Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiányosként merjek...

Önbizalomhiányosként merjek párkapcsolatot vállalni? A lehetôség adott lenne.

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Merjél. Ugyanakkor járj pszichológushoz is ezzel párhuzamosan, mert egész életedben gondot fog okozni. Vagy dolgozol ezen, vagy elásod magad. Ez a két lehetőséged van.
2012. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez az egyik legjobb terápia :)
2012. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Különben hogy akarsz belőle "kigyógyulni"?!
2012. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ez nagyon hülye kérdés.persze hogy vállalj.sose lesz kapcsolatod ha most nem lépsz túl rajta, mert akkor itt fogsz leragadni amíg csak élsz.
2012. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen,merj!Semmi szükség pszichológusra.Személy szerint én is nagy önbizalomhiányos vagyok.A kapcsolatokban az önbizalomhiányos embereket 1 vagy 2 év után,netalántán előbb is megcsalhatják,mint egy egyáltalán nem önbizalomhiányost.A következő a megoldás:nem szabad kimutatni,hogy kevés az önbizalmad,nem szabad,hogy észrevegye,hogy határozatlan vagy.Legyél minden döntésedben erősen határozott!Egy kapcsolatomból én már tanultam.Ott azt hibáztam,hogy engedtem eltaposni magam.Aztán rájöttem,hogy ez nekem nem jó,mivel a partnerem nagyon sokat képzelt magáról,amint kiderült.Konkrétan 1 év után kijelentette,hogy "mindenki őt nézi" és hogy ő mindenkinek kell.Na,több sem kellett nekem,minthogy megkérdezzem ezt a pár embert.Ők meg elmondták,hogy szánalommal tekintenek rá,nem tetszik nekik.Ezt elmondtam a volt páromnak is,nagyot nézett,nem hitte el.Továbbra is egoista maradt,össze-vissza beszélt arról,hogy "ez is szép,az is szép" -és ezt mind az utcán tette,gondolom azért,hogy jól megalázhasson és/vagy féltékennyé tegyen.Mindent elviseltem,aztán ott fakadtam ki,hogy azt mondta,hogy ő neki más tetszik,ő neki más kell.Csak hogy annak a másiknak nem kellett ő!Így lett mindkettőnk szingli.Most pedig 5 hónap után végre rám írt egy másik emberke:) neki azóta sincs senki kilátásban.:)
2012. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Merj hát!

Én se állok önbizalommal a csúcson, de ez lényegtelen, jól működik a kapcsolatom már nagyon sok éve!

2012. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha 'egészséges mértékű' önbizalomhiányról van szó, akkor a párkapcsolat kúraként is felfogható. Ebben az esetben még észreveszed, hogy a párod okkal van veled, elég jó vagy neki. Ha azonban súlyosabb a helyzet, esetleg gondjaid vannak az önértékeléssel, akkor az bizony a párkapcsolat rovására is mehet, ami méginkább lehúzza az önbizalmad. Nem akarok vészmadárkodni, de ha komoly problémáid vannak e téren, akkor mindig féltékeny leszel, azt érzed majd, hogy nem vagy elég jó hozzá, stb.


Neked kell érezni, hogy le tudnád-e győzni ezeket az érzéseket, amik amúgy mindenkiben ott lappangnak, de nem mindegy, mekkora méreteket ölt a sok kétség, ami gyötör.

2012. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egészséges önbizalomhiányról van szó, és az utóbbi 5 évben igy vagyok. De látom hol a hiba, és már van javulás mert dolgozom rajta. Olyan 3-6 hónapra saccolom, mire nagyjából túl leszek rajta. Addig jegeljem a dolgot ami a párkapcsolati részt illeti? Mert erre is gondoltam, nem tudom mi lenne a jobb.
2012. máj. 19. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem jegelném a helyedben. A párkapcsolat csak rásegít. És merd elhinni, hogy valaki tényleg szerethet és akarhat téged.
2012. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

attól függ milyen ez az ember és a kapcsolatod vele


abból a szempontból nem szerencsés, hogyha nem szereted, csak támogatás kell, akkor összejöttök fölöslegesen, de ha midnent emgtesz és te akkor is rosszul érzed magad, akkor csak őt is elszomorítod vele.


h valaki fontos neked, és megértő is, meg tudod beszélni ezt vele. nem kell pszichológus, elég ha emberekkel ismerkedsz, társaságba jársz, és lesz gyakorlatod, viszonyítási alapod

2012. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!