Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Versírás vs. Fogalmazás tehetség?

Versírás vs. Fogalmazás tehetség?

Figyelt kérdés

Nem ismerem igazán önmagamat. Évekig problémám volt mindig a suliban a fogalmazás megírásával, vagy erőltetettem és azért kaptam rá jobb jegyet, vagy otthon segítettek, szóval nem az én területem. Viszont középsuliban megpróbáltam verseket írni fogalmazás helyett, mert ott már kijelentették, hogy aki nem tud egy adott témára fogalmazást írni, az nyugodtan írhat verset is. És hát röviden annyi, hogy a fogalmazáshoz képest a verseimet mindig a kisujjamból ráztam ki tök őszintén magamról, nagyobb gondolkodás, megerőltetés nélkül, és a legfurább, hogy amikor igazi ihlet mellett alkottam, még élveztem is, onnantól kezdve soha többé nem írtam egyik témára sem fogalmazást. A verseimre pedig mindig ötöst kaptam. Nem úgy értem, hogy valami nagyon különös versek, amolyan depissek inkább, minden olyan negatív kisugárzású benne, de úgy érzem meg van a saját egyedi stílusa, vagyis magamat írtam le, de a fogalmazásaimhoz képest ezek egészen mások, aki előtte látta volna a fogalmazásaimat, az utána nem is hinné tán el hogy az én verseim.


A kérdésem pedig, hogy lehetséges-e olyan eset egy embernél, hogy tehetséges versírásban, ellentétben a fogalmazással?


2011. okt. 7. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne lehetséges! Állítólag Romhányi is ilyen volt :)
2011. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!lehet, ahogy jön az ihlet..

szerintem, írj naplót, minden nap, egy kicsit, arról, mit éreztél, gondoltál, mi érintett meg, lazán, kötetelnül.

Minden nap (fontos a napi ritmus) (a versek miatt neked úgyis fontos a ritmus:) üdvözlet!

2011. okt. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen lehet. Én is írok hobbiból, de a fogalmazások nem a kedvenceim. Küldenél verset?Kíváncsi lettem.:)
2011. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ha küldesz nekem egy e-mail címet, vagy írsz az enyémre, amire majd vissza tudok írni, akkor küldök párat :) Itt nem szeretném közzétenné őket.
2011. okt. 23. 02:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok híres irodalmi alak munkásságának csak egyik felét tanulod a suliban, mert a másikről nem híres, és meglepődnél, ah tudnád, h azzal is próbálkozott. Én magam is írok, és úgy gondolom, verseket egyszerűen könnyebb írni, ha hangulatban van az ember, mint prózát, de nem tudom, miért.
2011. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy nálam az az eset áll fenn, amikor alternatív módon tudok megcsinálni egy akármit. Egy logikát felállítani (pl. programozás), matek példát megérteni (ebből nagyon gyenge vagyok), vagy pl. az érzéseimet nem fogalmazás, hanem vers formájában kiönteni, mivel itt mások a nyelvtani szabályok is. Mindig éreztem amióta az eszemet tudom, hogy én más fajta vagyok mint a többség, és ez több téren nyilvánult meg bennem. Ebből következik persze az is, hogy sokan nem értenek meg egyszerűen, vannak akikkel jóban vagyok, de az nagyon kevés.
2011. nov. 11. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ez teljesen normális. Amúgy én is ilyen vagyok. Nem túl széles a baráti köröm, szeretek magamban ellenni akár órákig. A versírásban sokkal nagyobb tehetségem van,mint a fogalmazás írásban.
2021. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!