Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy NE féljek...

Mit csináljak, hogy NE féljek az iskolától? 16/L

Figyelt kérdés

Egész nap görcsben van a gyomrom... Szeretném, ha idén jobban élvezném az iskolában töltött időt, tavaly nagyon elszúrtam mindent... Akkor voltam elsős a gimiben, és egy év alatt nem szereztem egy barátot sem, befordultam, a jegyeim is borzasztóan rosszak voltak.

Idén meg szeretném szeretni az iskolát, de rettegek tőle? Mi lesz, ha idén is az lesz, mint tavaly? Azt nagyon nem akarom. Nem akarom, hogy kínszenvedés legyen az iskola. :-(

16/L


2012. szept. 2. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
legyél pozitív, mosolyogj sokat, és lesznek barátaid, akikkel boldog leszel, és így a jegyeid is jobbak lesznek (már ha jó barátokat szerzel:))
2012. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
megértelek..:( szerintem legyél sokkal nyitottabb az emberek felé beszélgess velük aztán valakinek csak szimpatikus leszel és nyersz vele barátokat! :) állj úgy hozzá a dolgokhoz hogy új év új esélyek csak vidáman ^^ :)
2012. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszek, én is nagyon féltem a középsulitól..mármint inkább a gólyatábortól..de ennek már egy éve:)

Azért paráztam rá, mert utóbbi időben elég nehezen megnyílós típus lettem. A gólyatáborban pont a 4 (bocs, hogy ezt mondom) r*banc mellé kerültem...Nem vagyok embergyűlő típus, sőt a kiközösítetteket is mindig sajnálom..De emlékszek már akkor is unszimpatikussá kezdtek válni..AZ egyik közülük már akkor is úgy akarta felhívni a figyelmet magára, hogy nevetett..bocs..vihogott és közben rázta magát..de szó szerint..én meg csak kussban néztem >_>...hátjó..


Szóval így kezdődött..De aztán persze szerencsére a 4 r. egy faházba került és a 6 normálisabb lány szintén egy házba. Így telt el 5 nap. Emlékszek, első nap nem tudtam feloldódni..végig csináltam a programokat és kész..

aztán második napon kicsit oldottabb voltam és az egyik lány megszólalt este, hogy csináljunk egy bizalomkört..mindneki elmondta, hogy mit gondolt először a másikról..de őszintén..húú..voltak elég durva megjegyzések is..Rólam azt mondták:" Először azt gondoltam egy ilyen mulya lány vagy..aztán azt hogy egy csöndes lány vagy aki ha megszólal kiüt mindenkit a beszólásával.és rájöttem, hogy be nem áll a szád"..a többiek meg helyeseltek és nevettünk..Harmad nap meg nem bírtuk abbahagyni a beszélgetést ezért este kiküldtek a gólya felügyelők, edzeni..pizsamában..egymás nyakába tett lábakkal mentünk körbe,körbe..és mehetünk aludni..


SZóval így kezdődött a középsuli..a tábor "kényszerített" engem arra, hogy megnyíljak rövid idő alatt(legalábbis nekem rövid) és így máris volt egy társaság akire számíthattam..

Aztán kaptam egy jófej padtársat..aki fiú, de rendes nagyon és sokat nevetünk...


Ezel csak azt akartam mondani, hogy én sem vagyok az a sokat beszélős típus, én is tartottam a sulitól, hiszen új társaság, ráadásul nem vagyok az a lányos lány típus..mindig is fiúkkal haverkodtam, bár a lányokkal sem volt gondom soha..plusz nem szeretek inni, bulizgatni...jobban érdekelnek a könyvek,sportok,zene

...de ennek ellenére én is meg tudtam nyílni:)


Bár a gólyatábor után még vagy 2 hétig kb. egy nagy gombócot éreztem a torkomban mikor bementem...egyfajta szorongás kapott el, mikor kiszálltam a kocsiból és lépkedtem a suli felé...De 2 hét elteltével, rájöttem, hogy nem is kell félnem, nem is kell mindenkivel jóban lennem és csak annyit tettem, hogy bementem, illendően köszöntem azért mindenkinek, majd odamentem azokhoz akiket szeretek is...


Először szerintem keress olyanokat akik szintén kicsit bizonytalanabb típusok..ha velük szóba mersz majd elegyedni, akkor a többiekkel is könnyebb lesz később.:)


A befordulásnak meg az is lehet az oka, hogy önbizalom hiányos vagy...akkor meg először azon kell apránként változtatni:)...Bevallom én is az vagyok, habár a körülöttem levők nem is tudják...mert mindig nevetek és jól érzem magam..de ez csak velük van így:)

Először egy-két új ruha, egy új haj, egy szolid smink, sport, olyan hobby amit szeretsz is csinálni...bármi ami örömmel tölt el...akkor jobban érzed magad a bőrödben és egy lépéssel közelebb vagy a célodhoz:)

Sosem késő változtatni:D

Sok sikert!:)

16/L

2012. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
ha nem tanulsz megint ez lesz. am meg barátkozz :d
2012. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok mint te. Erre az évre azt találtam ki hogy úgy teszek hogy senki és semmi nem érdekelne. Mosolyogva bemegyek, szólok egykét szót, aztán majdcsak elkezd valaki beszélgetni velem. Csak lazán. :) 16L
2012. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

próbáld elfogadni őket, és ne akard olyanná formálni amilyen te vagy, próbáld meglátni bennük azt ami hasznos számodra


ja és ne próbáld hanem csináld:D

2012. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Próbálj meg odafigyelni az emberekre, annak érdekében, hogy ők is észrevegyenek, érdeklődj, igen ez kezdetben nehezebbnek bizonyul, de következő beszélgetésnél már lesz egy téma, amihez kapcsolódhatsz. ( pl. Hogy telt a vakáció? és innen már megtudhatsz több információt is, ami később segítségedre lehet) Tanulj meg meghallgatni és nem utolsó sorban mosolyogj mindenkire barátságosan. Ez a titka az egésznek. :)
2012. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hova jarsz?
2012. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is ugyan így vagyok vele, mindig is kicsit zárkózottabb voltam. Pedig nagyon szeretnék változtatni ezen, de minden próbálkozást olyan erőltetettnek érzek :( Emiatt gyorsan el is megy tőle a kedvem. Ha kanizsai vagy, szívesen találkozhatunk :)

16/L

2012. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!