Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mit tegyek! Öngyilko...

Nem tudom mit tegyek! Öngyilkosságot látom a legjobb megoldásnak olyan rossz helyzetben vagyok vagy mit tegyek? Már nem bírom tovább idegileg!

Figyelt kérdés

Mostanában csak az öngyilkosság tudok gondolni. Mert már 1,5 éve munkanélküli vagyok! Az életem romokban hever. Már egyre nehezebben bírom idegileg.

Már mindenhogyan kerestem állást (neten, újságokban, cégekhez elmentem személyesen)de legtöbb helyről elküldenek mert nincs tapasztalatom!

Mindenkitől csak azt hallom hogy dolgozni kéne de hogyan dolgozzak amikor nem vesznek fel sehová mert nincs tapasztalatom vagy nincs protekcióm a cégnél!

Gondolkodtam hogy külföldre mennék de nincs pénzem és a szüleim is nehéz helyzetben vagyok és így ők nem tudnak pénzt adni nekem!

Ha valaki tud valamilyen állást heves megyében vagy ha bármilyen használható tanácsot szívesen fogadom!


24/f


2012. márc. 27. 19:38
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Miért vallasz be minden végzettségedet?

8 általános, és kész.

S ahhoz úgy is kell viselkedni.

Aztán a munkahelyen bemutathatod szerény képességeidet, szép óvatosan.

Ha bejön, akkor még egy szerény karierre is van kilátás.

Kitartás!

2012. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

# 17/21

Kívánom, hogy a körülményeitek minél előbb jobb legyen!


# 20/21

űzők sportot! Focizok nem tudja teljesen elvonni a figyelmemet a "problémáról"! Fociból nem lehet igazán megélni az országban! Írónak nem hiszem hogy jó lehetnék! :)


# 21/21

Nem minden állásinterjún vallottam be hogy mennyire vagyok képzett! (pl: Tesco állásinterjún de még így sem kellettem)

2012. ápr. 15. 16:01
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a sok "tanácsadót". Úgy tesztek, mintha Magyarországon lenne bármilyen lehetőség, pedig nincs. A lehetőség csupán Orbán Viktor képzeletében létezik. Nekem 2 erős diplomával és 4 szakmával sem volt lehetőségem állást találni, tehát a srác valljuk be tőlem rosszabb helyzetben van. Nincs munka és kész. Ha ezt valaki nem képes felfogni akkor kezeltesse magát.


2 hónapja élek Németországban egy 20 ezer fős kisvárosban és 3 hét alatt több lehetőség közül is választhattam nem tökéletes német nyelvtudással. Itt annyi gyár van a környéken, mint egész Kelet-Magyarországon együttvéve és ez nem vicc. Az itteni újságban hetente kb 60-80 új állás jelenik meg, míg 3-5 ember keres állást ugyanott. Egy állásra nem 1000-en jelentkeznek, mint nálunk, hanem jó eséllyel pályázol. És az állások nem 90%-a ügynökmunka, mint nálunk, hanem valós munkahelyek fizetéssel.


Bár azt hozzá kell tenni, hogy német nyelvtudás nélkül felejtős a dolog, mert nem vesznek fel szinte sehova. Egy erős alapfok minimum kell. Havi fizu van, így munkakezdés után másfél hónap múlva kapsz fizut, így kell indulótőke is. És állás sem úgy van, hogy leszállsz a vonatról és azonnal. Ha ezen akadályok nem lennének csak Orbán maradna otthon 3 millió cigánnyal.


Tehát én tökéletesen ismerem és megértem a srác helyzetét, mert én is abban a cipőben jártam otthon. Mi lenne, ha nem benne keresnétek a hibát, hanem az országban. Ő tehet arról, hogy nincsen otthon lehetőség???

Nekem is a sok idióta olyan tanácsokat adott, hogy menj el a tescoba és kérdezd meg, hogy van-e felvétel, meg nem hiszem el, hogy nincs álláslehetőség. Nyilván, akinek akkora szerencséje van, hogy van állása az nem ismeri a munkaerőpiacot, így ökörségeket beszél. Kívánom, hogy veszítse el az állását és ismerje meg az otthoni lehetőségeket. Majd adok neki tanácsot, hogy menjen el a tescoba és kérdezze meg.

2012. ápr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Szia! Először is tisztítsd meg az elméd a fenti gondolatoktól. Tanulj meg befele figyelni, meditálni. Az agykontroll is segítségedre lehet az ilyen állapotokon, mélypontokon való felülemelkedésben. Ha az álláskeresés ezer módját kipróbáltad már, mégsem kaptál visszajelzést, az azt jelenti, hogy elrontottál valamit, valami mégis hibádzik. Ha többszöri átgondolás után sem jössz rá, mi lehet az, csak ajánlani tudom neked a Gerilla álláskereső tanfolyamot. Először ingyenes e-mailkurzust kapsz, már ezek önmagukban nagyon hasznosak, majd ha még többet szeretnél megtudni az álláskeresésről, akkor egy kis befektetéssel könyvet is vásárolhatsz tőlük. Mondom, befektetés (idő-, energia, anyagi szempontból a legkevésbé megterhelő), mert megtérül. Nem is értem, miért nem tanulunk meg egyszer állást keresni? Ezt tanítani kéne.


Itt a honlapjuk:


[link]

2012. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!