Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék a jellememen,...

Hogy tudnék a jellememen, személyiségemen változtatni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, de valami miatt elég szerencsétlen módon viselkedek az emberek között. Nincs túl erős jellemem, mindent 500x megköszönök, soha senkit nem bántottam még meg szerintem életemben, mindig én segítek, szívességet kb soha nem kérek, mindenen nevetek, és ezek miatt sajnos nem igazán tudok érvényesülni a mai társadalomban. Nem vesznek komolyan, azt mondják, hogy jajj de aranyos vagy, jajj de cuki vagy, de igazából senkit sem érdeklek szerintem, mindenki lekezel.

Nem mondanám hogy nem vagyok magabiztos, mármint szerintem teljesen rendben van az arcom, testem se rossz, igazából beszélek is társaságban, csak ilyen kis cukinak kezel mindenki és már baromira elegem van belőle. Kérdeztem is pár barátom, azt mondják azért mert kedves arcom meg hangom van (elég vékony). Egy ideje próbáltam az öltözködésemmel kompenzálni ezt, hogy vagányabb cuccokat hordok (pl bőrdzseki, szakadt farmer) de meg is kaptam, hogy nem illik az új stílusom a belsőmhöz...

Hogy tudnék vagány lenni, akit komolyan vesznek, és nem úgy néznek rá mint egy 12 éves kislányra? (akár pasik, akár munkában)

KÖNYÖRGÖMsegítsetek


2012. aug. 16. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát igen, a megbélyegzést nem könnyű levakarni. A kedvességeden nem kellene változtatni minden esetre, abból sajnos egyre kevesebb van. Nem tudom, beszélgetések közben milyen témákat szoktál felhozni? Milyen témákhoz szólsz hozzá? Ahogy írtad, nem feltétlenül kellene mindenen ok nélkül nevetni. A hangodon nem tudsz változtatni, esetleg beszélj lassabban, az némileg mélyítheti a hangod. Esetleg egy kicsit néha háttérben maradhatsz, inkább, mint megfigyelő legyél jelen itt-ott. Így igazából nem tudok sok mindent mondani ahhoz, hogy konkrétabb tanácsokat tudjak adni, ahhoz többet kellene tudni a társas interakcióidról.
2012. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nos, a hangodon nem fogsz tudni sokat változtatni. Egy dolgot talán még is. Elfogadod magadat olyanak amilyen vagy.

Pozitív hozzáálás és gondolkodás.

az, hogy kedves, barátságos arcot van, jó alakod, az pozitívom, ezért nem vagy teljesen szorult helyzetben.

A világot nem fogod tudni megváltoztatni, hogy hogyan viszonyuljanak hozzád, de a saját gondolataidat, gondolkodásodat te magad megtudod.


Itt vannak könyvajánlások, szerintem nézegess szét. (pl: Steve Andreas – Énkép, Kerner Tibor - Sziklaszilárd önbecsülés)


[link]

2012. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!