Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzek szeretetet?

Miért nem érzek szeretetet?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, aki sokszor volt már szerelmes, de szeretetet körülbelül 4 éve nem tudok érezni ! A nagymamám is meghalt két éve, de még csak meg se m könnyeztem, és szomorú sem voltam, pedig jószívű ember vagyok, sajálni tudok egy állatot, amit megkínoznak, de sosem tudnék sírni miatta... Szinte már csak negatív érzelmeim vannak, fogalmam sincs miért lettem ilyen, talán go nosz emberré váltam !?

2012. aug. 28. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, csak bebeszéled magadnak.

Lehet, hogy nem gondolod át eléggé, mi is történt valójában.

2012. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt, az élet minden területére igaz...
2012. aug. 28. 04:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom... Nekem is ez a bajom
2012. aug. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xperialaci válasza:
MER DEPIS VAGY!!! :)
2012. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez tény, de két éve ez van velem... tényleg ez lenne a magyarázat?
2012. aug. 29. 19:16
 6/10 anonim válasza:

Nehéz választ találni a miértre, főként ennyi felvázolás után. Emlékezz vissza, hogy mi váltotta ezt ki pl. bármilyen kisebb vagy nagyobb szintű negatív élmény. Nem hiszem, hogy semmi ok nélkül, egyik napról a másikra történt volna ez a változás. Annyira nem tudsz szeretni, hogy a saját szeretteid iránt sem érzel már semmit?


18/ L :)

2012. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan, senki iránt, akármilyen csúnyán hangzik...

Egyébként van egy kiváltó ok, 13-14 éves korom között láttam pár kínzásos videót a neten, és eléggé magam alatt voltam 1 éven keresztül, és arra gondoltam mindig, lehet hogy van köze hozzá, fogalmam sincs...

2012. szept. 2. 16:54
 8/10 anonim válasza:

Én úgy gondolom, ez már lehet kiváltó ok. Hiszen szembesültél azzal, hogy az emberi rosszaságnak nincs határa és igen fiatalon, gyerekként. Ekkor egy életre kihat a lelki sérülés, elrettentő tud lenni mindenfajta gonoszság és ez az átérzés elég volt ahhoz, hogy védekezésképpen kiégett benned a szeretet. Hogy ezen, hogyan segíthetnél, azt már nem tudom, de a miért az már meg van. Erre a választ nyilván csak egy pszichológus vagy Te magad tudhatod, illetve keresheted.


18/ L :)

2012. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom egy barátnő tudna ezen segíteni.... Egy nagyon megértő türelmes konkrétan...
2012. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"és ez az átérzés elég volt ahhoz, hogy védekezésképpen kiégett benned a szeretet." Nagyon köszönöm a választ, tényleg ez az igazság ! De hogyan érezhetnék újra szeretetet ? Sosem fogok többé ?
2013. márc. 24. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!