Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Apahiány? Van olyan akit nem...

Apahiány? Van olyan akit nem szeretett az apukája és később arra lett figyelmes, hogy nem tud úrrá lenni a sorsán, kudarcot kudarcra halmozott, akárhogyan is próbálkozott?

Figyelt kérdés
Van olyan aki sikeresen oldotta meg ezt a problémát?

2012. ápr. 10. 23:23
 1/3 anonim válasza:
Dr. Susan Forward - Mérgező szülők c. könyvét nagyon ajánlom. Sok mindenre rávilágít.
2012. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Engem még pár napos koromban elhagyott az apám. Szerencsére így nem hiányzik. És ez engem inspirál
2012. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bejnisz válasza:
100%

Igen, van. Én pl soha nem éreztem, hogy szeretett volna. :( Anyu elmondása szerint Apu egész életében fiút akart. S amikor én megszülettem, neki pedig nagy örömmel újságolta a szülész orvos, hogy lány lettem, a következőképpen reagált. "Akkor inkább varják vissza!"

Kislány koromban mindig mesélték más gyerekek, hogy őket Apukájuk az ölébe veszi, vagy ha baj van, akkor Anyukájukkal együtt segít nekik, valamint, hogy együtt mennek kirándulni. Énis örültem volna, és vágytam rá nagyon, hogy Apu olyan legyen, mint azoké a gyerekeké. De mikor hozzábújtam ellökött, mikor az ölébe ültem ledobott, mikor az örömeimet szerettem volna megosztani vele, nem is figyelt arra, amit mondtam neki, és amikor a kollégiumban feküdtem negyven fokos lázzal, Anyu eljött értem, hogy haza vigyen, de annyi erőm sem volt, hogy pár lépést tegyek egyedül. Mivel a taxi rettentően drága lett volna száz km-es távra, ugyanis annyira laktunk a sulitól, ezért felhívta Aput, hogy jőjjön el értünk. Neki meg az volt a válasza, hogy ha lázas vagyok, vigyenek inkább kórházba! Ő azért nem fogja ott hagyni a horgászást, hogy értem eljőjjön! Aztán végülis eljött, de az utat hazáig végig zsörtölődte.

Születésem-óta már 28 év telt el, és a mai napig lesem minden kívánságát, hogy a kedvében járjak, hogy legalább egy kicsit érezzem, fontos vagyok neki. Még egyszer sem mondta, hogy szeret, vagy hogy hiányoztam neki, ha valahonnan haza jöttem! Talán azt is csak egyszer mondta ki életében, hogy lányom. :'(

Mára már valamennyit változott a helyzet, mert már próbál hülyéskedni velem, és néha mutat érdeklődést a dolgaim iránt. Viszont hiába van autó, ha valahová el kell mennem és pont akkor szakad az eső, ha meg is kérem vigyen le a busz megállóba, a válasz "a gyaloglás még esőben sem árt!" Vagy ha Anyu van rosszul, mert sajnos szív beteg, neki sem mondja azt, hogy elviszi oda ahova kell, ha látja, hogy megfullad akkor sem! És ez csak két példa volt, a sok ilyen közül. :(

Viszont ez nagyon érdekes dolog, mert aki csak ismeri, mindenki aztgondolja, milyen áldott ember! Aki csak a családjáért él! Kifelé mást mutat, mint ahogy velünk viselkedik, és a többiek álmukban nem gondolnák milyen is valójában!


Te talán hasonló helyzetben vagy? Te sem érzed, hogy Apukád szeretne? Mert akkor tökéletesen áttudom érezni a helyzetedet!

De a kudarcok alatt mit értesz? Kifejtenéd ezt egy kicsit bővebben, ha nem gond?


Bocsi, ha túl hosszú voltam!

2012. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!