Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok megnyílni új...

Miért nem tudok megnyílni új osztálytársaim felé? (lent elmagyarázom)

Figyelt kérdés
Szeptemberben új iskolába mentem át és azóta szinte alig beszélgettem bárkivel. Már olvastam ezzel kapcsolatos kérdéseket de nem igazán tudtam/mertem megcsinálni azokat, amiket ott leírtak. Szerintem önbizalomhiányom van. Pedig igazából én nem ilyen vagyok, mert a régi iskolámba szinte mindenkivel jóba voltam, illetve akárkivel eltudtam beszélgetni hosszasan. Aztán már több buliban is találkoztam osztálytársaim egy részével és akkor (némi alkohol hatása alatt) lazán odamertem menni hozzájuk és nagyon jól kijöttem velük, mondták azt is, hogy a suliba menjek oda hozzájuk nyugodtan, mert nagyon jófej vagyok, de valahogy nem merek. Sőt ha valakitől kérnem kell valamit, akkor előtte görcsbe rándul a gyomrom és vagy 5 percet várok, mire megszólalok (vagy nem). Valahogy szeretném leküzdeni a gátlásaimat, de egyszerűen nem bírom rávenni magamat, hogy odamenjek valakihez(olyanhoz, aki normálisabb). De sajnos csak akkor tudok felszabadult lenni velük, ha előtte iszok. Legyetek szívesek segíteni, hogyan tudnék ezen változtatni ezen?
2011. nov. 15. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem lehet,hogy valamilyen szinten ők is tehetnek erről.Nem nyitottak feléd? Hozzánk is jött új ember és én pl egyből felkaroltam,gondoltam nehéz neki beilleszkednie egy összeszokott közösségbe (vagyis tudtam hogy nehéz),de-állítólag hála nekem-mára már gond nélkül beilleszkedett.Kérdésedre válaszolva,nyugi.Nyiss feléjük te,nem fognak megenni reggelire.(: beszélgess velük,ha tudsz olyan témákhoz hozzászólni amiről beszélnek,mondj te is nyugodtan véleményt.És nyugodj meg,nem fognak elítélni csak kezdj velük beszélgetni.Ha úgy könnyebb esetleg először egy emberrel,aki mondjuk ara megy haza amerre te,ilyesmikre gondolok. (:
2011. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. nov. 17. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit.(:és tényleg ne félj.(:
2011. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mások is nyugodtan írjanak, mi a véleményük.
2011. nov. 28. 18:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Még abban segítsetek, hogy, hogyan indítsak el egy beszélgetést?
2011. dec. 9. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát pl kérdezz valamit valakitől az anyagról,amit vesztek,beszéljetek arról,aztán ha ügyes vagy abból tudod más felé irányítani a beszélgetést
2011. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!