Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség! Mit tegyek? Úgy...

Segítség! Mit tegyek? Úgy érzem megint kezd rámjönni a nyári depresszió.

Figyelt kérdés
Általában a nyaraim nagyon unalmasak és laposak szoktak lenni, pedig szívem szerint egész nyáron jönnék-mennék, utazgatnék de mivel még kiskorú vagyok ez főként nem rajtam múlik. Egyik nyaram borzalmasan telt, hetekig ki sem mozdultam a házból és teljesen magamba zuhantam egész nap sírtam. Szeretek sétálgatni de már annyira meguntam ezt a kisvárost ahol élek,hogy már ahhoz sem volt kedvem. Az igazság az ,hogy utálom a lakóhelyem de sajnos egyelőre nem áll módomban elköltözni ,mivel ahogy már említettem még kiskorú vagyok és gimnázumba járok még két évem vissza van. Van egy-két ismerősöm, barátom akikkel néha kimozdulok de többnyire nem élvezem a társaságukat, mivel úgy érzem,hogy nem értenek meg. Ha nagyon unatkozom olvasok, DVD-zek, tornázgatok de egy idő után ezek az elfoglaltásgok is szörnyen nyomasztóak lesznek. Változatosságra vágynék de nem tudom ,hogy mit tehetnék ennek érdekében. Valaki tudna valami tippet adni? Ha lehetséges akkor az új hobbit meg a sportot már ne említsék mert már próbáltam.
2009. jún. 25. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elmenni 1-2 táborba minden nyáron?

Ha van lehetőség rá, akkor szerintem megéri. Vannak nyelv-táborok, gitártáborok, úszótáborok, túlélőtáborok, stb.

Én minden nyáron elmegyek min. egy táborba, ami általába egy hetet tart (mint minden tábor), és nagyon jól telik. Idén is például most jöttem haza úszótáborból, fantasztikusan telt, nagyon jó volt. Szerintem érdemes kipróbálni, mert új barátokat szerzel, tanulsz új dolgokat, és nem unatkozol!

Nem muszáj közeli tábor legyen, vannak olyan táborok, ahova busszal mentek-busszal jösztök, van szállás és kaja. Igy nincs gondod semmiről, csak szórakozol! (Persze a cuccaidra kell ügyelni, mert én is hagytam el már pár dologmat!) :)


Remélem segítettem! Ha a táborra nincs lehetőséged, szervezz más programokat, barátokkal!


Jó nyaralást!

2009. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is tökre ugyanez vagyok.én se tom mit csináljak.de egyébként ez tök érdekes,hogy általában az emberek télen depisek,és nyáron jó kedvük van,nálunk ez fordítva.:)én megpróbálok vmit kitalálni,meg tornázok,futok,a barátaimmal néha találkozok,de én is úgy érzem,hogy nem értenek meg.

sajnos nekem sincs ötletem,hogy mihez kezdhetnénk,én már inkább várom az augusztus végét,mert megyek gólyatáborba(középsulis),utána meg a suli,mondjuk az se jobb,mert akkor meg tök sokat kell tanulni.:(

na mindegy,azért próbáld meg élvezni a nyarat,napozz,fürödj sokat,esetleg a neten ismerkedj,keress új barátokat,vagy találj vmi új hobbit,örülj,hogy nem kell korán kelni,és tanulni,szervezz a családdal közös kirándulásokat,ha barátokkal nem is,vagy trombitáld össze a rokonságot és szervezz grillpartit.én ezeket szoktam csinálni,bár így is depis vagyok,nagyon unatkozom,már egy hete nem is voltam kinn,csak benn vagyok a lakásba,de máma majd erőt veszek magamon és elmegyünk futni,sétálni.:)

rem,hogy azért mindkettönk idei nyara jobb lesz,mint a tavalyi:)

puszi

2009. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nahh nekem ugyanez volt a problémám kb 5 éve! Most vok 17 szóval akkor még csak 12 voltam, a szüleim nem engedtek sehova egyedül, ők meg nem igazán eljárós tipusuak, úgyhogy a nyaraim leginkább otthol teltek. egyszer énis nagyon kiborultam egész nap sírtam, de már olyan szintem voltam, hogy néztem egy filmet és ha tudtam, hogy nemsokára vége azért sírtam, mert tudtam utána megint unatkozom! szörnyű volt, de szerencsére csak 1 hétig tartott... Ugyanis akkor kaptam egy kiscicát :) volt már macskám, kutyám, de ez kiscica volt, gondoskodnom kellett róla, sokat játszanom vele és nekem ez segített! Volt valami új elfoglaltságom. Először mondjuk még azért sírtam, hogy "jajj szegény, most elszakították az anyukájától..." De gondolom ez még a depresszió utóhatása volt v nemtudom, mert ezis kb 2 nap alatt elmúlt és láttam, hogy a cica is jól érzi magát és gondoltam "én is jól akarom érezni magam, nem leszek deppressziós"!! És azóta jele sem volt, örülök, ha jön a nyár, persze már azért elmehetek egyedül, már megengedik :D


Szóval a lényeg, hogy az biztosan jót tenne neked is, ha valami újba belekezdenél /nem feltétlenül kiscicára gondolok :)/

Pl.:-Kezd el valamilyen nyelvet tanulni, az még hasznos is

-Rendezd át a szobádat, /akár az egész házat is:D/ lehet, hogy az "új környezet" feldobná a kedvedet

-Vállalj diákmunkát, így gyűjthetsz egy kis pénzt is és később lesz miből utazgatnod!


Vagy gondold végig mi az ami érdekel és azzal foglalkozz, megkérdezheted a barátaidat és a szüleidet is hátha van vmi jó ötletük!


Remélem segítettem! :)

2009. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hol laksz pontosan?
2009. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy tuti tippem: MUNKA

Csinálj valami munkát akár a ház körül, vagy egy ismerősnél/rokonnál, akinek mondjuk nincs nyáron szünete és elkelne nála a segítség, vagy dolgozz valami szervezetnél, ha nem érdekel a pénz akár valami önkéntes, közösségi érdekü munkába is foghatsz.

Hidd el, hogy ha végigdolgozol pár napot, hetet, egészen más színben fogod látni a világot. :)

2009. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!