Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Eltűntem", mit tegyek?

"Eltűntem", mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 18. évemet töltöm, nagyjából másfél éve még elég népszerű, ismert lánynak számítottam azokba a körökbe, ahova járok. Miután megismerkedtem a barátommal szépen lassan elveszett ez a "fényem", kevesebbet is jártam el szórakozni. Egy ideje már újra eljárok, a barátom nélkül, de minden megváltozott. Eddig én voltam az, aki összetartja a baráti kört, én hoztam be új embereket, amikből nagy barátságok születtek, én hoztam össze párokat a barátaink között. Mostanra már csak egy mellékes tag vagyok, simán szerveznek programokat nélkülem, pedig tudják, hogy valószinűleg én is benne lennék. Úgy veszem észre, hogy a fiúk is kevésbé érdeklődnek irántam a szórakozóhelyeken (nem, nem csalnám meg a barátomat, de a hiúságomnak jól esne), eddig csak mosolyogtam, táncoltam, és mindig jöttek. Mostanában pedig már hiába. Úgy érzem teljesen elveszek. Nagyon szeretem a barátomat, és vannak igaz barátaim (mint kiderült a fentebb említett okokból kifolyólag már csak 2 olyan, aki tényleg mellettem áll), de hiányzik a régi életem. Nem akarok teljesen visszatérni, de jól esett az irányítás, összetartás. Azóta eléggé szét is hullott a "csapat", néha vagyunk csak mind együtt, általában akkor is nagy a széthúzás, más ismeretlenek is vannak, akik egyáltalán nem akarnak beilleszkedni, hanem láthatóan az egyik ismerős hozza magával azért, hogy ne érezze magát olyan egyedül talán. Ebből is látszik az eltávolodás. Próbáltam többször is összehozni a csapatot, de nem nagyon akar összeállni.

Úgy érzem "eltűnök", már nem vagyok senki, már nem nagyon hívnak el, csak néha. Nem a népszerűség a legfontosabb számomra, sőt... de az egész érzés, hogy milyen jól megvagyunk, hogy tetszem az embereknek és hatással vagyok rájuk, annyira jó volt. Pedig azt érzem, hogy az önbizalmam nemhogy csökkent volna, inkább több lett, de nem hinném, hogy beképzelt, fennhéjazó szinten.

A barátom nagyon kedves velem, de néha már annyira hiányzik, hogy jelentősebb legyen a konkurenciája, hogy érezzem, mennyire jó, hogy Ő az aki velem van, hogy már direkt szítom a veszekedéseket, pedig nem szeretném megbántani.

Mitől alakulhatott ki ez a helyzet, mit tegyek?


(Hosszú voltam, bocsánat.)


2009. máj. 1. 23:23
 1/4 anonim válasza:
57%
énközpontúság...jó tanács: menj pszichológushoz, majd segít rajtad...
2009. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

bocs, de be kell szólnom. annyiszor hallom, hogy menny el pszichológushoz így meg úgy, csak ő segíthet blablabla...

már a könyökömön jön ki, ugyanis nem igaz. vagyis csak részben. az ember SAJÁT MAGÁT gyógyítja! TE gyógyítod meg magad, nem a pszichológus, a pszichológus csak belesegít egy kicsit, de van olyan is, hogy éppen összekavar, rossz tanácsot ad, hisz ő is ember. csak magadnak adhatsz jó tanácsot. neked kell meggyógyítanod magad, nem más fogja megtenni helyetted. ezt az első válaszolónak szántam, és mindenkinek aki abban a tévhitben él hogy a pszichológus az Isten...

2009. máj. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Szervusz! A mi baráti körünk hasonló helyzetben volt pár éve. Sajna akkor bomlott fel mikor mindenki dolgozni ment, vagy messzebb suliba. A társaság - a körön belüli kapcsolatok miatt- miatt feloszlott. Amondó vagyok ezt a részét ne akard visszahozni. Ugyanakkor hogy visszakerülhess a "középpontba" kezd el egyesével felfrissíteni a kapcsolatokat. Beszélgess velük külön-külön és szépen lassan újra hívni fognak. Lassan fogsz haladni mert újra meg kell találnod azt a helyet amit régen betöltöttél. Gondolom a sok ismeretlen miatt előfordulnak olyanok, hogy 2-3 tag odébb sétál mert olyanról beszélnek ami nem tartozik az társaságra. Szervezzetek vmi olyan programot ami mindenkinek tetszene és együtt vagytok pl bográcsozás sátorozással. A tűz körül megenyhülnek a tartózkodók is.

Sok sikert kívánok! :)

2009. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Ez az életkorból adódóan előbb-utóbb mindenféleképpen bekövetkezett volna.Nem tudsz ellene tenni,alkalmazkodj az új helyzethez és megtalálod magad újra.
2009. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!