Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hosszú idő után összejött a...

Hosszú idő után összejött a pénz rá, de le akarnak beszélni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orrplasztikára gyűjtöttem a pénzt, 4 évig. Nem is tud róla senki, hogy utálom a külsőmet, mert már évek óta nem beszélek róla. És most megmondtam, hogy van pénzem műtétre, a szüleimnek árultam el, és egy jó barátnőmnek. Mind le akarnak beszélni, csodálkoznak, hogy honnan ez az ötlet hirtelen. Pedig nem hirtelen jött, csak nem éreztem értelmét depresszióba süllyedni a kinézetem miatt, amig úgysincs pénzem a megváltoztatására. Mit tegyek, kicsit elbizonytalanodtam?
2011. nov. 2. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4 éve kitartasz,gyűjtesz és azóta zavar az orrod,akkor ez nem fog változni.csináltasd meg!!!
2011. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%
Menj el nyugodtan és csináltasd meg, ha ettől jobban érzed magad, akkor nem lesz baj, csak ne ess túlzásba, hogy utána meg szájfeltöltés, mellplasztika, ráncfelvarrás stb stb.
2011. nov. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha annyira zavar csináltasd meg de jól nézd meg kihez mész nehogy még rosszabb legyen mint volt.
2011. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyan ez a helyzet, csak épp ellenkezőleg. Én elfogadtam (az egyébként undorító) orromat, de a szüleim, rokonok összefogtak és összedobják a pénzt az orrplasztikára.


Én úgy vagyok vele, hogy amíg mást nem zavar addig engem se. Néhányan beszólnak, de az értelmes emberek eljutottak odáig, hogy egy ember nem a negatív tulajdonságaiból áll.

Ha elbizonytalanodtál, akkor semmiképpen ne más mondja ki a döntő szót. Magadnak kell rájönni, hogy elfogadtad-e már így magad? Megkönnyebbülnél, ha megváltozna az orrod? El tudnád magad fogadni egy más arccal?


Nekem sokkal könnyebb volt úgy elfogadni, hogy nem tabuként kezelem. Régen minden egyes "orr" szót bántásként és ellenem való támadásként éltem meg. Ma már nem érdekel. Akár mikor szívesen beszélek róla :).


És ne feledd! Az, hogy ki hogyan néz ki, nem érdem, hanem állapot! Pont tegnap mondta a legjobb barátnőm, hogy Isten szemébe mindenki szép.


Remélem sikerül jól döntened!


20/L

2011. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne hagyd magad lebeszélni! Ha az én fiam (lányom) lennél, és tudva tudom, hogy 4 évig gyűjtesz erre, akkor megértem, h neked ez milyen fontos, és eszembe nem jutna a cél előtt lebeszélni. Csináltasd meg!!!
2011. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Mintha csak az én családomról írtál volna! Én néhány dologban engedtem nekik, engedtem a nyomásnak, és utólag MINDIG kiderült, hogy nekem volt igazam, ami logikus is, hiszen én tudom legjobban, mi a jó nekem.

Te ne kövesd el ezt a hibát! Ne foglalkozz a szüleiddel, nézz magadba és döntsd el egyedül, hogy akarod-e a műtétet. Ha igen, akkor csináltasd meg. Ha nem vagy biztos magadban, akkor a pénzt tedd félre egy időre, és ha már egész biztos vagy benne, hogy nem akarod megműttetni, csak akkor költsd el.

2011. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak érdekes orrú ismerőseim, de amíg mások nem teszik szóvá, addig általában fel se tűnik. Engem a legkevésbé sem érdekel mások külseje, viszont a sajátommal annyival többet törődök. Volt egy korszakom, amikor minden féle beavatkozás megfordult a fejemben, de szép lassan átgondoltam ezeket és lemondtam róluk. Kezdtem ott, hogy mi lesz ha elrontják? Sokba kerül és ezer másik dolgot vehetek azon a pénzen. Kérdezgettem a barátaimat és mindannyian azt mondták, hogy jól nézek ki és eszem ágába se jussanak ilyen baromságok.

Szerintem egy-két jó szó hiányzik neked és nem orrplasztika... Csak úgy viccesen kérdezz rá egy pár havernál, hogy "Basszuskulcs, nekem olyan csúnya orrom van, nem?". Erre tuti olyan választ kapsz, hogy "Miket beszélsz? Tökre szép orrod van!"


Van barátnőm, aki azért nem hordja felkötve a haját, mert "eláll a füle". Már milliószor mondtuk neki, hogy igenis szép fülei vannak és cuki, de nem hallgat ránk. Mindig azt hajtogatja, hogy le fogja varratni őket, de szerintem az botorság lenne.


Azt mondom, hogyha kicsit is bizonytalan lettél, akkor kár gondolkozni rajta, mert utána filózni fogsz azon, hogy minek csináltattad meg.

2011. nov. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem a fuleim allnak ki.[sosem kotom be a hajam]

mindkeni azt mondja egy ido utan nem fog zavarni.

ha 4 evet kibirtal nem hiszem hogy annyira zavarna.

vedd szamitasba, hogy mi lessz ha nem fog tetszeni plasztika utan sem?eluszott a penzed.

2011. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megműttetted az orrod?
2015. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!