Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért olyan menő a tinédzserek...

Miért olyan menő a tinédzsereknél ez a meg akarok halni, meg totál depressziós vagyok életfelfogás?

Figyelt kérdés

A kérdésemmel nem általánosítok, tehát ha nem jellemző rád, akkor elnézést. Én is egy tini vagyok, és szinte furcsának érzem magamat, hogy énbennem van életvidámság. A barátnőim viszont szintén ilyen depressziós alkatok, az életük nagy része kb. ez:Összeismerkedek facebookon egy messze élő sráccal. De olyan messze van. Sírás. Pedig én annyira szerelmes vagyok belé (???)! Sírás. A karomba karcolom a nevét. Sírás. Így legalább örökre ottmarad. De bejelölte, hogy egy másik lánnyal jár. Sírás. Soha nem fogok kelleni senkinek. Sírás.

Engem ez tud idegesíteni a legjobban, de (mondom megint ne vegye magára, aki nem érintett) ugyanilyen szánalmas az is, amikor azon sírnak, hogy nekik milyen szar otthon, mert az anyjuk nem engedi őket 20 cm-es magassarkúban járni. Én sokat gondolkoztam rajta, hogy miért lett ilyen "menő" a vagdosás, a bőgés, meg a depressziózás.Ráadásul még ott van az : Öngyilkos leszek. hozzáállás, ami lassan már mindennapi szóhasználatba kerül. Én arra jutottam, hogy a fő ok a média, mert ilyen idióta romantikus sorozatokkal (alkonyat, Barátok közt stb.) hülyítik a fejüket és ezt megpróbálják a való életre is ráhúzni. Vélemények?


2011. dec. 10. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert tehetetlenek. Úgy értem hogy még semmire sincs lehetőségük, ott kell lakniuk, ahol a szüleiknek, annyi pénzük van, amennyit a szüleiktől kapnak, tanulniuk kell, mert különben a szüleik nem engedik bulizni... ettől frusztráltak. A poén az, hogy miután leválnak a szüleikről, akkor még depisebbek lesznek, mert akkor meg rájönnek, hogy felnőttként sincsenek korlátlan lehetőségeik, hacsak persze nem milliomosok, de az ritka... másik része meg tök céltalan, nem tudja mihez kezdjen, csak lézeng, feleslegesnek érzi magát, mindkét csoport komolyan mondja, hogy szivesen meghalna, mert nyomasztó az élet. Bezzeg ha egy orvosi rutinvizsgálat alatt kiderülne, hogy rákosak, hát foggal-körömmel küzdenének az életükért, kemoterápiától kezdve a természetgyógyászig mindent kipróbálnának, mert igazából mégiscsak ÉLNI AKARNAK. Ilyenek a tinik... :)
2011. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz, ezzel a rákkal kspcsolatban :)
2011. dec. 10. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is lassan kamaszodom..Csak nézem h fészbukon kiirogatják 14-15 éves lányok hogy miért élnek, igy szakitott, meg ugy..jajistenem.Azzt sem tudják mi az élet.;)Bevallom, én sem tudom.De már nagyon tud idegesíteni...és nem tudják, hogy vannak sokkal nagyobb gonddal küdő(!!) emberek...de nekik csak a nagy "ő" a fontos...ráérnek még.;)..
2011. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Én egy 15 éves lány vagyok, és nem, nem vagyok boldog. Nem menőségből teszem. Tudom, hogy vannak olyan emberek a világon(nem is kevesen), akik sokkal de sokkal rosszabb körülmények között élnek, mint én, és nekem ezért hálásnak kéne lennem. Egy bizonyos fokig az is vagyok. Ugyanakkor szerintem mindenkinek a saját élete a legnehezebb és legmegterhelőbb. Rengeteg dologban, rengeteg emberben csalódtam már-tudtommal önhibámon kívül-, sokszor eldobtak, átvágtak. Utálok ilyen lenni... Ilyen üres, semmilyen, érzékeny. Mire leírnám, hogy mennyi igen súlyos dolog(és nem a 20 centis magassarkú-féle ügyre kell gondolni) vezetett engem idáig, elkopna a billentyűzet, ezért sajnos nem tudok konkrét választ adni Neked. Nyugodtan el lehet mindezért ítélni...
2011. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem foglak elítélni utolsó, nem igazán a magadfajtákra gondoltam.
2011. dec. 11. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Defetizmus.
2012. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!