Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék mindenféle...

Hogyan tudnék mindenféle emberrel beszélgetni, kommunikálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok és egyszerűen nem tudok beszélgetni az emberekkel.

Egy jó barátnőm van, vele bármiről tudok (a családommal is) de a többiekkel nem annyira. Az osztálytársaimmal váltok pár szót. De nem úgy, hogy "Milyen volt a hétvégéd?" vagy ilyesmi... Inkább csak olyanokat, hogy mi volt a házi... Felnőttekkel pedig egyátalán nem merek... Volt már olyan, hogy feljött a szobámba egy 30 év körüli nő, mert valamit el kellett neki intéznem a gépemen. Látásból ismerem, de nem beszéltünk még soha. Köszöntem neki, de lényegében ennyi. Nem merem kimondani, hogy üljön le az ágyra, vagy, hogy helyezze kényelembe magát. Amúgy sem tudom, hogy tegezzem vagy magázzam az embereket. Illetve,hogy hogyan köszönjek nekik. De az a lényeg, hogy pár szót váltottam vele, hogy hol is kell csinálni a dolgokat, de ennyi. Akkor is nagyon halk voltam és többször megbicsaklott a hangom. A boltban is ha valamit nem találok, egyszerűen nem merek megkérdezni egy eladót, hogy hol is van az a termék... Sokszor ha jön a szüleimhez valaki, akkor direkt nem megyek abba a szobába, ahol vannak, nehogy köszönnöm keljen neki. Pedig néha nagyon fontos lenne odamennem.

Egyébként az a furcsa, hogy a szemkontaktust pedig tartom. Az emberek szemébe tudok nézni, okáig is. Mosolyogni is szoktam rájuk.

Lehet ennek esetleg az az oka, hogy utálom a hangom? Nagyon nyálas... És mindig megbicsaklik. Annyira furcsán beszélek! Nem bírom kifejezni a hangulatom. Rengetegszer használom az Ööö és az Izé kifejezéseket.


Nagyon kérlek titeket, hogy segítsetek! Nem bírok barátkozni... Elveszi az életkedvem. :(


13/L


2011. okt. 8. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz engem is érdekelne, mert egy az egyben ilyen vagyok én is, csak idősebb kiadásban és ellenkező nem.

21/F

2011. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia :)

Rendben, akkor már ketten várjuk a válaszokat...

2011. okt. 8. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 40 éves korig letegezhetsz bárkit, nem fognak haragdni érte. Régen én is ilyen voltam de már kinőttem. Ha nem tudod eldönteni hogy hány éves akkor meg ha idősnek tűnik akkor magázd ha fiatalos akkor tegezd.

De ha magázod se baj legfeljebb mondja hogy tegezheted.

2011. okt. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem kell erőltetni, nem szabad félned. mitől félsz? nincs semmi okod rá. igaz én is hasonló vagyok, csak én nem is szeretek beszélgetni.


próbálj itt neten ismerkedni és utána könnyebben meg tudsz majd nyílni másoknak is. lehet hogy önbizalomhiányod is van, kevésnek érzed magad. túl sokat aggódsz.

2011. okt. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: neten teljesen könnyen megy a kommunikáció, bárkivel el tudok beszélgetni, élőbe meg nem megy. Lehet hülyén hangzik, de mikor neten írnak és magam előtt látom, akkor sokkal jobban tudok reagálni, mint akkor, amikor mondanak valamit.
2011. okt. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!