valahogy szépnek sem és én annyira szép szeretnék lenni,hogy emiatt már rondának látom magam a tükörbe! Irigykedni szoktam másokra,hol ott tudom,h nem lenne rá okom,hiszen vannak 1000szer rondábbak! De még is ott van bennem,hogy "az a lány sokkal szebb mint én" hogyan szokhatnék le erről a hülyeségről,hogy visszakapjam az önbizalmam???


17/L


2011. okt. 2. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
én is rondábbnak érzem magam másoknál.csakhogy én valószínűleg tényleg rondább vagyok .19/F
2011. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pl. azért, mert a jelek szerint nagyon gyenge lábakon áll az önbizalmad. Mindenkiben van szép; ezerféle módja van annak, hogy a legtöbbet kihozd magadból, hogy megtalád a neked passzoló ruhákat, sminket (vagy nem-sminket), egyéni stílust.


Első lépés, hogy olyan alkati tulajdonságokat, amelyeken nem tudsz változtatni, fogadj el magadban. Fölsöleges olyan miatt szenvedni vagy hisztizni, irigykedni, vagy kínlódni, mint pl. az én valahai bartánőm a lába hossza miatt. Alacsony embernek született, és mégis képtelen volt elfogadni, hogy neki nem 110 cm hosszú a lába; vagy hogy nincs derékig zuhogó fekete dús haja, mint anyukának, hanem helyette van gyenge, vörösesszőke, kevéske. Mert ő ilyennek született.


Vagy ha én amiatt paráznék nap mint nap, hogy csakis a barna szem a szép, nekem pedig zöld van, akkor már régen becsavarodtam volna. :)


Hogy mások sokkal szebbek lennének mint te, azt kételem. Van egypár valóban szép nő, de a legtöbbje a magazinokban fotóshop-pal lett "szép". Egy újabb százalék mással sem törődik, csak azzal, hogy a legszebb legyen. Az ő életük iszonyú üres, mert csakis a felszínnel törődnek. Kalória, smink, rúzs, hajfesték, manikűr, ruha stb. - ÉS közben elmegy mellettük az élet. A Valódi élet.


A szépség nagyon relatív, és iszonyúan változékony korok szerint, hogy ki mit tart szépnek. Ráadásul nagyon mulandó is. Az egyéniség kisugárzása - az az, ami igazán számít. Azt pedig önépítéssel, valódi önbizalom elérésével, belső stabilitással tudod a legjobban elérni.


Vannak szakkönyvek, ha azzal boldogulsz, de ha komoly önbizalom-gondjaid vannak, akkor jobb egy szakember. Nem kell feltétlenül pszichiáter, pszicholgus is tud neked segíteni. Onnan érdemes kiindulni, ha a gondjaidat magad vizsgálod, hogy MIÉRT hiszed a másik nőt mindig szebbnek, mint te? Milyen a viszonyod az édesanyáddal? És milyen volt 5 éves korodban?


Sok sikert és minden jót!

2011. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Anyuval viszonylag jó viszonyunk van,de nagyon unja már ezt a témát,úgy érzem,hogy ő nem tud segíteni nekem ebben a problémámban,mert nem érti meg azt hiszi ez csak egy jelenlegi állapot és majd csak úgy elmúlik magától...


Én is sokszor megfogadtam,hogy abba hagyom a szenvedést,

soha többé nem gondolok rá,de olyan erős bennem,hogy mindig előjön... Valamelyik nap meg akartam venni egy magazint,de megláttam a címlapon azt a gyönyörű lányt

eszembe jutott,hogy úristen hol vagyok én ettől!!

És inkább nem vettem meg,mert láttam,hogy sokkal szebb rajta a csaj mint én!

Ez olyan gyerekes nem??? De nem tudom abba hagyni!

2011. okt. 2. 23:03
 4/8 Walk With Me ***** válasza:

Mintha kissé maximalista lennél. :)

Nem lehet mindenkinek megfelelni. Az a címlaplány sem tetszik mindenkinek, ráadásul azt tudnod kell, hogy ezek a fotók általában igen sok retusáláson esnek át + még ott van a megvilágítás, smink, egyéb trükkök, amitől olyan "álomszép" a modell. Ezért nem szeretem az ilyen magazinokat meg hasonló TV műsorokat, mert hamis értékeket közvetítenek, sokan azt hiszik, hogy aki nem olyan mint ezeknek a szereplői, azok már nem is lehetnek szépek, eredményesek, okosak stb, pedig ez nem így van. Fogadd el, hogy Te ilyen vagy, benned is van szép, és éld meg az egyéniséged.

Esetleg küldhetnél egy képet priviben. Hobbiként portrékat rajzolok, szóval én eléggé jól megnézem az emberek arcát, megmondanám a frankót. :P :)

2011. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jól van legyen :D
2011. okt. 3. 00:14
 6/8 anonim ***** válasza:

remélem, ettől jobban leszel! :)

http://www.youtube.com/watch?v=iYhCn0jf46U

2011. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát durva,hogy megcsinálták a csajt!

De nagyrészt photoshop :D

2011. okt. 3. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, úgyhogy hagyd abba a butaságod!:)
2011. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!