Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nekem miért nem tud soha...

Nekem miért nem tud soha szerencsém lenni? Vagy csak az a baj, hogy tényleg mindenben ilyen rossz vagyok? [Lent. ]

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy szép vagyok,csinos,okos,de valahogy nem szokott ez érdekelni,amiért van egy lány,egy barátnőm,aki mindig mindenben jó helyezést ér el,néhány barátnőmmel eggyütt,én meg egyre inkább úgy érzem,hogy háttérbe vagyok szorulva.Nemrég voltam egy énekversenyen ahol elsőre énis és ők is továbbjutottunk,aztán a második fordulónál közülük csak én nem..Pedig úgy éreztem hogy elég jól sikerült,mindenki dicsért,a lámpalázamat is sikerült leküzdenem.Külön énektanárhoz is jártam sokáig,aki szintén egy ilyen versenyen figyelt fel rám,ő is akarta,hogy benevezzek ide...Aztán nemrég a gólyabálunkon is a barátnőim jó helyezéseket értek el,benne voltak mind az első 3ban,én meg utolsó helyen végeztem..Bárki bármit is monnd,ehez a szerencse is kell..sok ilyene eset van még.Egyszerüen rossz érzésnek fogom fel,ha két külömböző helyről ismert barátnőm is összeismerkedik..mégis mindig ez is bekövetkezik.Attól félek,hogy aztán meg majd csak nem törődnek velem..Nemrég mikor arról kellett döntenem hogy melyik liceumba iratkozzak,ott is rosszul döntöttem,nagyon akartam egy jó iskolába menni,végül csak nem oda iratkoztam,pedig bejutottam volna..Most pedig minden nap szinte sírok,hogy át szeretnék végre menni oda,nem szeretm a mostani iskolában!Egy osztályba járok a mindenki által kedvelt barátnőmmel és ez is nagyon rosszul esik,hogy sokszor jelentéktelennek érzem magam a körében.Próbálok pedig megváltozni,igyekeszem önbizalmat gyüjteni,de akárhányszor ezt megpróbálom,mindig jön valami ami elveszi a kedvem.Egyébként nem vagyok rossz tanuló,jó jegyeim vannak egyenlőre,de azzal a bizonyos lánnyal állandóan a tanárok is csak kivételeznek és jobb jegyeket adnak neki,még ha nem is felel sokkal jobban,mint én.Lehet most azt mondjátok majd,hogy ezt csak az én bénaságomnak köszönhetem,de bármennyire is igyekszem,szerencsém sincs sosem.Azért már nyertem 1-2 versenyen,de az semmiség ezekhez képest.Meg akarok változni és azt akarom,hogy az emberek ezentúl másképp tekintsenek rám,nem jó ez az érzés,hogy nap mint nap csak erre godnolok,hogy minden ilyen rosszul megy körülöttem.Sok barátom van,de úgy érzem,hogy egy igaz barát sincs köztük.Az igazamért ki tudok állni,ha kell, ésbarátságos,kedves is vagyok az emberekkel,mégis minden rossz bekövetkezik.Nagyon sok mindent tudnék még írni,de remélem lesz olyan személy aki ezt elolvassa és próbál valamilyen tanácsot adni...

Bunkó válaszoktól,ha lehet kíméljetek!Most egyáltalán nem érdekelnek..


14/L


2011. okt. 31. 10:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett,de légyszi segítsetek és olvassátok el.:(
2011. okt. 31. 10:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves.....lány! Daniel Defoe mondja Robinson c. regényében, nem szószerint, de ez a lényege: az a baj, hogy az emberek mindig a gazdagabbakhoz, a felsőbb osztályokhoz mérik magukat, és nem a szegényebbekhez. Mennyivel gazdagabbnak éreznék magukat, ha az alacsonyabb osztálybeliekhez mérnék a sorsukat. Nem volna morgolódás, csak az elégedettség hangjai hallatszanának. Mondom, nem pontos az idézet, hiszen ez nem is szószerinti, de a lényege az, hogy ha nem hasonlítgatnád magadat mindig a többi lányhoz, és nem volnál rájuk féltékeny, akkor egészen másként néznéd őket. Azt javaslom, hogy inkább foglalkozz mással: ha iskolába jársz, tanulj, vagy segíts a szüleidnek. Vagy elővehetsz egy jó könyvet. Az iskolában pedig nem azt kell figyelni, hogy a tanár most kivel kivételez, hiszen természetes az is, hogy egy tanárnak van kedvence is. Az önbizalom bizony fontos dolog, de ha állandóan másokat figyelsz, akkor ettől megy el az önbizalmad. Ne hagyd, hogy hatalmukba kerízsenek ezek az érzések. Nos, megpróbáltam segíteni, remélem, egy picit sikerült.
2011. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért hasonlítod magadat állandóan másokhoz? És ha már mindenképp ez kell, néha olyanokhoz is hasonlíthatnád magad, akik se nem szépek se nem okosak se nem tudnak énekelni. Kábé többmilliárd ilyen ember rohangál a Földön. Ha életed hátralévő részében is folyton a nálad pillanatnyilag sikeresebbnek tűnő emberekhez méricskéled magad, akkor folyton boldogtalan leszel, pedig ilyen adottságokkal meg képességekkel biztos egy csomóan irigykednek rád! Örülj ennek! Szerintem kizárólag azon kellene változtatnod, ahogyan felfogod a dolgokat. És a másik suli ha tényleg annyival jobban tetszik, félévkor vagy szeptembertől nem lehet megpróbálni átíratkozni?
2011. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg pozitívan felfogni a dolgokat..ha rossz történik derítsd ki miért és úgy gondolj rá,h na jó most elrontottam de a hibáiból tnaul az ember( jobb esetben más hibájából) ha vmi szar akkor is tudj rajta nevetni..én ezt cisnáltam..és megszerettek az osztálytársaim..tökre bírtak ..még a tnaárok is mondták,h mennyire megváltoztam a szüleim stb.. Most megint visszaestem,de össze kéne szednem magam végre:) Sok sikert neked!
2011. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul állsz hozzá a dolgokhoz!

Lehet hogy zavar hogy sosem te vagy a középpontban ,de emiatt ne izgulj!Ha meg valamiben jobb szeretnél lenni akkor keményen tenni kell érte,valakinek ez könnyebben megy valami valakinek nehezebben ,ez az élet!Ha valami nem megy akkor erősen gyakorolj hogy menjen.

Tudod lány vagy és fiatal és ebben a korban még depressziósak feleslegesen a fiatalok!Tényleg feleslegesen mert te még igazi problémákkal nem találkoztál és nem érzed át helyzeted súlyát!

Próbálj meg többet mosolyogni még akkor is ha nincs rá okod!!!

2011. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszolóknak,sokat segítettetek.Igaz,mostanra már jobban vagyok,ma kifejezetten jó kedvem volt :D.igyekszem ilyen is maradni,mert igazatok van mindenben.:)
2011. nov. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!