Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyerekkoromban nagyon akaratos...

Gyerekkoromban nagyon akaratos, domináns típus voltam, most pedig egy csendes, visszahúzódó lány vagyok. Mitől az ekkora változás, ha?

Figyelt kérdés
Normális családi körülmények közt éltem, suliban emlékszem mindigis kicsit kívülűlló voltam, de hangos, és bátor, nem szerettem beeolvadni a kötrnyezetembe, és olyan, aki harcol az igazáért stb. Most tökéletesen ennek az ellentéte vagyok, olyan 13-14 évesen kezdődött el ez a változás. 24 vagyok most. Van munkám, középiskola befejezte óta dolgozgattam itt ott, a mostani munkahelyem viszont megvan, már stabilan 4 éve. Vissza tudok hozni ezekből a tulajdonságokból valamit még, mert így csak egy tutyimutyinak érzem magam. Viszont nem szeretnék a ló túloldalára sem átesni.
2012. aug. 13. 19:41
 1/4 anonim válasza:
vissza lehet,a régi énedet nem vette el tőled senki.nekem pont az ellentéte játszódott le,csak kicsit később olyan 17 évesen most 21 vagyok.tudok igazán köcsög lenni mint előtte soha nem mertem,hatni az emberekre,vezetni őket,tanácsot adni,ordítani a másikkal ha valami nem tetszik.vagy éppen beülni a tv vagy gép elé és tojni mindenre mint régen.szerintem neked is menni fog :D sok sikert hozzá :D
2012. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En is az ellentettemre valtoztam felnott koromban. Gyerekkoromban egy kis tutyimutyi, mindentol megijedo-felos kislany voltam, aki kettot nem mer szolni, kuka volt a becenevem.

Aztan kozepiskolaban kezdett kinyilni a csipam, majd fosulin megjobban. Foiskolan mindenkinek beszoltam, akinek akartam:D

Gyerekkoromban 3 testver kozul en voltam a kozepso. Agyilag is ugyessegileg is talpraesettsegben is a legkevesebbet belolem neztek ki a szuleim. Olyan gyamoltalan voltam, hogy azt hittek, a sarki boltba se tudok onalloan eljutni. Ha valami nem sikerult, rogton panikoltam, sirtam.

Aztan foiskolan eloalltam az otlettel, hogy parommal felkotjuk a hatunkra a kisbatyut es nekivagunk a nagyvilagnak, kulfoldre megyunk. 2.-ban jott az otlet. Mindenki csak legyintett ra. Aztan elvegeztema fosulit (mar csak azert, mert tudtam, ha nem teszem, orokre banni fogom, pedig abba akartam hagyni) Akkor hittek el, hogy tenyleg megyunk, mikor felszalltunk a buszra, hogy 2000km tavolsagig meg sem alltunk. Soha nem volt kezemben penz, fogalmam sem volt a rezsirol, a konyhat is csak messzirol lattam (ezekbe a dolgokba nem hagytak betekintest, a konyhaba neveloanyam nem engedett), de megalltuk a helyunket 2 borondnyi ruhaval es par szaz ezer forinttal a zsebunkben. Teljesen itt kulfoldon nyiltam ki, en azt hiszem, most lettem igazan onmagam. "leszoktam" a panikolasrol es sokkal talpraesettebb lettem.

En nem szeretnem, ha regi enem visszajonne.

Az ember valtozik. Vannak negativ dolgok, amiket felvettem...de kinek nincsenek stiklijei?:D

2012. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudni kell ,hogy a gyermekkorban nem vagyunk tisztában a félelem szóval. Esetleg annyit jelentett nekünk a szó: félek a szellemtől, vagy ilyesmi. De most már megválogatjuk szavainkat, és félünk a "leégéstől". Pszichológus szemmel, sokszor találkoztam már ilyesmivel. Normális, átmeneti korszak. A lázadó tinédzserkorból, a komoly felnőttkorba menetelsz. Egyébként ez a normális, nem az , ha minden ismeretlennek odaköszönünk hogy szevassz, vagy ha a kevésbé ismert emberekkel nem merünk leállni nagy beszélgetésekkel. Ennyi az egész. Minden normális, okos lány túlesik rajta! :) Ne aggódj!
2012. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában akkor fordul ez elő ha az otthoni miktoklímában tulhizlalják a gyerek egojat, tipikusan agyondicserik. Aztán mikor a gyerek szembesül a valósággal és beárazza őt az élet, akkor összeomlik es a valós szintje alatti polcra teszi magát. Aztán innen lehet újrakezdeni


Szülői nevelési hiba eredmenye ez szinte mindig

2018. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!